Mladý gangster

• Nový Zéland

• Austrálie

Krimi / Drama

USA, 2018, 116 min

Americký gangster, verzia pre mladistvých. Ako keby MTV osvetľovač nasvietil niečo ako Kokain, Krycí jméno Donnie Brasco alebo práve už spomínaného Amerického gangstera. Hovoril som si, že možno po dlhej dobe film presne podľa môjho gusta. Pekne sa to rozbieha. Všetko vyzerá a pôsobí presvedčivo. Zastúpené všetky potrebné typy postáv. Proste kvalitne namiechaný šopák. Len som stále čakal, kedy sa rozjede niečo naozaj veľké. A nič. Skutočný príbeh neumožnil väčší rozlet a nedal mi tak dôvod dať externému disku príkaz k archivácii. Richie Merritt však určite stojí za ďalšie sledovanie.(3.4.2019)

Velká paráda. Tento typ filmů je přesně to, co mě zatraceně baví. Nemilosrdný, nekompromisní, drsný a syrový až na dřeň. Vždyť se kurva za ty téměř dvě hodiny v tom filmu nesetkáme se snad jediným pozitivním okamžikem, se scénou, kdy by se jakékoliv z postav stalo něco dobrého, kdy by ve všem tom marastu viděli na konci tunelu byť jen záblesk naděje v lepší budoucnost, no není to paráda? Samozřejmě že je, všudepřítomná beznaděj, špína, drogy, hajzlové na každém rohu, o policajtech ani nemluvě, a to vše zpracováno v opravdu intenzivním příběhu podle skutečných událostí, o což silnější to pak ve finále ještě je. Sociální prostředí detroitských ulic tu jinak působí opravdu strhujícím způsobem, atmosféra by se zde tak dala doslova krájet, zápletka má pak spád a je nekompromisní stejně jako samotné prostředí, prostě boj o přežití v každé minutě a je jedno, jestli jsi důchodce, či školák, všichni jsou v prdeli a dostat se z toho kolotoče je prakticky nemožné, což zde tvůrci dali též naprosto jasně najevo. Zmínit pak musím samozřejmě i obsazení, kterému kraluje ústřední duo otce se synem, v podání opět luxusního Matthew McConaugheyho a zajímavého Richie Merritta, na kterého jsem si tedy musel upřímně dost dlouho zvykat, ale nakonec musím uznat, že mi i on sedl a toho kluka dal vážně přesvědčivě. Celkově se tak jedná o vážně syrovou depresárnu, ovšem perfektně natočenou, perfektně zahranou a perfektně působivou, takže kdo si myslí, že se nachází v nějakých sračkách, doporučuji mu tento snímek obzvlášť, aby si uvědomil, že na tom vlastně zas až tak špatně není. Fakt syrová pecka!(8.11.2019)

Silný príbeh poháňa tento film. Matúško sa do týchto doboviek hodí, škoda že nedostal viac priestoru s jeho biznisom. Synáčik sa ale zaplietol s veľmi zlými skupinami, takými tmavými, temnými, čo nosia zlaté reťaze alebo odznaky a už z toho nevykľučkoval. Film je ale pútavý, dobre zrežírovaný, so spádom, ukážkami rôznych zákutí gangsta lifu a rodinnými vzťahmi. 3 z 5(20.4.2019)

Rozpočet $29miliónovTržby USA $24,011,188Tržby Celosvetovo $25,953,002 ▐ Matthew McConaughey opäť výborný, ten jeho fagan skôr otravný ale dobre do takého tipu filmu to celkom sadlo. Dejovo to celkom dobre sypalo, občas nejaká ten zaujímavý zvrat. /55%/(1.5.2019)

Typický McConaugheyho žánr, kde v hlavní roli je bizarní příběh a postavy, které dokáže vymyslet jen sám život. A právě příběh Rickyho je důvod, proč film funguje, i když tempo a skladba zápletky zaostávají. McConaughey a nováček Richie Merritt jsou výborní. 80. léta film vystihl perfektně a slyšet hudbu Maxe Richtera je vždy příjemné překvapení. Zábavná negativní reklama na americký justiční systém.(22.2.2019)

• - Celosvětová premiéra proběhla 31. srpna 2018 na Telluride Film Festival. (BMW12)

• - Natáčelo se od 21. března do 6. června 2017 v Clevelandu, Detroitu, Las Vegas a Miami. (BMW12)