Vzrušující práce v luxusním hotelu - to je vysněná budoucnost, kterou si hýčká Saliya (Kostja Ullmann) už od dětství. Pak ale jako teenager začne ztrácet zrak, až nakonec vidí jen mlhavé světlo a matné obrysy. Svět vidí jako by na něj koukal skrze tlusté mléčné sklo. Zdá se, že jeho životní sen je v naprostých troskách. Saliya i přes svůj handicap postupně získává větší sebevědomí, vrací se do normální školy a nakonec se dokonce odváží poslat přihlášku na stáž do pětihvězdičkového hotelu. Díky důkladné přípravě, pozitivnímu přístupu a hlavně s podporou velkého blafování uspěje a místo získá. Jen nikomu nepřizná, že vlastně tak trochu skoro vůbec nevidí. Odhalí jej až jeho nový přítel a kolega Max (Jacob Matschenz), který mu pak pomáhá, aby se vypořádal i s těmi nejobtížnějšími situacemi a úkoly, které provoz velkého a špičkového hotelu přináší. Saliya se po nocích učí nazpaměť všechny trasy, počty schodů, prostírání stolů. Vtlouká si do hlavy tvary předmětů, rozmístění věcí na baru, na pokojích pro hosty... V jeho případě opravdu platí, že je nakonec schopen dělat svou práci poslepu. Během své praxe v hotelu si i přes svou zrakovou vadu všimne Laury (Anna Maria Mühe), bláznivě se do ní zamiluje a vypadá to, že kromě zraku navíc ztratí i srdce a bohužel i rozum. Jeho blamáž začne dostávat praskliny a hrozí, že nakonec neuspěje ani v lásce a ani v hotelu... Naštěstí nejen film, ale i skutečný život mívá rád šťastné konce. (Cinemart)

Douglas.

Hned po shlédnutí traileru mě film zaujal a já se těšil až ho uvidím. Originální napínavý příběh lemovaný z divákova pohledu vtipnými scénami v netradičním prostředí. Film jsem si celých 111 minut užíval, avšak po shlédnutí a projití hlavou jsem se rozhodl právě pro 4* kvůli pár nedokonalostem a podkladu ze skutečných událostí které se mi nezdály příliš reálné, ale i tak celkový dojem zůstává velmi pozitivní a doporučuji shlédnout i s originálním německým dabingem. ()

Karlos8

Až na kritickou dvacetiminutovku ve druhé třetině podívané jsem měl jinak po celou dobu nespecifikovaný vnitřní pocit. Takový pocit, který si chcete v sobě uchovat ještě hodně dlouho a zároveň nechcete, aby byl něčím narušen. Nebýt té již zmiňované části, kde velkou roli sehráli drogy, tak by se jednalo o velkou německou parádu. Chápu, že nějaký zvrat musí přijít, ale až takhle to podělat, to se jen tak nevidí. Sympatičtí herci na place, dobré tempo, žádné zbytečné dialogy či scény. K tomu lze ještě přidat žádný velký povyk, žádné řvaní, prostě jednoduchá a dobře stravitelná komedie s dobrým koncem. Tečka. ()

DonBraso

Pohodový snímek,kterému udělá medvědí službu úplný závěr na fakt,že se tohle doopravdy stalo.S tím jsem měl vlastně největší problémy,protože vidět vážně úplný h...o a dělat takové činnosti,to je vážně k neuvěření. ()

ZHODNOTITEL

No... trailer byl mnohem lepší než celý film. Film taková paráda tedy není. Ani mě to kdovíjak nebavilo. Zbytečně dlouhé. ()

Plaque

Fantastická komédia, skláňam sa a uznanlivo pohmkávam. Bolo to vtipné, napínavé, plné skvelých glos a groteskne neštandardných situácií. Je mi jasné, že to bolo miestami poriadne pritiahnuté za vlasy, ale to je v komediálnom žánri odpustiteľná záležitosť, či? Nedokážem to hodnotiť inak, ako plnými piatimi, už len preto, že komédia je v súčasnej tvorbe naozaj ohrozený druh. ()

