Behemoth, the Sea Monster

Giant Behemoth, The

Sci-Fi

Velká Británie, 1959, 72 min

• kaylin

Je škoda, že se snímek „Behemoth the Sea Monster“ nesnažil jít svou vlastní cestou, ale jen recykloval to, co se celá 50. léta omílalo. Vychází z toho nakonec tedy spíše podprůměrný kus, který nemá čím zaujmout. Ani to monstrum není kdoví jak originální, ale je spíše takovým dobovým standardem. Při bližších záběrech možná ani to ne. Doufám, že nějaký další monster movie bude trochu originálnější.(23.2.2014)

• lamps

Lehce srandovní britská reakce na vlnu amerických monster movies, která jede v zajetých kolejích, nemá čím překvapit a řemeslně se plácá v bahnu průměrnosti až patlalství. Finální třetina je alespoň svižná a ukazuje celkem obstojnou obludu, nekonečná expozice však nudí a je ukrutně znát, že peníze na cokoli trochu strhujícího a vizuálně přesvědčivého v šuplíku nebyly. Tohle uměli za oceánem zkrátka lépe..(15.3.2019)

Pro velké monstra co devastují město mám slabost a hlavně pro ty z 50 let. Těšil jsem se dost a nebyl jsem moc zklamán ale rozhodně to v porovnání s Beast from 20,000 fathoms a Godzille nesahá ani po kotníky. Ale směle konkuruje Gorgo. A hravě rozdrtí Reptilicus. Nicméně film má děsně pomalý začátek a samotné monstrum se objevuje až po 45 minutách, což je sice dost času na destrukci ale je to takové sem tam moc pomalé. Ale aspoň režisér schovává to nejlepší protože destrukce je nádherná a animace je moc pěkná. Je to taková zábava na půlnoční promítání. Já se bavil.(3.9.2014)

Rozbeh je síce dosť voľný a kým sa dočkáme prvého akčného deštrukčného stretnutia s titulným monštrom ubehne dobrá, vyše trištvrte hodina, nieje ta príbehová vata vôbec nudná a celkovo zaujme svojou atmosférou plnou očakávaní a odhaľovaní tajomstiev. Čo film ubíja, je slabá triková stránka a to aj napriek kapacite, ktorá sa na filme podieľala - stop-motion animátor Willis O´Brein.(9.8.2012)

• Lima

Plakátové.info: NEJVĚTŠI VĚC OD STVOŘENÍ SVĚTA!!!___Britská nízkorozpočtová odpověď, či spíše vykrádačka, o 6 roků starší klasiky THE BEAST FROM 20000 FATHOMS. Dějově je to samé v bleděmodrém, co nového také lze vymyslet v tolikrát i ohrané a osvědčené zápletce „radioaktivitou narostlé monstrum se probudilo a útočí na město“, ve filmařině samotné to ale vázne. Zatímco ve stop-motion animaci ústředního monstra se ještě může hrdě srovnávat s Harryhausenovým Rhedosaurem (ale vzhledem k celkově stopáži je hodně málo využitá), celkově triky, i když novější, hodně pokulhávají. Zejména Behemothův útok na dopravní trajekt musel vypadat blbě už v té době, vypadá to podobně, jako když si malé dítě vezme do vany gumové hračky a naráží s nimi do sebe. Zajímavý je ve srovnání střídmý britský přístup, kdy si v boji s ještěrem vystačí s lehce vybavenou domobranou a jednou mini-ponorkou, zatímco Američané nasadili celou po zuby ozbrojenou flotilu, podporovanou ještě letecky. Přestože se nejedná o bůhvíjaký hororový skvost, překvapilo mě zjištění, že i dnes má ´Behemoth´ své jisté místo v programech některých britských TV stanic.(9.12.2012)

• - Loutku monstra vlastní Dennis Muren. (Cheeker)

• - Hrané scény byly natáčeny v Londýně, speciální efekty v Los Angeles. (Kmotr76)