Neoreul gieokhae (TV seriál)

• Jižní Korea

너를 기억해

Hello Monster

Remember You

I Remember You

Romantický / Thriller / Mysteriózní

Jižní Korea, 2015, 16x70 min

Další seriál v němž si tvůci s realizací úvodní zápletky vůbec nelámali hlavu. Zkrátka si vymysleli scénář a jak to celé navléknout už považují za vedlejší, prostě to nějak odbýt, ať můžeme začít s příběhem. Tudíž tu máme velmi nelogické setkání dítěte s monstrem, útěk monstra samotného, ztrátu bratra i paměti v odfláknutém až absurdním provedení. No nic. Nicméně jinak jde o zajímavé a paradoxně i zábavné pojednání na téma psychopatických hrátek, logik a zvrácených úvah, s povedenou nejen ústřední dvojkou. Nějakých těch dějových vycpávek se sice tvůrci nevyvarovali, logika též občas pokulhává, ale celkově příběh i provedení dělá dobrý dojem, ačkoli paradoxně směrem k závěru zábavnost a zajímavost klesá, divák se totiž vše dovtípí ještě dříve než je to „černé na bílém“ a napětí trochu opadne, s výjimkou samotného závěru pochopitelně. 73%(22.6.2020)

Tohle byla přesně moje krevní skupina, takže nemůžu jít níž než 5*. :-) Při sledování jsem byla nekritická až hanba, takže jsem veškeré nesrovnalosti nevnímala. Bavila jsem se, brečela jsem, bolelo mě u srdce a hlavně jsem se zamýšlela... chytaly mě filozofické manýry, o čemž se zde rozhodně nechci rozepisovat. :-D Stejně jak je zde v komentářích již zmíněno, výběr dětských herců byl pro mě trefou do černého, dále jsem si zamilovala frajera z EXO (D.O. - zaujal mě už v It's okey, It's love) a naprosto největším miláčkem pro mě byl Park Bo Gum - jako právník Jung. Celkově mě sestavení herců bavilo, řeší se zde psychologie postav a to já prostě můžu, takže není divu, že tak vysoké hodnocení. Navíc mi přijde moc krásný vztah ústřední dvojice. A nakonec ta nejhezčí píseň: https://www.youtube.com/watch?v=T7PelG3zU9U(19.8.2015)

Osobne som mierne zmetená. Príbehovo a obsahovo je to vynikajúce, zaujímavé, miestami tajomné. Ale celý scenár niekde viazol. Všetky vety boli príliš učebnicové, pohľady priveľmi nacvičené a preto niektoré scény vyzerali veľmi zúbožene. Zdalo sa mi, že niektoré scény len "vtesnal" režisér do časového rámca seriálu. Na druhej strane, mal seriál neuveriteľne príjemné herecké obsadenie. Najviac pre mňa ale vynikali Won-yeong a DO, ktorí obaja neuveriteľne zahrali svoje úlohy. Oceňujem aj tým ako tvorcovia napísali postavu Cha Ji-an, veľmi môjmu srdcu milo napísaná postava. Pravdepodobne to bolo aj tým, že ju hrala práve Nara. Tak ale celkovo asi 50%(2.9.2015)

Velká poklona mladým (malým) hercům. Celkově se na I Remember You docela dobře koukalo a kdybych si při zkouškách nedávala pauzu, možná bych to dala i na jeden zátah. Záporná/nezáporná postava v podobě D.O. bude navždy v mé paměti, ať už mladý nebo dospělý. Jang NaRa není tak výrazná, ale v dvojici s policisty a In Gook Seo to parádně klape. Konec se mi líbil a dokonce mne donutil dát Hello Monster plný počet.(17.2.2016)

Hlavní hrdinka je profesionální opakovačka všeho, co mladý génius vypustí z úst. Kriminálka je banda neschopných idiotů. Dávám 3*, protože mi nezbylo nic jiného, než na to koukat z romantického hlediska - a vývoj vztahu hlavní dvojice je překvapivě parádně napsán a proveden. Jinak hlavní psychouš je fajné kvítko a jeho psycho sidekick taky celkem jde. Ale jednou a stačilo.(3.1.2016)

• - Ještě než se ke slovu dostal pohledný mladíček In-gook Seo, jemuž to v plavkách ve snímku No Breathing tolik slušelo, předpokládal zkušený tým seriálových tvůrců, že se v hlavní mužské roli objeví někdo úplně jiný. A tím někým jiným neměl být dle propagačních proklamací nikdo jiný, než populární jihokorejský herec Jin-wook Lee, divákům známý především z celé řady převelice úspěšných televizních sérií, který ale nabídku z blíže neuvedených důvodů prostě a jednoduše jen odmítl. (Conspi)