Cheryl dostane od tajemného muže lístky na film do nově opraveného gotického kina a vezme s sebou kámošku Kathy. Z diváků se tam ale postupně stávají vraždící monstra. (Netflix)

darkrobyk

Taková hezká italská osmdesátková řezničina... Byť režisérem je Bava, spoluscénárista D.Argento se na filmu výrazně podepsal. Ladění do oblíbené modré a červené, často zborcená kompozice obrazu a smysl pro detail. Gore efekty jsou typickou ukázkou italské školy - nelze si občas nevzpomenout na mistra Fulciho. Démoni se šíří jako virus a postupně pohlcují každého, kdo nemá dostatečně rychlé nohy, což je většina postav. Kromě rozličných likvidací, při kterých nejen krev teče proudem, potěší efektní zrod démona z infikované dívky. Hudba prostě italská - Claudio Simonetti - doplněná rockovými a metalovými kapelami té doby - Accept, Mötley Crüe, Saxon či Billy Idol. A dobové účesy, kostýmy, líčení...vrátí pamětníky do 80.let se vším všudy. Milý film, byť strašidelný jen trochu. ()

Hellblazer

Starý taliansky trash horor so všetkým čo k tomu patrí: gore, litre krvi, vrieskajúce dievčatá, litre hnisu, nejakí zombie, takmer žiaden dej a logika. Ku koncu veľká sranda hlavne keď hlavný hrdina zoberie do ruky katanu, nakopne motorku a za doprovodu tvrdej metalovej hudby začne kosiť všetkých démonov. ()

kitano

Ktomuto filmu ma viazu naozaj nostalgicke spomienky. Ako krpec som pocuval nadsene debaty mojich starsich surodencov o horore, v ktorom demonicka maska sposobi zmenu ludi na demonov. A potom som si ho samozrejme aj pozrel (jedna z mojich sestier mala pre mna pochopenie a vzdy mi dovolila sa pozriet na filmy, ktore mi vsetci zakazovali). Teraz som si to po rokoch zopakol a som navysost spokojny. Demons je horor velmi napadity. Skvele prostredie kina, zaciatok ktory sa paralelne rozvija s filmom beziacim v kinosale, jazda na motorke s katanou v pravej ruke, ci slepy dedo, ktory si nechava dej prave premietaneho filmu rozpravat od svojej omnoho mladsej manzelky, ktora sa popritom objima s muzom, ktory si nenapadne prisadol :). A dejove vakuum vyplnaju pocetne gore efekty. Tak to ma byt. Zlate osemdesiate roky... (8/10) ()

Vančura

Strašidelné to sice není ani trochu (je samozřejmě otázkou, jestli mělo být a jestli to filmu vůbec vytýkat), děj je plný nelogičností a postavy se někdy chovají dementně až hrůza, a samotný závěr je megatrapný, ale je to prostě výborná sranda, která mi hodně sedla - soundtrack nemá chybu, stejně tak všechny ty masky dělané pěkně po staru, a celkově to je hodně zábavná jízda, která uteče jako nic. Dodávat k tomu cokoli dalšího netřeba, nota bene když už vše bylo řečeno v dokonalém textu z Festivalu otrlého diváka, který ČSFD ochotně vykradla, jak má ve zvyku. ()

pornogrind

Demons jsou nejlepším filmem co má Lamberto Bava na svým kontě a taky asi jedinej film za kterej by jeho tatík(můj oblíbenej režisér) Mario Bava by na něho mohl být po právu hrdej. Nejspíš je to i tím, že v tom měl prsty mimo jiné i Dario Argento. Zjistil jsem, že tento pro většinu hororových fandů dnes již kultovní snímek zde nemám ohodnocen a tak jsem si dal po x letech s chutí repete. A musím říct, že se mi po těch x letech líbil asi ještě víc než kdysi. Víc k tomu asi nemá cenu dodávat vše už tady jistě bylo vyřčeno a napsáno v těch mnoha komentářích který zde film má. Jen dodám, že při téhle "návštěvě kina" jsem se rozhodně nenudil. Silný 4hvězdy. ()

• Ve scéně, kdy skupina drogově závislých jede autem, hraje skladba „White Wedding“ od Billyho Idola. (Knowho)