Devil in the Dark

Tim Brown, Carey Dickson

Jesse Lyon

Scénografie:

Hayley Joss

41%? Já jako rozumím rozhořčení, že ten film nedává moc vodítek k rozklíčování a všechno nechává na divákově fantazii, ale opravdu si zaslouží tak nízké hodnocení? Vždyť to má úplně parádní atmosféru a takové to lehké, ale vlezlé napětí, o co tam vlastně jde, které se každou minutou, kdy se jakoby nic moc neděje, stupňuje. Zasazení do kanadské přírody boduje i po vizuální stránce, seriáloví herci jsou ve svých rolích obstojní a režijně je to uchopeno také velmi sebejistě. Z monstra, které prakticky není vidět, jsem byl řádně zes*aný. Celkově je to hodně slow-burn a surrealistické, ale motivy rozhozené napříč filmem nějaká ta vodítka k interpretaci viděného dávají, byť nelze popřít, že tvůrci mohli být i o něco konkrétnější. Kdo má rád tyhle podivné kousky, určitě nešlápne vedle, ale kdo dle dost cheesy coveru očekává oddychové bububu, bude nejspíš zklamaný.(4.10.2020)

• korbitch22

Jako bratrské drama v přírodě mi to vůbec nevadilo, protože mám taky bratra a mám rád přírodu, ale jakmile se film pokouší o horor selhává, atmosféra je jen vždycky naznačená, povedli se asi dvě lekačky, monstrum není vidět a pointa ulítla režisérovi na LSD při dopisování scénáře spíchnutýho horkou jehlou v kanadskym bordel zapadáku. 49%.(18.3.2017)

• Morholt

Souhlas s riccim. Dobře natočené, fajn postavy a prostředí, které si vyloženě říkalo o nějaký ten survivalový tanec. Jenže...... . Asi tak hodinu je to nuda k ukousání a nad vodou film drží jenom nádherné exteriéry kanadských lesů. Flashbacky do minulosti jsou vlastně o ničem, hra na nějaké bratrské drama nevychází a náznaky, že v tom lese asi něco je, se míjejí efektem. V posledních dvaceti minutách se to konečně trochu rozjede a dá se říct, že se toho děje docela dost, ale v tomto případě se hodí napsat, že jsem z toho byl jelen, protože mi to nedávalo žádný smysl. Ale vůbec. Každopádně doporučuju ke shlédnutí, protože doufam, že mi to pak třeba někdo vysvětlí. 30%(11.3.2017)

"Zabil jsem v lese jelena...", pobrukoval jsem si flegmaticky a rezignovaně ke konci filmu. A zabil jsem zároveň i snahu film nějak pochopit. Ovšem troufám si tvrdit, že o to právě rejžovi a jeho lidem šlo - Devil In The Dark se ani nijak chápat nemá, surrealismus se totiž nechápe, surrealismus má vyvolávat pocity. No a moje pocity byly vesměs příjemné a dojmy pozitivní. Pomalý a nenápadný film za pár šupů, se scénářem za pár šupů, a přitom je mi milejší, než naprostá většina komerčního mainstreamu... Ale možná že to nakonec nebyl žádný surrealismus, ale prachsprostá amatérská neumětelská ptákovina beze smyslu, čert aby se v tom vyznal. V každém případě radím všem, kdo se těší na klasický horror, aby šli radši o film dál.(8.5.2017)

• ricci.s

Je to veľmi zručne nakrútené, nejaké sympatie k postavám tam boli, ku koncu je to aspoň trochu napínavé a horory z lesného prostredia milujem. Takže potenciál tam bol. A tradične hovno z toho. Horor o dvoch bratoch, ktorí sa vyberú na lov a sú prenasledovaní záhadnou bytosťou, mohol skončiť naozaj nadpriemerne, keby scenár robil niekto schopnejší. Vôbec nikam to nedotiahli, monštrum ukázali len na zlomok sekundy, všetky tie flashbacky z detstva hlavných postáv svoj účel vôbec nesplnili, prvá polovica sa neskutočne vlečie a po skončení som z toho zase neostal o nič múdrejší. Ani neviem, či to mám brať ako pokus o sci-fi, alebo survival, alebo na čo sa to vlastne hralo.(7.3.2017)