Když vás v padesáti vyhodí z práce, na jejímž úspěchu je vybudováno vaše dosti silné ego, rozletí se také všechny karty toho pomyslného křehkého domku vašeho života. Je pak jen na vás, jak se ke všemu postavíte. Ješitný a dosud velmi úspěšný Georg zapře celou událost před svým okolím a vlastně hlavně před sebou a stává se naivním nevyrovnaným dítětem s touhou po pomstě. Trpí však akorát on a jeho přítelkyně, kterou rychle se bortící život Georga strhává s sebou. Je pak otázkou, jak dlouho je tohle dětinské běsnění ještě zajímavým romantickým dobrodružstvím a kdy se překlopí ve zbytečné a zbabělé vykrucování se před odpovědností. Josef Hader podává snímek s humornou shovívavostí a nechává diváky tvořit vlastní náhled na motivy a jednání postav. Díky za to.(10.9.2018)

Myslím, že "Kmotr76" film podcenil. Mě ve svém režijním debutu Josef Hader zas jednou (po Murnbergerových detektivkách) přiměl k srovnání Vídně a Prahy, pro naši matičku nelichotivému. Abych byl konkrétní: co třeba takový Jaroslav Dušek - kdy ten místo pokusů stát se duchovním vůdcem národa natočí komedii, která na úrovni rozhodně ne průměrné oslovuje středoproud a stojí přitom na zemi (o překvapeních a zapojení hudby do děje nemluvě)?(9.11.2019)

Taková průměrná komedie, jakých vyprodukují evropské kinematografie každý rok tucty. Ale zapamatováníhodné momenty to mělo, především pak ztřeštěný konec v zasněžených horách. Nejcennějším na tom je, že film docela přesně (ale samozřejmě trochu přehnaně) zobrazuje absurditu současného moderního městského života.(10.11.2017)

• - Celosvětová premiéra proběhla 11. února 2017 na filmovém festivalu v Berlíně. (Stoka)