poster

Devil in the Dark

 • Kanada

  The Plateau

  (pracovní název)

Horor / Thriller

Kanada, 2017, 82 min

Režie:

Tim Brown

Scénář:

Carey Dickson

Kamera:

Philip Lanyon

Producenti:

Tim Brown, Carey Dickson
(další profese)
 • tron
  ***

  Pôsobivá a tiesnivá kanadská (ehm) záležitosť s mrazivými poslednými troma sekundami a kvalitnými a prepracovanými - hoci troška nudnejšími - postavami. Dvaja bratia, z nich každý bol od detstva úplne iný, sa vyberú na niekoľko dní na v horore nie zrovna najšťastnejšie územie – do temných, hlbokých a nekonečných lesov, v ktorých v noci znejú divné, hrôzostrašné zvuky. Opatrné a veľmi skromné dávkovanie vyložene strašidelných scén má veľký podiel na tom, že je atmosféra znepokojujúca a napínavá. Nič explicitné, čo mnohým bude vadiť, no mne to práveže vyhovovalo. A treba povedať, že keď už sa konečne začne „niečo“ diať a objaví sa pôvodca škrekov, JE to pôsobivé. Preto zamrzí absencia odpovedí (fantázia je fajn, ale občas by neuškodilo divákovi odpovedať aspoň na niečo) a troška stagnujúce tempo.(18.3.2018)

 • darkrobyk
  ***

  Jako polodokumentární jedhohubka, proč ne. V podstatě drama dvou bratrů, kteří si nikdy moc nerozuměli, na což měl jistý podíl viny jejich otec. Dokonce bych to bral i jako podobenství o snaze, ale současně nemožnosti navázat znovu jakýkoliv vztah, který byl před patnácti lety zřejmě zcela zrušen. Odpovídal by tomu i bezvýchodný konec, kde ona kreatura je jakousi metaforou. Film se natáčel v čarokrásné přírodě Britské Kolumbie a některé záběry jsou úžasné. Dobrá hudba je místy atmosferická a dává tušit, že přijde něco nepříjemného. Čím méně toho film ukázal, tím lépe.Pokud někdo čeká přímočarý horor, bude dozajista zklamán. Sen a skutečnost se natolik prolnuly, že závěrečná čtvrtina je na divákovi, jak si ji přebere. Kdo to má rád po lopatě, bude možná na konci i zuřit...(9.5.2017)

 • juta
  *

  Tak bohužel další krok vedle, který opravdu nemusíte vidět, protože o nic nepřijdete. Celý film se neskutečně táhne a opravdu nic se nestane ani na konci! Pomalu neskutečné dvě sekundy v celém filmu můžete vidět "příšeru", která opravdu strach nenahání a je daleko od toho co je vyobrazeno na plakátu... Velké zklamání, když vidíte že film je natočený dobře, má pěkné záběry, snaží se o určitou hororovou koloritu, ale co se týče obsahu je totálně prázdný...(8.6.2017)

 • ricci.s
  **

  Je to veľmi zručne nakrútené, nejaké sympatie k postavám tam boli, ku koncu je to aspoň trochu napínavé a horory z lesného prostredia milujem. Takže potenciál tam bol. A tradične hovno z toho. Horor o dvoch bratoch, ktorí sa vyberú na lov a sú prenasledovaní záhadnou bytosťou, mohol skončiť naozaj nadpriemerne, keby scenár robil niekto schopnejší. Vôbec nikam to nedotiahli, monštrum ukázali len na zlomok sekundy, všetky tie flashbacky z detstva hlavných postáv svoj účel vôbec nesplnili, prvá polovica sa neskutočne vlečie a po skončení som z toho zase neostal o nič múdrejší. Ani neviem, či to mám brať ako pokus o sci-fi, alebo survival, alebo na čo sa to vlastne hralo.(7.3.2017)

 • LIVINGDEAD
  *

  Co to zase bylo? A tak to vypadalo nadějně... Příroda, lesy, žádní herci z amatérského spolku... no a prý obluda v lese. Po 45 minutách nudy, kdy bráchové chodí po lese a vzpomínají na tatínka, jsem si říkal:" Bože můj, je to tady zase... Ale ještě jsem doufal, že těch zbývajících 37 minut se to brutálně rozjede a obrovská nestůra z obalu filmu všechny sežere. A HOVNO! 10% za přírodu.(12.3.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace