Po nezáviděníhodném poklesku Offred a Sereny Waterfordové, jenž byl náležitě potrestán, Velitel se svou Manželkou a Nickem odlétá na diplomatickou misi do Kanady. Waterford chce zneužít odbojářský čin Služebnice Ofglen ve smyslu teroristického činu, díky němuž má nastat obleva mezi zeměmi. Zdejší gileádští uprchlíci jsou šokováni. Jak asi dopadne překvapivé setkání Nicka Blaina a Luka Bankola? A zatímco Serena dostane nabídku, která se neodmítá, Nick se odhodlá k riskantnímu činu, jenž mu může zlomit vaz. (Česká televize)

Anderton

Tentokrát sa podarilo úplne všetko. Seriál sa volá Príbeh služobníčky, takže je logické, že sa dej neupriamuje na medzinárodné vzťahy, ale ak sa tu občas objavia, tak celý fikčný svet lepšie prekreslia a špeciálne v Smart Power sa veci pohnú vďaka Nickovi, ako zdanlivo bezvýznamnej súčasti delegácie v Kanade, poriadne dopredu. K slovu prídu aj silné emócie, pochopiteľne najmä v závere. ()

AndyMars

Tento diel ma veľmi zaujal hlavne preto, že postavy sa ocitli v úplne inom svete. V takom, ktorý vyzeral ako ich pôvodný. Totálny kontrast, keď si aj divák uvedomí, že veď GIleád je šialený. Opäť si to uvedomí. A potom sa Waterfordovci a Nick zoči-voči stretnú s manželom ženy, ktorú majú doma a nosí cudzie dieťa. Mám pocit, že Serena bola jedna z tých, kto chcel tento systém vybudovať, avšak keďže je žena, tak nemohla byť vo vedení. Myslím si to kvôli flashbackom aj lebo ich rodina má také zaujímavé postavenie. Som zvedavá, ako to dopadne s Offred a bábom. Vysoko kvalitný diel. ()

Necrotongue

Já se nestačím divit, nuda, nuda, šeď, šeď a najednou si tvůrci zase vzpomněli, proč byla první sezóna tak povedená. Přestali se utápět ve hře na city, zapojili do hry mezinárodní politiku, a hned jsem se měl na co dívat. Epizoda měla zase jednou slušnou atmosféru i tempo, takže jsem se bavil. ()