Za pár set let bude svět jen umírající nehostinnou pustinou, křižovanou obřími stroji na kolech, jejichž primární snahou je nacházet zbývající zdroje obživy a surovin. V tato monstra se proměnila původní města. Sídla na kolech jsou plná lidí a největším a nejmocnějším z nich je Londýn. Ten se rozrůstá i díky pohlcování menších strojů, které se objeví v jeho cestě. Tímhle způsobem se v Londýně ocitne i Hester Shaw (Hera Hilmar), tajemná dívka se zjizvenou tváří. Jí jediné, zdá se, nevadí, že Londýn spolknul její domovské město. Hester se totiž díky tomu ocitla v blízkosti jeho vládce Thaddeuse Valentina (Hugo Weaving), s nímž má z minulosti nevyřízené účty. Jenže i Thaddeus je rád, že Hester vidí. Dívka má v držení předmět, s nímž by se mohl stát nejmocnějším mužem na světě. A protože má Thaddeus poněkud větší palebnou sílu než ona, ocitne se Hester na útěku a v doprovodu zoufale nepraktického knihomola a renegátky, na jejíž hlavu je vypsaná obrovská odměna. (Cinemart)

Pecan206

Šílená, předvídatelná blbina, která světě div se alespoň pobavila. Jak někdo mohl vymyslet takhle až hloupý námět o předpotopní/nesmyslné technice z budoucnosti po apokalypse mi není známo,  leč jako celek si to ty 3* zaslouží ()

pafka

Napad zajimavy, logika obcas pokulhava. Hergot, proc v takovych filmech jde vzdy jen o zachranu sveta? Copak to nikdo nic lepsiho nevymysli? Vzdyt je to vsechno na jedno brdo a napad zadny. To vazne vsichni chteji koukat na stale stejny scenar? Tomu nerozumim a za provedeni dve hvezdy. Jinak sorry... ()

Kytarka

Mno. Jak to říct slušně? Asi by se dalo říct, že takovou hloupost už jsem dlouho neviděla a jsem moc ráda, že jsem odolala pokušení cloumající mnou při koukání na trailer a nešla na to do kina. O čem ten film je? Těžko říct. Máme tady asi tak šest nesouvislých dějových linek, spoustu divných dialogů, nelogických zvratů a bambilion cizích lidí. Hromadu peněz utracenou za stříkance vizuálního štěstí v podobě přetechnizované nádhery. Bylo by to fajn, ale film jako celek nedává absolutně smysl, což pro mě bývá poměrně zásadní. Takže jenom proboha doufám, že knižní předloha je lepší. ()

Emílio

Taká z gauča pozeratelná blbůstka za 100 mega, kde to pre mňa na dve vyšróboval oblúbenec pan Jeřáb, ktorý si sem nečakane odskočil z Asherových kníh. ()

Drozdo57

V tomto filme je scéna, kde sa otvorí kopula na katedrále Sv. Petra, umiestnenej na vrchu mesta Londýn pohybujúceho sa na kolesách, a z jej je vystrelený implózny laserový lúč. A tiež je hlavná hrdinka vychovaná zombíkom. Neskutočná kokotina. Dávam jednu hviezdičku za vizuál niektorých scén. ()

Aywes

Ambiciózní dívčí teen fantasy, která selhává svým strojovým (jakože stroj, víš co :) )přístupem k divákovi. Jako důkaz toho, že i zvučná jména mohou mít prsty v podprůměrném a drahém kousku funguje Mortal Engines dobře. Ani bych se nedivil, kdybych za tři roky narazil na dívko s Mortal engines v trafice na rohu. Ale koukat se na to dá. ()

blondboss

Nápaditá guilty pleasure jednohubka, ktorá prináša vizuálne podmanivý, ale dejovo aj scenáristicky nevýrazný príbeh. Potenciál to malo omnoho vyšší aj vďaka zaujímavému námetu, avšak akosi sa tu viac stavilo na formu ako na obsah a vzniklo z toho len vizuálne pútavé dielo s obsahovo úsporným nákladom. 55 % ()

blazma

Je to škoda protože to vypadá krásně. Steampunkové prostředí není na rok 2018 úplně mimo mísu, bohužel to nenalákalo diváky tak jak se očekávalo. Robert Sheehan je skvělý když hraje cvoka, Umbrella academy nebo Misfits to dokazují a možná i proto mi přišlo zvláštní ho vidět v ''rozumné'' roli, nakonec jsem si však zvykl. Na druhé straně Hera Hilmar jak ta hlavní z hlavních postav byla prostě nevýrazná, skoro jako by se zalekla, že to ona má být leadrem tohoto filmu, každopádně za to nemůže tak ona jako spíš ti co to režírovali a udělali její postavu nemastnou, neslanou. ()

