Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Za pár set let bude svět jen umírající nehostinnou pustinou, křižovanou obřími stroji na kolech, jejichž primární snahou je nacházet zbývající zdroje obživy a surovin. V tato monstra se proměnila původní města. Sídla na kolech jsou plná lidí a největším a nejmocnějším z nich je Londýn. Ten se rozrůstá i díky pohlcování menších strojů, které se objeví v jeho cestě. Tímhle způsobem se v Londýně ocitne i Hester Shaw (Hera Hilmar), tajemná dívka se zjizvenou tváří. Jí jediné, zdá se, nevadí, že Londýn spolknul její domovské město. Hester se totiž díky tomu ocitla v blízkosti jeho vládce Thaddeuse Valentina (Hugo Weaving), s nímž má z minulosti nevyřízené účty. Jenže i Thaddeus je rád, že Hester vidí. Dívka má v držení předmět, s nímž by se mohl stát nejmocnějším mužem na světě. A protože má Thaddeus poněkud větší palebnou sílu než ona, ocitne se Hester na útěku a v doprovodu zoufale nepraktického knihomola a renegátky, na jejíž hlavu je vypsaná obrovská odměna. (CinemArt)

(více)

Videa (7)

Trailer 3

Recenze (543)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Neviem, kto je Hera Hilmar. Doteraz som počul len o Here na pečenie. Ale na moje počudovanie sa na tak incestnom ostrove, akým Island dozaista musí byť, rodia aj pozerateľné tváre, hoci zase pŕrr, žiadna sláva, je to nevýrazná severanka, výzorovo i herecky. Ale nevadilo mi pozerať sa na ňu, pretože drvivú väčšinu času mala na sebe šatku, ako by bola z Al Káidy. A potom tu bola ešte Leila George. To tiež neviem kto je, ale našťastie šatku nemala. No a potom tu bolo ešte pár chlapov, ale na tých som nepozeral. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"Mortal Engines" bude ďalším filmom, ktorý poputuje do mojej filmovej zbierky sklamaní za rok 2018. Nemôžem povedať, že by očakávania boli na nejakej super vysokej úrovni, no aj tak to nakoniec výsledne neponúka to, čo som dúfal, že dostanem. Hoci na úvod to tak ani nepôsobilo. Napriek problémom som bol relatívne chytený filmom. Efekty boli okey, postavy boli okey, vizuálne spracovanie Londýna bolo zaujímavé a aj som mal pocit, že film sa niekam posúva. Zoznamujeme sa s postavami, svetom a jeho mytológiou a pôsobilo to, že by to reálne aj mohlo niekam reálne dospieť. Mal som akurát pocit, že niektoré postavy by si zaslúžili viac času než iné, no bolo to pozerateľné, zaujímavé a chcel som vedieť kam to dospeje. V momente ako sa dostávame k finále filmu sa to pre mňa začalo rozsypávať. Záverečné finále je pre mňa absolútne otrasné. Výsledne dostávame všetko, čo sme videli v prvej trilógii "Star Wars", Final Fantasy: Spirits Within a "Avatar". Vieme, kto prežije, vieme kto umrie, vieme od začiatku do konca ako to všetko dopadne a keď nemáme dobrého padoucha tak je to viac otravné, než je potreba. Pre mňa to film skutočne poslalo do zlých vôd a zrazu som sa strašne nudil a bolo to pre mňa otravné. Lebo som mal pocit, že s tým ako všetko ostatné relatívne film schopne zvládol, tak zrazu mu došli nápady a začal len strieľať na plátno všetko, čo sme už videli a je staré. Ako celok je to pre mňa okey, no film rozhodne mal na viac. Hodnotenie: C+ ()

