Démoni 2

• Itálie Dèmoni 2... l'incubo ritorna (více)

Svět Démonů je skrytý v jiné dimenzi a z ní si najde cestu do našeho světa, prostřednictvím televizního signálu, do televizoru v pokoji 18 leté oslavenkyně. Mrakodrap ve kterém propukne démonické peklo je hermeticky uzavřen a všichni obyvatelé jsou ponechán napospas démonů. (TV Nova)

Shit

Oproti jedničce to je nuda a k mýmu údivu to absolutně nenavazuje na předchozí děj a přitom na konci prvního dílu to vypadalo tak pěkně. Démoni 2 v podstatě ztratily všechno co bylo super na jedničce a zůstaly jen správně nechutný démoni, ty jsou fakt vydařený, i když někdy až srandovní, ovšem co zamrzí je fakt, že žádná velká likvidace se nekoná, jestli tam v přímým souboji chcípnou 3-4 démoni tak je to moc a většinou je to dost slabota. Chtělo by to z toho udělat daleko větší masakr, takhle to bylo takový nemastný neslaný béčkový nic ()

petero

Slušný horor ako sa na taliansku produkciu 80tych rokov patrý. Horor sa miesi s komédiou čo pridáva na zábavnosti. Masky démonov sú slušné okrem gremlina, no ten je efektne odstránený. Samozrejme že talianske obsadenie je ako vždy bez výraznejšieho herectva, no koho to pri takomto filme trápi, a tak zaujmú hlavne postavičky prihlúpleho kulturistu z fitneska a jeho trénera. ()

Gorehound

Dokonalé efekty tentokrát nahradili opäť dokonalé masky a transformácie, hravosť a rôznorodosť. Pes, dieťa, malá Asia Argento... je toho dosť. A miestami je to naozaj napínavé, samozrejme skvelo natočené, Argento si svoje produkcie strážil. Sám Bava mladší bohužiaľ podobnú úroveň nedosahoval. Geniálne pokračovanie, ktoré si vždy rád pozriem. ()

Cervenak

Ďalší zmarený "sen mladosti", ktorý už po tých rokoch nemá čo povedať, skôr vzbudzuje otázku, čo nám na tom vtedy (za čias, keď sme to hltali so simultánnym dabingom na ošúchaných VHS-kách) pripadalo také zaujímavé. Zo začiatku je to ako-tak atmosférické (výprava do "zakázanej zóny" je super), potom sa to zmení na idiotskú zlátaninu bez napätia, bez štipky logiky, a čo je najhoršie, bez akýchkoľvek gore-efektov a s gumenými pandrlákmi, ktoré akoby vypadli z Gremlins 2. Bava už pri tomto filme, ktorému by aj MPAA udelila rating PG-13, zrejme myslel na to, ako dobyje svet Princeznou Fantaghiró. ()

Terva

Hudbu k filmu dělal Simon Boswell, ale narozdíl od prvního snímku tady nejsou tak zvučná jména. Posuďte sami - .....The Smiths....., .....The Cult....., .....Art of Noise....., .....Peter Murphy....., a .....Dead can Dance...... Film začíná zprávou o událostech v kině Metropolis a o tom, že Démoni ovládli zemi. Na začátku filmu nese v podpaží pro změnu George. Kniha nese název Moderní fyzika. Hraje zde i několik lidí z dílu prvního, kteří tam umřeli a mají dokonce i stejnou image. A vysvětlení ? První příběh je zde brán jako film a v tomto snímku sledují lidé pokračování v televizi. Tak že v prvním díle sledují návštěvníci film v kině a jeho děj se pomalu začne odehrávat i mezi diváky. V tomto díle, lidé sledují televizi a děj filmu se dostane do skutečné reality. Postavy prostě vylezou z TV. A linie dějů se tak začnou prolínat. CITÁT - Nejde blesk.......... Tím, Bohužel nebo Ďáblužel, je příchod Démonů v tomto díle méně pravděpodobný a nepovedený a z trochou nadsázky i nemožný. Jednička byla věrohodnější. Daveho mi bylo líto, ale byl z něho povedený Démon. Dave byl pes. V jedné části jsem si vzpomněl na Vetřelce. Krev Démonů se tu totiž začala prožírat podlahou jako kyselina, jeden porod vypadal skoro stejně jak ve Vetřelcích a to co se z porodu vyklubalo, bylo zase moc podobné filmu Gremlins. Zde se tvůrci nechali hodně inspirovat. Už to prostě není ono. ()

• První filmová role Asie Argento. (Chatterer)
  • Hudbu k tomuto filmu nahrála britská heavymetalová skupina The Smiths. (Chatterer)