Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dlouhé roky je Georg uznávaným hudebním kritikem v redakci velkého vídeňského deníku. Proto by nikdy nečekal, že může být ze dne na den vyhozen. Otřesen z náhlého dění se rozhodne celou věc utajit před svou ženou. Přes den se potuluje po Prateru, kde začne pomáhat bývalému spolužákovi rozjet starou horskou dráhu, zatímco po večerech rozjíždí více a více se vyhrocující pomstu vůči svému bývalému šéfovi. Černá tragikomedie o jednom volném pádu a krizi středního věku. (Dny evropského filmu)

(více)

Videa (2)

Recenze (3)

StaryMech 

všechny recenze uživatele

Myslím, že "Kmotr76" film podcenil. Mě ve svém režijním debutu Josef Hader zas jednou (po Murnbergerových detektivkách) přiměl k srovnání Vídně a Prahy, pro naši matičku nelichotivému. Abych byl konkrétní: co třeba takový Jaroslav Dušek - kdy ten místo pokusů stát se duchovním vůdcem národa natočí komedii, která na úrovni rozhodně ne průměrné oslovuje středoproud a stojí přitom na zemi (o překvapeních a zapojení hudby do děje nemluvě)? ()

Kmotr76 

všechny recenze uživatele

Taková průměrná komedie, jakých vyprodukují evropské kinematografie každý rok tucty. Ale zapamatováníhodné momenty to mělo, především pak ztřeštěný konec v zasněžených horách. Nejcennějším na tom je, že film docela přesně (ale samozřejmě trochu přehnaně) zobrazuje absurditu současného moderního městského života. ()

Reklama

Vodnářka 

všechny recenze uživatele

Když vás v padesáti vyhodí z práce, na jejímž úspěchu je vybudováno vaše dosti silné ego, rozletí se také všechny karty toho pomyslného křehkého domku vašeho života. Je pak jen na vás, jak se ke všemu postavíte. Ješitný a dosud velmi úspěšný Georg zapře celou událost před svým okolím a vlastně hlavně před sebou a stává se naivním nevyrovnaným dítětem s touhou po pomstě. Trpí však akorát on a jeho přítelkyně, kterou rychle se bortící život Georga strhává s sebou. Je pak otázkou, jak dlouho je tohle dětinské běsnění ještě zajímavým romantickým dobrodružstvím a kdy se překlopí ve zbytečné a zbabělé vykrucování se před odpovědností. Josef Hader podává snímek s humornou shovívavostí a nechává diváky tvořit vlastní náhled na motivy a jednání postav. Díky za to. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra proběhla 11. února 2017 na filmovém festivalu v Berlíně. (Stoka)

Reklama

Reklama