Smrtelné stroje

• Austrálie

• Nizozemsko

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Thriller

Nový Zéland / USA, 2018, 128 min

Musím uznať, že to nevyzerá zle, aj keď nič nové, alebo neskutočne burácajúce sa nekoná. Veľké plátno tomu sedí ( tzn. že na TV obrazovkách stratí polovicu svojej okázalosti ), akcia je tu v hojnom počte a na technickej stránke si dali tvorcovia záležať. Keď tak čítam predchádzajúce vety, tak ma vlastne napadne, že je to tuctová recenzia. Na podobne tuctový film.(7.12.2018)

Keď sa dávnejšie objavila správa, že sa Jackson púšťa do Mortal Engines a prečítal som si, o čom by to malo byť, tešil som sa ako malé decko. Keď som sa dozvedel, že to režírovať nebude a nakoniec keď som videl trailery, tak mi bolo všetko okolo tohto projektu úplne jedno. Chvalabohu. Nemusel som v kine prežívať sklamanie a svojim spôsobom som si ho tak mohol aj užiť. Film našťastie celkom šľape, rúti sa vpred ako Londýn, ale v podstate nič okrem tempa v ňom nefunguje. Nefungujú vzťahy, nefunguje prepracovanie fikčného sveta, nefungujú ani tie akčné scény a príbeh už vôbec. Tá Jacksonovská majestátnosť tu vystrkuje rôžky iba pri pohľadoch na okolité veľhory. Jednoducho je až priveľmi cítiť, aká to mohla byť vizuálna žranica, ak by si to aj sám "producent a scenárista" nakrútil. Nenechajte sa opiť rožkom hlodom "od tvorcov LOTR a Hobita", je to najmä film nejakého Riversa, ktorý toho ešte stále dosť nezvláda...No a keď sa tu stále porovnáva, tak pre mňa je to mix Vodného sveta a Matrix Revolutions.(6.12.2018)

Koukatelná fantasy/sci-fi/pohádka v neokoukanym prostředí. Ano scenáristicky občas zadrhává jak nepromazanej motor (haha). Ústřední herecké duo mohlo být charismatičtější a už mi není 15 abych se s ním dokázal ztotožnit, přesto jsem si ty 2 hodiny v Imaxu užil. Kdo šel na young adult a čekal něco ve stylu Mad Maxe, tak je blázen. Jo a díky za jasnej konec, další ságu co se možná ani nepovede ukončit svět nepotřebuje. Spokojenejch 3 a pul*(5.12.2018)

Průměrná akční jednohubka s výbornými počítačovými efekty, ale nudným a milionkrát provařeným příběhem. V podstatě pokud se podíváte na sci-fi Vodní svět, tak máte krásný obrázek o tom o čem tento příběh je. Tedy o nějakých jedincích bojujících proti někomu, kdo chce vést svět jinak než si to oni představují a tento dotyčný zlosyn též postrádá morálku. Na cestě k vytyčeným cílům se hlavním postavám dějí různá příkoří a komplikace, které ale vždy naposlední chvíli vyřeší. A mezi hlavními aktéry též zprvu panuje rivalita a nedůvěřivost, což musí vzájemně překonat, jinak prohrají. Velké, táhlé zííííív a velice mírný palec nahoru za zpracování. Není to zlý film, ale to o čem je jsme již viděli mnohokrát jinak a dokonce i lépe. 65%(9.12.2018)

Filmu chybí ambice být jedinečný i v jiné sféře, než je ta vizuální (ta je parádní). Scénář má ty nejprůměrnější parametry, chybí mu originalita, vtip, děj filmu už ani nemohl být průhlednější. I obsazení je dost odbyté, doslova všichni, snad kromě Weavinga kolísají na škále od "ještě ucházející" po "naprosto děsný". Škoda, kde není odvahy, není vavřínů. 65%(10.12.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 27. listopadu 2018 v Londýně. (Varan)

• - Smrtelné stroje patří k vysněným projektům Petera Jacksona, režiséra trilogie Pán prstenů a Hobit. Právě komplikované natáčení Hobita mohlo za to, že Peter Jackson přenechal režii Smrtelných strojů svému mnohaletému spolupracovníkovi Christianu Riversovi a „spokojil“ se jen s rolí producenta. Hobití stopa se nese napříč mnoha dalšími profesemi, Smrtelné stroje mají s Tolkienovými adaptacemi společné scenáristky Fran Walsh a Philippu Boyens a o efekty se znovu postarali oscaroví kouzelníci z Weta Digital. (Zdroj: CinemArt)