Vzrušující práce v luxusním hotelu - to je vysněná budoucnost, kterou si hýčká Saliya (Kostja Ullmann) už od dětství. Pak ale jako teenager začne ztrácet zrak, až nakonec vidí jen mlhavé světlo a matné obrysy. Svět vidí jako by na něj koukal skrze tlusté mléčné sklo. Zdá se, že jeho životní sen je v naprostých troskách. Saliya i přes svůj handicap postupně získává větší sebevědomí, vrací se do normální školy a nakonec se dokonce odváží poslat přihlášku na stáž do pětihvězdičkového hotelu. Díky důkladné přípravě, pozitivnímu přístupu a hlavně s podporou velkého blafování uspěje a místo získá. Jen nikomu nepřizná, že vlastně tak trochu skoro vůbec nevidí. Odhalí jej až jeho nový přítel a kolega Max (Jacob Matschenz), který mu pak pomáhá, aby se vypořádal i s těmi nejobtížnějšími situacemi a úkoly, které provoz velkého a špičkového hotelu přináší. Saliya se po nocích učí nazpaměť všechny trasy, počty schodů, prostírání stolů. Vtlouká si do hlavy tvary předmětů, rozmístění věcí na baru, na pokojích pro hosty... V jeho případě opravdu platí, že je nakonec schopen dělat svou práci poslepu. Během své praxe v hotelu si i přes svou zrakovou vadu všimne Laury (Anna Maria Mühe), bláznivě se do ní zamiluje a vypadá to, že kromě zraku navíc ztratí i srdce a bohužel i rozum. Jeho blamáž začne dostávat praskliny a hrozí, že nakonec neuspěje ani v lásce a ani v hotelu... Naštěstí nejen film, ale i skutečný život mívá rád šťastné konce. (CinemArt)

255085349

Asi jsem už jako Pražačka trochu "zpovykaná", ale mě to přišlo trochu nereálné (navzdory reálné předloze), neúměrně dlouhé a s řadou zbytečných scén. Děj je velmi předvídatelný a klišoidní a poselství strašně uslazené. Když dobrou německou komedii, tak to už raději Fakjů pane učiteli 1. ()

Franc1s

Pár pohodových komedií Němci mají a tady ta, patří mezi ně. Příběh inspirovaný chlápkem, který v mládí skoro úplně oslepl, ale přesto se stále chce stát čišníkem/barmanem. Tak ho přijmou v jednom pětihvězdičkovém hotelu a kolotoč vtipných a smutných událostí začíná. Pohodový kousek na nedělní odpoledne 7,5/10 ()

Daginka

Raději jeden dobře odvedenej žánr, než jakejsi pochybnej mišmaš dvou těžko slučitelných. Nejsympatičtější postava filmu? Svatební dort, do kterýho se hlavní hrdina v závrati poroučí.... ()

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Sympatičtí herci a příjemně pozitivní film, kdy člověk neztrácí naději a odhodlání. Žánr bych trošku poupravil a český překlad hodil do koše. ()

Blutarg

Příjemná oddychovka za 3***, žádný přeslazený cukrkandl. A když je to podle skutečné události, přidám téměř vždy hvězdu navíc. ()

dogma97

Sám si můžu za to, že jsem se nechal nachytat těmi 75%. Tragédií ovšem je, že obdivovatelé tohoto stupidního kýče mají volební právo... ()

Mafy

Naprosto úžasný příběh u klukovi, který si jde za svým snem. Myslím si, že Němci se můžou tímto filmem dost chlubit. Celkově se mi hrozně líbí myšlenka tohoto filmu. Jdi si za svým snem i přes všechny překážky. Říkáš nejde to? Tak borec v tomto filmu, který má oční vadu a vidí jen 5 % co normální člověk je živým důkazem že to jde. Říkáš je to jen film? Ano je, ale je založen na pravdivé události, takže opravdu velký RESPECT chlapovi, o kterém je tento film natočen. Skvělý film a rozhodně to někdy zkouknu ještě jednou. Možná i víckrát. Fakt jsem hodně překvapen. 95% ()

wege

Tak jsem žehlil, bylo toho fakt hodně, dva týdny na to nikdo nehrábl. Chtěl jsem toho po hodině nechat, ale přepl jsem to na Prima MAX a dávali Rande naslepo. Dožehlil jsem vše a dodíval se do konce. Ne že by to bylo něco světoborného, ale to jeho zapálení jste museli obdivovat.Navíc jsem dokonale pochopil Danielu Kolářovou ve Vratných lahvích. Prostě u žehlení se dá dívat opravdu na všechno o). ()

ervina

Po severských depkách jsem chtěla nějakou komedii. A protože amíkům už nevěřím, šla jsem k němcům i když ten jazyk fakt nemusím. A ejhle, ona to byla moc příjemná podívaná. A hlavní hrdina se mi líbil. Takový typický modrooký blonďák :-) ()

Mire

Na režiséra, ktorý má na konte takú sračku ako Harte Jungs a na Nemcov všeobecne je to celkom slušný film. Až sa mi nechce veriť, že toto bolo natočené podľa skutočných udalostí. A ešte viac sa mi nechcelo veriť, že podľa skutočných udalostí to malo celé nakoniec šťastný koniec. Aj keď čo iné sa dalo čakať. Na pekné tri hviezdy to stačí, keďže s pozerateľnými filmami nemeckej produkcie sa vrece rozhodne neroztrhlo. ()

Micoldee

lepší 3 hvězdičky, protože mě film nenudil. Bohužel ale ani nějak nedadchnul. ,,Plňte si svůj sen”? S tím souhlasím, ale tohle je až MOC nereálné. ()

Ukrizku

Pár milých a vtipných okamžiků při sklence dobrého vína se dá, ale častěji je to pohádka, která v námětu zneužívá barvu pleti a zdravotní znevýhodnění. Ještěže to lidi s odchlípnutou sítnicí nemohou vidět. ()

Joya.ma.hlad

Na komedii málo vtipné, na drama málo vážné. Dobrý námět, ale zpracování suché. Každopádně jako oddychový nenáročný film je to příjemné. ()