Reklama

Zeck 

všechny recenze uživatele

Postapokalyptický rodinný film s přístupností pro děti, ve kterém ryzí dobro bojuje proti ryzímu zlu a neukápne u toho ani kapka krve, ačkoliv akce je ve filmu požehnaně. Scénáristé přišli s celkem originálními nápady, které nechají velmi ojediněle připomenout nedávného Mad Maxe (možná i díky hudbě od Junkie XL), od nějž se ale zásadně liší tím, že tohle je na rozdíl od ultimativních pouštních soubojů s Tatrami až příliš dětské a asi žádný stroj z filmu by v reálném světě nefungoval, takže je to ještě k tomu čistokrevné fantasy - naštěstí bez nadpřirozených schopností postav. Pokud ale má divák rozpoložení nálady na jednoduchý a odsejpající výplach, akceptuje ten umělý svět, přístupnost pro děcka (krom pár flashbacků ve filmu kupodivu žádné nejsou), dokáže přehlédnout určitá klišé a především nerealističnost, pobavit to rozhodně umí. Za rok si na tento film nikdo ani nevzpomene, ale jako instantní zábava k nenáročnému odpoledni to funguje. Rozhodně sympatičtější počin než libovolná bezpohlavní teen dystopie, která si žánr uzurpovala v posledních letech. 68 % ()

HellFire 

všechny recenze uživatele

Scénáristické trio, které nám přineslo Pána Prstenů, se pustilo do budování nového světa podle knižní předlohy... a dopadlo to příšerně. Na ploše jednoho filmu musí divák nasáknout tolik informací, že se v nich ztrácí už po půl hodině. Zrovna tady bych uvítal rozdělení na více filmů. Bohužel by se to v konečném důsledku na kvalitách filmu asi neodrazilo, protože s výjimkou Weavinga je herecké obsazení dokonale tuctové. Vůbec žádný z herců není sympatický – jediná aspoň trochu zajímavá postava je zabiják-Terminátor, kteréhož problém ale je, že za každé situace chodí šnečí chůzí. Aspoň že zpracování tohohle světa a strojů je opravdu detailní. To je asi tak všechno, jinak je to zasloužený průšvih. Kdo ví, jak by to celé dopadlo, kdyby se režie nakonec ujal Jackson. Po technické stránce totiž film působí spíše jako televizní produkce (minimálně za střih bych střihači useknul ruce). ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Tohle mi hodně sedlo, i když si jsem vědom nedostatků, které celý film provází. Ten svět by si zasloužil daleko rozsáhlejší a méně klišovitě pohádkově zkratkovité uvedení. Na druhou stranu je Mortal Engines akční jízda od začátku do konce, která sice neposadí na zadek příběhem, ale promakaným vizuálem, neskutečně rychlým tempem a díky sympatickým postavám mě nezačala ani na minutu nudit. I když potenciál v tom světě by byl každopádně výrazně vyšší, minimálně na plnohodnotnou provázanou trilogii určitě. ()

Galerie (77)

Zajímavosti (5)

  • Natáčelo se od dubna do července 2017 na Novém Zélandu (hlavně Wellington). (Varan)
  • Celosvětová premiéra proběhla 27. listopadu 2018 v Londýně. (Varan)
  • Krátce potom, co jsou Hester Shaw (Hera Hilmar) a Tom Natsworthy (Robert Sheehan) zachránění před nočními lovci, jsou spolu „ubytování“ v jedné mistnosti. Hester Shaw se uloží na postel, Tom Natsworthy si ustele na zemi. Hester Shaw vzpomíná na matku a pláče. Hlavu má ve vodorovné poloze vzhledem k posteli, slza jí ale stéká směrem k bradě. To ale není možné, protože slza by v takové poloze stékala spíše po líci směrem k uším. (mr.rubik)

Související novinky

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (více)

Hunger Games dostanou prequel

Hunger Games dostanou prequel

17.06.2019

Spisovatelka Suzanne Collins oznámila na květen roku 2020 zatím nepojmenovaný knižní prequel Hunger Games a filmová adaptace na sebe nejspíš nenechá dlouho čekat. O právech na zfilmování knihy… (více)

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Nový film z produkční dílny Petera Jacksona (Pán prstenů, King Kong) Smrtelné stroje podle všeho studiu Universal prodělá něco mezi 100 – 125 miliony dolarů. Snímek měl premiéru minulý týden a… (více)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (více)

Reklama

Reklama