Luckyboy

Pohodová žánrovka, které sice věřit nebudete (navzdory reálné předloze), ale i tak si díky ní ten "good feeling" na chvíli uchováte. ()

blondboss

Komédia, ktorú napísal sám život a ktorá vlastne nebola vyslovenou komédiou, skôr takým plačom cez smiech. Naozaj pekne vykreslená snaha o udržanie si vlastného sna aj napriek nepriazni osudu. Sympatické postavy, milý príbeh, unikátny scenár podľa skutočnej udalosti a bezpochyby aj pekný soundtrack. Ja som sa bavil, moja žena tiež a účel tento film splnil tak, ako mal. Aj keď sa priznám, že trošku som od toho očakával viac. 70 % ()

Nadirah

Toto téma není žádnou novinkou a obdobných filmů už vzniklo mraky. Ale tenhle má přesto něco do sebe. Je velice vtipně zpracovaný a na rozdíl od ostatních německých filmů i velmi kvalitně natočený. Tvůrci se tuším snažili dát do filmu i nějakou hlubokou myšlenku ve stylu, když se chce, všechno jde! To se za mě úplně nepovedlo, ale nevnímám to jako mínus. Brala jsem to spíš jako komedii, u které se chci především a pouze zasmát, což mi bylo splněno. Je tedy zbytečné něco vytýkat. ()

JenYu

Skvělé téma!!! Hezky provedeno. V půvabném prostředí. Vtipné a zároveň poněkud drsné/ kruté/ nefér. Přestože mi připadaly některé postavy klišovité - Max, Laura, šéf baru, určitě bych film doporučila - ať už lidem, kteří někdy zažili, jaké to je nebýt schopen přečíst to, co jiní bez problémů přečtou, anebo i vlastně všem ostatním. ()

Memesis

Při sledování se vám někdy nechce uvěřit, že se to opravdu stalo. Použíté vtipy tomu dávají šťávu, aby to nebylo prachobyčejné romantické drama. 80% ()

AndrewNewman

Celkovo je naozaj pekné vidieť niekoho, ako si plní svoj celoživotný sen. Dostaneme aj pár zábavných momentov a celé to skončí klasickým klišé tancom. Pri sledovaní ma však dosť rušili dve veci. Jednak to bola sexuálne scéna, ktorá je v takto ladenom filme absolútne zbytočná. Tou druhou je herecké zastúpenie. Hlavný hrdina je celkom sympaťák, avšak už jeho kamarát sa mi príliš nepozdával a takisto ani jeho vyvolená. Na nemeckú kinematografiu je to však veľmi slušné. ()

Leegy

Příjemná oddechovka, která pobaví... Humor tak akorát, nepřekračuje tu hranici účelného ztrapňování, kdy se vám uvnitř všechno kroutí jen při představě, že by se tohle stalo vám. Klišé jak hrom, dopředu jasný konec, ale to alespoň mně vůbec nevadilo. Nešla jsem na přelomový kinematografický kousek, ale na film, u kterého se chci pobavit a zasmát. A ten účel byl nadmíru splněn... I když jsem si na konci říkala, kolik k tomu skutečnému příběhu přidali, protože místy z toho nereálnost až křičela, za mě velmi povedené... ()

Bejita

Tento film mi znovu připomněl, že když něco opravdu chcete z hloubi své duše, nemusíte mít všech pět smyslů a já jsem ráda za to, že mám všechny a tudíž by v tom byl čert, abych si nesplnila své sny a díky tomuto brilantnímu filmu vím, že půjdu za tím, co opravdu chci z celého srdce a nezastaví mě žádná překážka, protože nejlepší učitel je právě praxe v terénu a bez někdy vtipných a někdy drsných karambolů se nikdo nenaučí, dělat své budoucí povolání na 100%, i kdyby se snažil sebevíc a že tyhle zkušenosti za to stojí, o tom Vás nemusím přesvědčovat. ()

rigby

I když je to možná trochu nereálné, tak jsem se velmi dobře bavil. Krásně popsané strasti člověka s oční vadou. A nádherný happyend. Prostě romantika stříká na všechny strany. Sympatické herecké obsazení a lehký nadhled celkový výsledek jen podtrhují. ()

Goumen

Po Fack ju Göhte další překvapení od našich západních sousedů. Opravdu příjemná komedie se sympatickými herci. Za břicho jsem se sice nepopadal, ale dobře jsem se bavil a několikrát i zasmál. ()