Neoreul gieokhae (TV seriál)

• Jižní Korea

너를 기억해

Hello Monster

Remember You

I Remember You

Romantický / Thriller / Mysteriózní

Jižní Korea, 2015, 16x70 min

Osobne som mierne zmetená. Príbehovo a obsahovo je to vynikajúce, zaujímavé, miestami tajomné. Ale celý scenár niekde viazol. Všetky vety boli príliš učebnicové, pohľady priveľmi nacvičené a preto niektoré scény vyzerali veľmi zúbožene. Zdalo sa mi, že niektoré scény len "vtesnal" režisér do časového rámca seriálu. Na druhej strane, mal seriál neuveriteľne príjemné herecké obsadenie. Najviac pre mňa ale vynikali Won-yeong a DO, ktorí obaja neuveriteľne zahrali svoje úlohy. Oceňujem aj tým ako tvorcovia napísali postavu Cha Ji-an, veľmi môjmu srdcu milo napísaná postava. Pravdepodobne to bolo aj tým, že ju hrala práve Nara. Tak ale celkovo asi 50%(2.9.2015)

Starší indiánský náčelník říká svému vnuku. „Dítě! Máme v srdci dva vlky. Jeden vlk je zlo, vztek, závist, žárlivost, arogance a méněcennost. Ten druhý je dobrý vlk. Přináší s sebou plnost, mír, lásku, naději a víru. Tito dva vlci mezi sebou stále bojují.“ Vnuk se dědečka zeptá. „Dědečku, a který nakonec vyhraje?“ Indiánský dědeček odpoví. „Ten, kterého krmíme jídlem.“ ■ Lee Joon-young je dítě, které bylo rodinou krmeno právě těmi špatnými vlastnostmi, a u něhož vyhrál vlk zlý. Lee Joon-young je velice chytrý člověk, jehož ego nechává v povzdálí schovaných spoustu komplexů z minulosti. Komplexy nutí člověka jednat neuváženě a afektově, přičemž ego je článek, který ony komplexy utlumuje. Lee Joon-young je přesně ukázkový případ a v mysli ony komplexy přehlíží, přičemž si jich všímá více u druhých. Tím získal absolutní kontrolu nad svým jednáním a pocity, což zapříčinilo jeho chladnokrevné jednání. Lee Joon-young ničí ostatním lidem životy, ale přitom je přesvědčen, že jim pomáhá. Snaží se dělat dobré skutky, ale neuvědomuje si, že tím spoustě lidem ubližuje. Jak bylo řečeno v seriálu. Tak to dopadá, když se zlý člověk snaží dělat dobré skutky. ■ Na druhé straně stojí další velice chytrý kluk Lee Hyun, kterého začal vlastní otec podezřívat, že se z něj stává podobný člověk jako z Lee Joon-younga. Otec Lee Hyuna pracoval jako policejní psycholog a s Joon-youngem se pravidelně střetával. Jednoho dne se Lee Hyun a Lee Joon-young náhodou střetnou, což ovlivní jejich životy. Lee Joon-young zabije Lee Hyunovi otce a unese mu bratra. O pár let později Lee Hyun začne studovat v zahraničí a občas se vrací do Jižní Koreje, aby našel člověka, který mu vše způsobil. Po dvaceti letech od smrti otce mu přijde e-mail, v němž jsou nějaké indicie a pátrání může začít. ■ Lee Joon-young po dvaceti letech byl zahraný skvěle a celá jeho postava výborně napsaná. Hello Monster dále nabízí spoustu kvalitních dialogů (jeden z nich je příběh o dvou vlcích, zmíněný výše), zajímavý posun děje a způsob vyprávění příběhu, který mi jakýmsi způsobem přijde odlišný od ostatních seriálů. Má to své mouchy, občas dochází k závěrům jen z nepodložených domněnek, navíc se mi nelíbilo, jak se vyšetřovatelé zpočátku chovali, jsem však rád, že se Hello Monster držel toho čeho měl a nekomplikoval si to zabrouzdáváním např. do sfér zkorumpovaných policistů, politických machinací a jiných odvětví.(5.9.2015)