Parabot

Když už točím postapo film, ve kterém mají navzájem nahánět a likvidovat mobilní urbanistické celky, tak chci vidět tyto gigantické tankoměsta, jak po sobě střílí, naráží do sebe pronásledují se atd. Tady si dá Londýn na začátku bavorský dezert a tím to hasne. On se prostě nevydá hlouběji do Evropy, aby si dal nějaké stádo stádo z Francouzské Riviéry, pak se zapletl do nějakého veksláckého šméčka z pražského Václaváku a obloukem se vyhnul Brnu, které by stálo na špalcích místo kol a kouřilo se z něj. Klidně by mohl proběhnout nějaký středně náročný souboj s Berlínem, jehož pěst by byl Reichstag a mozek Berghain. V této scéně by samozřejmě hrálo poctivé techno. Vlastně milostná romance by tam taky mohla být. Třeba s Florencií. Mezi vinicemi. Nebo s Havanou. Ta by to ale hrála na víc stran. Bad citygirl. A závěr, absolutní masakr. Tokyo. Zenové metropolitní aikido. Tvrdé, přesné, nemilosrdné. Londýn by to dal jen tak tak. --- Tak nic z toho v Mortal engines nebylo! Asi největší wtf přišlo, když se v čistě steampunkovém vizuálu objevila žena jak vystřižená z Matrixu a knih Williama Gibsona. Vypadala jak asijská Grace Jones s urgentní potřebou, vepsanou ve tváři, něco hacknout a následně augmentovat. Velký úlet byla také postava - mix T-800 a strašáka z Čaroděje ze země Oz. Navíc zvládne poměrně svižně celý dějový oblouk Arnieho z Terminator Dark Fate. Tím myslím hlavně rodinný život a byznys ve stylu Carl's Draperies. ()

IZFNP

Predlohu nepoznám, trailery som videla dávno a teraz si film pustila náhodou. A vlastne som spokojná, piatkový večer level televízna zábava v hollywoodskom podaní. Why not. Papundeklové scény a jednoduchý scenár sú vyvážené zaujímavým svetom a sympatickým ladením do dobrodružnej zábavy pre celú rodinu. ()

PaTeXx

Začátek fajn. Oslnil mě unikátní svět a úvodní honička. Pak se moje dojmy ale diametrálně změnily. Šíleně předvídatelný děj, nesympatičtí herci, dialogy na úrovni třináctiletých pan, a vlastně celkově jste určitě stejný film už viděli, pouze v jiném podání. Zajímavý námět, velmi špatné zpracování. Nejlepší postava byl (bohužel) Terminátor z AliExpressu. ()

shaacul

Čekal jsem průšvih, dostal jsem vcelku slušný film, který celou dobu šlapal. Úplně nechápu ten odpor, až nenávist, který tento film má. Je to velký, je to blbý, má to logické lapsy, má to občas toporné herce, ale to si lze dosadit za jakýkoliv DC, Marvel nebo Star Wars. Škoda, že se tento film nechytnul, Steam punk zas dlouhou dobu nedostane šanci. ()

marrrrian

Riadna zlátanina. Mal som pocit, že z filmu muselo byť vystrihnutých minimálne 30minút materiálu, ktoré tomu mali dať riadnu fazónu. Príbeh ale ostal taký nijaký a aj cez svoju absolútnu priamočiarosť chaotický. Prekladá sa jedno cez druhé, každý hrdina je v pravý čas na pravom mieste, vzťahy medzi postavami nefungujú alebo sú uponáhľané, postavy samé o sebe nie sú bohvieako hlboké, naopak, sú veľmi predvídateľné a na žiadnej z nich mi nezáležalo. Čakal som viac a keby som aspoň trochu tušil, čože je to za dielo, kino by som určite vynechal, škoda. Hádam len kvôli vizuálnemu spracovaniu sa oplatilo veľké plátno. ()

kokofek

Chtěla jsem se jen pobavit,ale bohužel film byl zajímavý pouze vizuálně a zbytek chyběl.Začátek vypadal slibně,ale bohužel dlouhá stopáž filmu už neudržela napětí a došly nápady. ()

20 největších propadáků poslední dekády

17.06.2019

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (více)