Mladý gangster

• Nový Zéland

• Austrálie

Krimi / Drama

USA, 2018, 116 min

Malý komorní drama, který má ve svým čele M. McConaugheyho. Nečekejte megalomanský gangsta přestřelky, nečekejte pašování hromady koksu a neočekávejte taky limuzíny, paláce a kufry naruličkovanejch peněz. O tom to není a nemá být. Dokonce bych řekl, že to byl důvod, proč do toho Matt šel - on má rád tenhle špinavej styl a takovýhle postavy. Navíc mu to sedí. Je to sice pomalý, nicméně pomalu ale jistě se od začátku propracováváme k závěru, kde jasně vidíme selhání americké justice (aniž bych hlavní postavu jakkoliv obhajoval). Popravdě sedět od 17 let v izolaci a strávit tam 30 let, tomu se říká život v hajzlu. Silný téma od, dá se říct, začínajícího režiséra. Za mě dobrý...(24.4.2019)

Slušná práca všetkých zúčastnených až na samotný scenár, ten mohol byť lepší. Na pohľad slabé hodnotenie, len tri hviezdy, ale určite nie márne. McConaughey je skvelý ako vždy a ostatní tiež ušli. Ale chýbala tomu väčšia myšlienka, resp. dokonalejšie spracovanie, aby to mohlo aspoň z diaľky pomrkávať na velikánov s menami Al Pacino, Robert De Niro, Joe Pesci či novších počinov American Ganster či famózny koncert Nicholsona, Damona a DiCapria v Departed. Toho popri tom všetko aj pri najväčšej snahe vyzerá len ako chudobný televízny príbuzný. Už aj Deppov Black Mass bol lepší. Nevadí. Lepšie niečo z daného žánru ako nič.(13.4.2019)

Typický McConaugheyho žánr, kde v hlavní roli je bizarní příběh a postavy, které dokáže vymyslet jen sám život. A právě příběh Rickyho je důvod, proč film funguje, i když tempo a skladba zápletky zaostávají. McConaughey a nováček Richie Merritt jsou výborní. 80. léta film vystihl perfektně a slyšet hudbu Maxe Richtera je vždy příjemné překvapení. Zábavná negativní reklama na americký justiční systém.(22.2.2019)

Film,který má poukázat na život chlapce co vyrůstá v ne zrovna dobrém prostředí a sklouzne k prodeji drog do které ho namočí policajti výměnou za určité lidi.Jenže jak to tak někdy bývá,systém se na něj vyse.... a my vidíme co znamená uvěřit někomu kdo vás zradí.Nejsilnější na snímku je určitě to,že je to podle skutečné události a tím to na vás působí o to silněji.Jenže všechno tohle co jsem vyjmenoval dost přebijí forma toho jak je to natočené.Ano můj oblíbenec Matthew McConaughey tu hraje parádně i když tu nemá tolik prostoru v roli otce chlapce,ale to je tak celé.Film je hrozně natahovaný,upovídaný tam kde by se to tak natahovat nemuselo a celkově je to takové nudné.Až jsem u toho proklimbával.Kdyby to nestálo na reálném příběhu a tím pádem jako dobré poučení pro lidi tak nevím no.Takže za mě celkově 50% a tři hvězdy.(8.5.2019)

Rozpočet $29miliónovTržby USA $24,011,188Tržby Celosvetovo $25,953,002 ▐ Matthew McConaughey opäť výborný, ten jeho fagan skôr otravný ale dobre do takého tipu filmu to celkom sadlo. Dejovo to celkom dobre sypalo, občas nejaká ten zaujímavý zvrat. /55%/(1.5.2019)

• - Natáčelo se od 21. března do 6. června 2017 v Clevelandu, Detroitu, Las Vegas a Miami. (BMW12)

• - Celosvětová premiéra proběhla 31. srpna 2018 na Telluride Film Festival. (BMW12)