Určitě se jedná o zajímavý počin. Zajímavé obsazení, zajímavé charaktery, 16 dílů je přesně tak akorát. Nejvíc jsem si užívala, když ty tři hlavy šly spolu a doplňovaly se. To bylo nejlepší. Kdyby taková byla celá druhá polovina seriálu, asi bych vrněla blahem. Bylo to sice jiné, ale ani tak to nebylo špatné. Upřímně mi herecké výkony nepřišly kdovíjak úchvatné, takový pěkný průměr, na který se dobře dívá. Přeci už dávno víme, že Korejci skvěle zvládají emočně vypjaté scény (někdy je zvládají tak výborně, že se na ně nedá ani vydržet koukat… naštěstí to není zdejší případ). Občas mi přišlo, že Lee Hyun věděl až nemožné, nebylo moc vysvětlováno, jak k tomu přišel, navíc to pak vypadalo jen jako tušení, než že by používal tu svou „vědeckou“ hlavu. A to mi přišlo škoda. Ke konci jsem navíc ztrácela na pozornosti a zase už mě to tolik nebavilo. Ovšem mělo to i pěkné scény – moc se mi líbilo, jak Lee Hyun hladil po hlavě Cha Ji An, celkově jejich vztah byl velmi pěkně vykreslený. Původně jsem chtěla dát 3*, ale za vcelku uspokojivý konec dávám 4* s odřenýma ušima. P.S.: Nemohla bych být policistou, protože jsem až moc soucítila se sériovým vrahem, podle mě to byl nepochopený sympaťák. Přeloženo.(14.8.2015)

Tohle byla přesně moje krevní skupina, takže nemůžu jít níž než 5*. :-) Při sledování jsem byla nekritická až hanba, takže jsem veškeré nesrovnalosti nevnímala. Bavila jsem se, brečela jsem, bolelo mě u srdce a hlavně jsem se zamýšlela... chytaly mě filozofické manýry, o čemž se zde rozhodně nechci rozepisovat. :-D Stejně jak je zde v komentářích již zmíněno, výběr dětských herců byl pro mě trefou do černého, dále jsem si zamilovala frajera z EXO (D.O. - zaujal mě už v It's okey, It's love) a naprosto největším miláčkem pro mě byl Park Bo Gum - jako právník Jung. Celkově mě sestavení herců bavilo, řeší se zde psychologie postav a to já prostě můžu, takže není divu, že tak vysoké hodnocení. Navíc mi přijde moc krásný vztah ústřední dvojice. A nakonec ta nejhezčí píseň: https://www.youtube.com/watch?v=T7PelG3zU9U(19.8.2015)

Velká poklona mladým (malým) hercům. Celkově se na I Remember You docela dobře koukalo a kdybych si při zkouškách nedávala pauzu, možná bych to dala i na jeden zátah. Záporná/nezáporná postava v podobě D.O. bude navždy v mé paměti, ať už mladý nebo dospělý. Jang NaRa není tak výrazná, ale v dvojici s policisty a In Gook Seo to parádně klape. Konec se mi líbil a dokonce mne donutil dát Hello Monster plný počet.(17.2.2016)

• - Ještě než se ke slovu dostal pohledný mladíček In-gook Seo, jemuž to v plavkách ve snímku No Breathing tolik slušelo, předpokládal zkušený tým seriálových tvůrců, že se v hlavní mužské roli objeví někdo úplně jiný. A tím někým jiným neměl být dle propagačních proklamací nikdo jiný, než populární jihokorejský herec Jin-wook Lee, divákům známý především z celé řady převelice úspěšných televizních sérií, který ale nabídku z blíže neuvedených důvodů prostě a jednoduše jen odmítl. (Conspi)