Mladý gangster

• Nový Zéland

• Austrálie

Krimi / Drama

USA, 2018, 116 min

Že svou roli perfektně vystřihne McConaughey, o tom člověk snad ani nemůže na chvíli zapochybovat - co tady ale předvádí neznámý pan Richie Merritt, to je neskutečný herecký koncert. Tenhle kluk s obrovským hereckým nadáním, jakoby se v chudé čtvrti pro svou roli dealera a syna pochybného tatínka, coby prodejce zbraní, narodil ! Fakt smekám před jeho autentickým výkonem a obecně před tímhle filmem, který mi přivodil husí kůži...................moje hodnocení = 8 z 10.(24.9.2020)

• Davies182

Džízis, dyť ten film nemá absolutně žádnou duši! Je to jako dívat se na nezajímavej, nudnej sled na sebe nenavazujících scének z drogovýho podsvětí Detroitu, který chtěl někdo naroubovat do hip-hopovýho hudebního videoklipu, ale po pěti minutách zapomněl vypnout kameru a říct všem zúčastněnejm, ať jdou domů. Nehledě na to, že hlavní postava má tak hrozně nesympatickej zjev a McConaughey tu hraje takovýho vymletýho křupana, že se vlastně divím, jak jsem to mohl dokoukat do konce... Pár momentů to jakože má a trochu sem se poučil, no ale tyvado! Ne.(21.9.2019)

Americký gangster, verzia pre mladistvých. Ako keby MTV osvetľovač nasvietil niečo ako Kokain, Krycí jméno Donnie Brasco alebo práve už spomínaného Amerického gangstera. Hovoril som si, že možno po dlhej dobe film presne podľa môjho gusta. Pekne sa to rozbieha. Všetko vyzerá a pôsobí presvedčivo. Zastúpené všetky potrebné typy postáv. Proste kvalitne namiechaný šopák. Len som stále čakal, kedy sa rozjede niečo naozaj veľké. A nič. Skutočný príbeh neumožnil väčší rozlet a nedal mi tak dôvod dať externému disku príkaz k archivácii. Richie Merritt však určite stojí za ďalšie sledovanie.(3.4.2019)

Gangsterka na taký rodinný, dramatický spôsob. Veľmi nekoncepčne poňaté a drajvovo nezvládnuté, ale má akúsi dušu. Netreba pripomínať, že to je do veľkej miery zásluha oboch hereckých parťákov, ktorí sa do svojich rôl vžili napriek tomu, že réžia pokulháva a v nadväznosti na dramatický vývoj zbytočne spomaľuje dej a niekedy sa sústreďuje na nepodstatnosti, ktoré filmu viac škodia, akoby prinášali úžitok.(18.9.2020)

dobře zahrané drama s tím správným ošuntělým lookem Detroitu osmdesátých let...bohužel ale taky dějově celkem průměr (i když podle skutečnosti),který vlastně ani nemá čím překvapit.Amerika tyhle typy lidí evidentně přitahuje (nebo vytváří),takže i když jde o příběh na reálném základu,nemohl jsem se zbavit dojmu,že tohle už sem viděl několikrát a lépe...60%(3.4.2019)

• - Natáčelo se od 21. března do 6. června 2017 v Clevelandu, Detroitu, Las Vegas a Miami. (BMW12)

• - Celosvětová premiéra proběhla 31. srpna 2018 na Telluride Film Festival. (BMW12)