Americký samuraj

• Česko Aréna samurajů (více)

Andrew vyrůstal v Japonsku v domě samurajského mistra. Spolu s nevlastním bratrem se u otce učili starobylému bojovému umění, ale později se jejich cesty rozešly, protože Kenjiro se dostal na šikmou plochu. Když otec odevzdá tradiční rodinný meč Andrewovi, jeho bratr se přidá k yakuze a odejde. Později se Andrew rozhodne bratra najít a vyřešit staré spory, ale dojde mezi nimi ke konfliktu, a oba se ocitnou v nemilosrdném souboji. Ten je dovede až do turecké bojové arény, ve které bojovníci z celého světa bojují souboje na život a na smrt. Kdo z nich přežije? (oficiální text distributora)

Dale

Ďalšia z variácií na Krvavý šport, ktoré boli v týchto rokoch v móde, no ani tomuto priemernému kúsku nesiaha ani len po členky. Z hereckého prejavu Bradleyho ma chytali mrákoty, hlavne keď prednášal múdrosti o piatich zmysloch. No ani samotné súboje nie sú natočené príliš pútavo a realisticky. Horko ťažko to stačí na jednu hviezdu. ()

ConanVJ

Pro mě peckovej Martial Art film, který je spíš taková arénovka. Obsazení obou hlavních rolí je parádní. Souboje sice v dnešní době asi moc nezaujmou, ale mě jako fanouška těchto filmů to vůbec nebaví. Věřím, že spoustě lidí vyrůstajících v zlaté éře VHSkových filmů se to líbí. Na DVD to zas kazí neoriginální dabing, ale co se dá dělat. 90% :) ()

K.I.N.G.

Firstenberg přitvrdil. Bradley umí docela slušně bojovat, ale to je platné jak koni ocas, když jeho charisma je na úrovni rezavé rozšlapané plechovky. Mrzí mě to, že ty pokusy o hluboké zamyšlení byly střídány vyloženě nechutně trapnými nebo nelogickými scénami (ten hozený odražený meč na konci filmu mě srazil do kolen). Trochu škoda, ale pro méně náročné diváky docela dobrá podívaná. ()

Martin741

Reziser Sam Firstenberg je polsky zyd, natocil spolu s Dudikoffom American Ninja a tusim este Silu Pomsty. No ako reziser je to len rutiner, ale zrucny. Tuna Firstenberg nema Dudikoffa, ale Dacascosa ako zaporaka a akehosi Bradleyho ako Dobraka. Herecke vykony nech necaka nik, Firstenberg nie je Welles a nikto tu hrat ani nevie. Na to ale sere pes, teda pardon, mne to zase uslo, a chcel som napisat ze som nad to povzneseny. Proste akcna krvava rubanica, obcas sa to da pustit . 54 % ()

BarryLyndon

OK, tak tohle nebylo vtipně špatné, ale jenom špatné. I když teda u té posilovny, která byla kombinací kulturistiky a šermu jsem párkrát smíchy učůrnul. A je to docela škoda, stačila lepší hudba a pár cheesy momentů a užil bych si to, protože Dasdacos a Bradley si to docela dávali. 3/10 ()

otík

Jedna z mála arénovek, ve kterých to parádně stříká krví, končetiny létají vzduchem a efekty opravdu stojí zato. Jinak samozřejmě klasický příběh o tom, jak klaďas záporáka porazil, lásku udržel a dobro opět zvítězilo, i když za cenu hodně krve. Hudba: Craig Stuart Garfinkle & Robbie Patton ()

Aven

Ale upřímně - nebyl to pro Vás v 10 letech vrchol kinematografie????Je tam akce, meče, ninjové, meče, roštěnky, meče!!!!!!!!............................................................................ ()

Pecival

Takovej hodně (ale opravdu hodně) slabší krvavý sport. Pokud si vybavuju je tu aspoň pěkná ženská a nějaký solidní bitky by se taky našli. No takovej prototip správného béčka -> rád to vždycky zkouknu. ()

lskala

Joo, joo. Tohle byl jeden čas můj oblíbený akčňák. :-) Nejvíc mi utkvělo v paměti, že tam byl maník, který měl dlouhý cop a na jeho konci nůž... :-D Za nostalgii dávám o hvězdu výš, tedy 3*** ()

herr_carter

Jelikož jsem všechny ty Krvavé sporty, Kickboxery a podobně úspěšná béčka hodnotil vždy za 3 hvězdy, nemohu jinak ani u této pocty všem samurajským tématikám - byť jsem film viděl až nyní v pokročilém věku a u mnohých scének vyprskl smíchy, pořád to muselo kdysi patřit k pubertálním topkám..................moje hodnocení = 6 z 10. ()

KoRner

Jedno z tých lepších akčných béčiek, odlišujúce sa najmä nešetrnou brutalitou, keďže sa v aréne bijú doslovne na nože a inými ostrými predmetmi a po utnute končatiny sa tu nejde ďaleko. Poteší tiež nezvyklo dobrá choreografia. ()

666Carnage

Klasická akční jízda z devadesátých let. Otřepaný scénář a fight systém v aréně. Doplňuji vzdělání starých akčních filmů, které mi v té době unikly. Koukat se na to dalo, prostě průměrný biják. Spousta mouder, krve a bojových scén. 50% ()

Ezekiel1

David Bradley je...Americký samuraj :D Béčko jak vyšitý, nicméně nostalgie hraje dost silnou roli. Když k tomu připočítám zmínku o Půlnočním Expresu a zajímavou milostnou scénu;), tak na 3* to dá s přehledem... ()

ondrula

Paráda, v 90. letech jsem si to pustil na VHS asi stokrát a uchcával nad souboji blahem. Dnes je to sice k smíchu, ale řekl bych, že minimálně po choreografické stránce se film řadí k těm nejlepším z tehdejší doby. Jinak vše podstatné je vtipně a výstižně řečeno v komentáři Lateefa. ()

listr

Už to, že obal DvD hlásal nejlepší film ve svém žánru mě mělo odradit. Bitky v aréně jsou docela slušně brutální, až na tu konečnou- nejhorší finální souboj co jsem viděl. ()