poster

Hra na pláč

 • Velká Británie

  The Crying Game

 • Slovensko

  Hra na plač

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

Velká Británie / USA / Japonsko, 1992, 112 min

Režie:

Neil Jordan

Scénář:

Neil Jordan

Kamera:

Ian Wilson

Hudba:

Anne Dudley

Producenti:

Stephen Woolley

Střih:

Kant Pan

Scénografie:

Jim Clay

Kostýmy:

Sandy Powell
(další profese)
 • MissJ
  ****

  Pro mé hodnocení je klíčová postava Dil, respektive výkon Jaye Davidsona. Kdo má pro tohoto herce, v němž se talent a charisma spojily v přímo vražedné kombinaci, slabost, nemůže hodnotit nízko. Bez něj bych film možná hodila i do odpadu:) Zápletka naprosto šílená (ten, kdo jí vymyslel, si zasloužil buď Oscara nebo Bohnice), ale funguje, aspoň na mě jo. Její originalita a kouzlo (kterému hodně pomáhá i melancholická hudba Anne Dudley) jsou důvodem, proč zhlédnout tento zvláštně přitažlivý film.(25.11.2011)

 • jojinecko
  ***

  Crying Game je bezpochyby zaujímavý film, svojim spôsobom aj kontroverzný (čo mám rád)...Neviem čím to bolo, ale ten mix všetkého možného ma nechával chladným (áno aj pri TEJ scéne - Nunka odhalila všetko dopredu:)))...Skrátka fajn sa na to pozeralo, ale hlbšie dojmy nezanechalo... Teda pardon- tú úžasnú bájku o žabe a škorpiónovi si zapamätám!(12.11.2008)

 • Fr
  ****

  ,,I know all there is to know about the crying game I've had my share of the crying game“..... /// Štír a žába (znáte tu bajku). Pomalý tempo, samej dialog – něco jako barová píseň. Člověk hledá, co jako má bejt tím hlavním – jestli ti, co dělaj ty složitý věci pro svoji zemi, nebo dívka, která je úplně něco jinýho. Ten film je zvláštní. Parádní scénář, kterej nenudí a příběh – vlastně si na žádnej podobnej nepamatuju. Každopádně jde o pomalej film, kde psychologie střídá romantiku (a naopak), kde nikdo nepochybuje, že minulost dožene přítomnost a bohužel i Stephen Rea ví, že větší příležitost už (asi) nedostane. Ale ta píseň, ta je …. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu vidět ptáka Jaye Davidsona. 2.) Su sběratel soundtracků. 3.) Thx za titule ,,Don25“ a ,,sokolkos“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(4.12.2012)

 • kleopatra
  *****

  Přesto, že jak podle pravítka rozdělen na část o zajetí černocha Jodyho (Forest Whitaker je i v minimu času maximální) a na tu, kde se jeden z jeho věznitelů, člen IRA Fergus (koukám, že Stephen Rea hraje v téměř všech Jordanových filmech - a skvěle), snaží rozjet nový život, se celým filmem jak pověstná červená nit táhne jedno: že minulost je a zůstane součástí každého člověka a že se před ní nelze schovat. Taky postava Jaye Davidsona, budoucího boha Ra z Hvězdné brány, je jedna z těch, na které se nezapomíná.(2.2.2006)

 • dormouse
  *****

  První čtvrtina filmu je psychologicky jednodušší a předvídatený, leč výborně zahraný úvod o únosu amerického vojáka vojáky IRA. Zbytek filmu je psychologicky složitější a prokreslenější. Rám příběhu je tvořen vyprávěním o Fergusovi jako členu IRA , ale o násilí je film až v druhé řadě. Do tohoto rámu je vetkána onovu příběhu o lásce a nevypočutatelných zákrutech , po nichž se ubírá lidské srdce.(3.11.2008)

 • - Ústřední píseň "The Crying Game" k filmu nazpíval zpěvák a hvězda New Romantic 80. let Boy George, který proslul svými transsexuálními převleky. Píseň dosáhla v roce 1992 na 22. příčky v žebířčku The UK Singles Chart, 15. příčky v The Billboard Hot 100 Chart in the US a dokonce na prvního místa v Canada on the RPM 100 National Singles. Původní verze písně Brandy Lee z roku 1965 ve snímku zazní rovněž. (BrianStorker)

 • - Název filmu pochází z britské popové písně 60tých let 20. století. (HellFire)

 • - Jaye Davidson byl pro svou roli nalezen v baru. (HellFire)