Cheryl dostane od tajemného muže lístky na film do nově opraveného gotického kina a vezme s sebou kámošku Kathy. Z diváků se tam ale postupně stávají vraždící monstra. (Netflix)

J*A*S*M

Já vím, že spousta lidí to italským hororům odpouští, ale pro mne je prostě absence (v rámci možností a žánru) rozumného scénáře zásadním nedostatkem, přes který nejsem schopný se přenést. A tak potom v místech, kdy bych se měl královsky bavit, jenom nevěřícně koukám a vysmívám se chování hlavních postav, které viděly logiku jenom z veliké dálky, nebo možná vůbec ne. Začátek, kdy se realita střídala s ukázkami dění na plátně, ve mně vyvolal naději na kvalitní dění následující, to se bohužel nepotvrdilo a já byl svědkem jenom tupého pobíhání po kině a otřesně přehrávajících herců. Ale gore bylo lahůdkové. 50% ()

Korbitch

Dobrá komedie :-) banda blbců se nechá nalákat do kina, v jehož útrobách se během představení začnou měnit lidi v démony. Mňo, námět nezní špatně, ovšem celkový výsledek stojí za prdek. Spíše komické pojetí tomu nepřidá, ani ala hrdina, který si ve finále nacvaká cheaty z GTA a spadne mu skrz strop vrtulník :-D paráda. ()

Matty

Film, který stojí na straně příznivců hororového žánru, nikoliv přihlouplých filmových hrdinů, což dává najevo neustálým pomrkáváním a náznaky, pro ty, kdo již nějaký ten horor viděli. Vtipně byly vybrány oběti (arogantní černoch, rozhádaný pár, nevidomý muž), z nichž větší část sleduje horor bez patřičné úcty a následně jen s krajní neochotou přijímá roli aktivního účastníka absurdně ultra-drastického dění. Nedokázali si vychutnat film, tak si film vychutná je. K definitivnímu průniku zla do dosud normálního světa dochází symbolicky po protrhnutí promítacího plátna. Krom zapojení do cinefilních her s dvojí realitou se nabízí také ošemetnější výklad anti-náboženský (promítací kabina jako „místo“, kde lidé v nouzi hledají spásu – marně) anebo si zkrátka můžete užít výborné (ve smyslu nechutné) masky, punkový soundtrack a těžce brakový závěr. Hezky z pohodlí a bezpečí domova. Dokud se vám něco nezakousne do krku. 65% Zajímavé komentáře: Mr.Apache, kitano ()

korbitch22

Začátek našeho festivalu Otrlého Diváka part 4 začal odlehčeněji,než sme doufali.Psychotické nadhodnocení zdejších hororových fanatiků už jaksi nebudu brát v potaz,protože rozdíl mezi fanouškem a fanatikem,je v tomto žánru téměř k nerozeznání.Film začíná dobře,slušná hudba i atmoška,dvě roštěnky jako základ,hláškující negr,dva urostlý hošaní atd.Bohužel horor se nekoná a já musel 88 minut přetrpět jakou si gore komedii,plnou nechutností,děsné hudby a debilních dialogů.Žádná atmosféra a naších znechucených tvářích se občas vyloudil úsměv,protože u některých scén sme se slušně natlemili ( pochybuju že to byl tvůrčí záměr :-D ) 2** dávám za pěknou představitelku hlavní role,hláškujícího negra,kokain v plechovce vod coly a totální GTA what the fuck s helikoptérou :-DD Jinak jasné zklamání a trapný pokus Italů udělat atmošku Amerických slátanin podobného stylu.Potěšil konec,nečekal jsem tuhle záludnost :-) 30%. ()

MM_Ramone

Toto je jeden z tých filmov, vďaka ktorým som prepadol kúzlu horrorového žánru. Desiví "Démoni" vyčíňajúci v priestoroch kina. Dario Argento napísal skvelý, jednoduchý scenár, ktorý bol pod vedením talianskeho režiséra Lamberto Bava výborne spracovaný. Hustá atmosféra, podarené ľakačky, hrozne hnusné masky, nechutné gore, komponovaná hudba Claudio Simonettiho a energický rockový soundtrack. Nikdy nezabudnem ako mi z toho behali zimomriavky po chrbáte. Výborný horror. ***** ()

• Rozpočet filmu byl 1,8 milionu dolarů. (Chatterer)
  • Film bol zakázaný v Západnom Nemecku a na Islande. (Paldiny)