Reklama

Reklama

Smrtelné stroje

  • Nový Zéland Mortal Engines (více)

Obsahy(1)

Po kataklyzmatickém konfliktu známém jako Šedesátiminutová válka se zbytky lidstva přeskupily a vytvořily mobilní města. Podle filozofie známé, jako „komunální darwinismus“ loví větší města menší a absorbují je do sebe. To se děje převážně na území Velké Británie a kontinentální Evropy. V opozici zůstali Antimobilisté, kteří vytvořili alternativní civilizaci, skládající se z tradičních, nemobilní měst. Ti se nacházejí v Asii. Jsou vedeni Shan Guoem a chráněni „Štítovou stěnou“. Pozůstatky technologií 21. století, jako toustovače, počítače či smatphony, jsou označovány jako „Old-Tech“. Hester Shawová pročesává krajinu dalekohledem. Spatří blížící se kolos, mobilní město Londýn. Dává se na útěk, aby se zastavila až v bavariánském důlním městě Salzhakenu, kde již strážný hlásí blížící se nebezpečí... (TV Nova)

(více)

Videa (7)

Trailer 1

Recenze (497)

Fr 

všechny recenze uživatele

„NA ZEMI SE ROZPOUTALO PEKLO...“ /// Vymazlená fantasy pro teneagery, takže pravda a láska zvítězí nad lží, zradou a nenávistí. Postavy zajímavý, ale zapomenutelný. Za vidění stojí i ty nápady s městy, ale jinak... slabší chvilky se střídají s těma lepšíma, u kterejch si ovšem říkám, že už jsem to někde viděl. Projebanej potenciál… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2001 napsal Philip Reeve, neznám. 2.) Fotr chce moc. 3.) Thx za titule ,,espectro“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Multikulturně přeobsazená velkofraška kolosálních rozměrů, ve které spleti postav a vedlejších motivací nejde udržet pozornost na hlavní dramatické lince. A už vůbec ne na jejím emocionálním prožitku, který je tak dobře nastíněný ve slibném rozjezdu. Škoda, protože fantaskní svět filmu a jeho obrazová bohatost nezná meze, a Junkie XL servíruje velkosountrack jako pro Bena Hura. Těžko říct, jestli to vázne na scénáři, režii nebo na obojím, ale od Petera Jacksona a celého LOTR teamu takové zakopnutí docela překvapí. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Napriek všadeprítomnému trikovému megalomanstvu od prvých minút strašne nudné, nezáživné a nechutne predvídateľné. Mal som veľké problémy vôbec ho dopozerať do konca. Herci už nemohli byť nudnejší, postavy strašne podpriemerné, žiadne tempo. Zaujalo ma iba lietajúce mesto, Mimoni (!) a Terminátor. Inak celé zle. Behom pár sekúnd sa z priateľov/rodiny stávajú nepriatelia na život a na smrť a podobné kávoviny. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Zajímavý svět, nezajímavý film. Londýn, který na pásech projíždí po zbytcích Evropy a požírá menší městečka, je docela fajn, ale bohužel se kolem něj odehrává nezajímavý příběh, který jeho režisér nedovede atraktivně vyprávět. Spousta slepých dějových linek, průměrně natočená akce a vizuál, který jednu chvíli bere dech a o scénu později vypadá jak z televizního seriálu. K tomu nudní hrdinové, okoukaná zápletka... vlastně se dost divím, že zrovna tahle banalita, která všechny svoje trumfy vyloží v úvodní „městské“ honičce, má něco společného s Peterem Jacksonem. A nemám z toho radost. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $100miliónovTržby USA $15,951,040Tržby Celosvetovo $81,651,040Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Už ukážka k filmu naznačovala, že tento úlet pohybujúcich sa miest na pásoch bude asi dosť mimo a aj sa tak stalo. Digitálne blato a fádny dej tomu na kráse nepridáva. Herci suchý ako piesok na púšti. Trochu zaujme aspoň ten zeleno okí terminátor, z ktorého sa nakoniec vykľuje starostlivý mechastroj, skoro by som aj slzu upustil. Ani neviem čo by som tu pochválil. Jacksonova produkčná výlevka sa čoraz viac utápa v bahne fádnosti na entú. /30%/ ()

Galerie (73)

Zajímavosti (5)

  • Smrtelné stroje patří k vysněným projektům Petera Jacksona, režiséra trilogie Pán prstenů a Hobit. Právě komplikované natáčení Hobita mohlo za to, že Peter Jackson přenechal režii Smrtelných strojů svému mnohaletému spolupracovníkovi Christianu Riversovi a „spokojil“ se jen s rolí producenta. Hobití stopa se nese napříč mnoha dalšími profesemi, Smrtelné stroje mají s Tolkienovými adaptacemi společné scenáristky Fran Walsh a Philippu Boyens a o efekty se znovu postarali oscaroví kouzelníci z Weta Digital. (Zdroj CinemArt)
  • Natáčelo se od dubna do července 2017 na Novém Zélandu (hlavně Wellington). (Varan)
  • Podle stejnojmenné knižní předlohy měla mít hlavní hrdinka Hester Shaw (Hera Hilmar) chybějící jedno oko a z větší části nos. Filmaři však pro film zvolili pouze jizvu přes obličej. (zbyshek)

Reklama

Reklama