Pod vodou

• USA Underwater (více)

Je to možná nejhorší a nejnebezpečnější pracoviště na Zemi. Podmořská vědecká laboratoř stojí na jednom z nejhlubších míst mořského dna. Je obklopena naprostou temnotou, svírána strašlivým tlakem, teplota okolní vody se blíží nule. Výzkumný tým provádí sondážní vrty, když přijde nečekané a ničivé zemětřesení. Do této chvíle bezpečné prostory laboratoře se stávají smrtelnou pastí. Jednotlivé části vědeckého komplexu jsou extrémními tlaky vody drceny jako papírové krabice. Jedinou šancí pro přeživší členy posádky je evakuace pomocí hlubinných skafandrů. Jenže v okamžiku, kdy se ocitnou mimo zdevastovanou stanici, zjistí, že jejich zásahy do mořského dna a následné zemětřesení probudily něco, co do této chvíle zůstávalo ukryté pod mořským dnem. Něco neznámého. Něco děsivého. (CinemArt)

messi@h

S odstupem času zvyšuju hodnocení ze 3 hvězd na 4. Není to dokonalý film, ale v rámci podmořských hororů patří k tomu nejlepšímu (i když to trochu sráží fakt, že ono upřímně není moc z čeho vybírat). A navzdory tomu, že postavy jsou opravdu spíš ploché a scénáristicky by se to určitě dalo pojmout líp, přesto přese všechno má tenhle horor silnou tísnivou hlubokomořskou atmosféru se skoro Lovercaftskými prvky. A postavy, jakkoliv ploché, nejsou zároveň ani na odstřel a nechovají se příliš nelogicky (ony ostatně nemají ani moc na výběr co dělat, jsou celou dobu hnané vpřed neúprosnými okolnostmi). Někdo tady v recenzích zmínil, že by se klidně mohlo jednat o prequel k filmu Cloverfield - ten nápad se mi moc líbí. Povedený podmořský SF horor, kterým se režisér Eubank stal pro mě zajímavým objevem. ()

pulDag

Naděje v úvodu se utopí v klišé a bezcílném tápání jak má vypadat napětí. Duchem nepřítomní herci tomu nasazují korunu. Komedie s dobrym zvukem a obrazem (s OLED či local dimmingem). ()

Nix

Na Kristen se dívá dobře, ale to je tak všechno. Nebyl to špatný nápad, ale prostě ten konec tomu fakt moc nepomohl. Takové zbytečné béčko vcelku. Bohužel. ()

fandadofilmu

Hned na začátek si ujasněme – film není financován bankou Evropské unie – to je pan režisér čirou náhodou vyfasoval do života příjmení Eubank. No, úvěr bych mu asi neschválil. Takže pokud máte rádi filmy odehrávající se pod vodou, neměli byste propásnout film Pod vodou. Celý celičký se opravdu odehrává pod vodou, a navíc v pořádně hloubce. Několik podobných námětů jsme už viděli, takže nic objevného. Těžko se dá také souhlasit s nadšeným výkřikem: „Jé, to bude nějaký nový druh!“ Tohleto spíš vypadá když tak na zatraceně starý druh, možná inspirovaný lovecravtovskými chapadelníky. Sálem se rozléhají temné zvuky tlakem bortící se stanice a do toho pronáší automat reklamní slogany těžební společnosti: „…s námi vás čeká něco velkého…!“ A je to skutečně tak! Něco velkého, opravdu velkého čeká hned za oknem a pootvírá to tlamu plnou obrovských zubů. Upřímně, nedivím se – Kristen Stewartová je zatraceně k sežrání, minimálně k nakousnutí… Mohli si odpustit provařená americká klišé – např. řvaní hlubinného netvora nebo konečné vyřešení nukleárním výbuchem. Bez nich by to byl slušný průměr. ()

Crosshair

Vetrelci pod hladinou. Slabsi 4*. Lide uz nevi coby, tak zacnout tezit v 10km pod hladinou more. Po par minutkach se neco osklive pokazi a slapne se na plyn, trosku se zvolni 25min pred finalem. Celou dobu napinave, obcas nejaka lekacka a pomalu se dozvidame neco malo o svete v kterem se film odehrava. Myslim ze kino tomu dost pridava, bez kina by to byla 3. Skoda ze po akvizici Foxu Marvelem se uz takovovych stredne drahych filmu, ktere nesazi na jistotu, nedockame. Funny fact: cast podvodni laboratore, z ktere na zacatku utíkají se jmenuje CR-7 - coz je zkratka fotbalisty Cristiana Ronalda, kde 7 je jeho číslo ()

Sinusiridum

Je supr se nechat filmem bavit tak, že nemáte čas rozkládat, jestli tohle nebo ono a jestli je to dost psychokůl, abyste mohli dát najevo veřejně, že se vám film líbil :o) Já se bavila výborně, skvělej podmořskej horůrek, narvanej akcí od začátku do konce. Trochu nemám ráda, jak to někde v laboratoři začne, musim se prodrat přes ty postavičky, kdo s kym je kamarád a jakej měl vztah s mámou než jim tam začne týct voda ze stropu a začne to, co mě zajímá....no tak tady se nesrali a rovnou v prvních pěti minutách začli :o) Nehraje se na to, že to je extra duchovní záležitost. Je to film na zábavu. Naprosto skvělý monstra, všechno šikovně, nic trapnýho, prostě skvěle se na to dívalo a bála jsem se :o) Asi to nebude film roku, ale za mě velice povedená záležitost. ()

oldy

Je to takova variace na Aliena,ale pod vodou. Prostě slušne Bečko. Nic převratneho to neni ani revolučniho. Potvory jsem myslim už někde viděl,možna ve hře Dead Space. 7/10 ()

DavidWebb

***Guilty pleasure...*** V niektorých komentároch som si prečítal rôzne prirovnania k iným filmom s podvodnou tématikou a s mnohými súhlasím. Preto pridám jedno aj ja, aj keď trochu mimo misu, pretože sa jednalo o iný žáner... spomína si ešte niekto na Sphere s Dustinom Hoffmanom? A že tam ta šejronka mala rovnaký imidž ako stjuartka, kruci! No nič, k filmu, je to čo to je, mozgový výplach s množstvom scénaristických lapsusov, ale ja osobne patrím ku skupine ľudí, ktorí ak im film sadne, tak drobnosti neriešia a navyše ja sa na stjuartku pozerám rád. Akože fakt rád, mne na nej nič nevadí. Žiadna frančíza z toho nebude to je tiež jasné, ale celú dobu počas filmu som sa nepotreboval hrať s mobilom a podobné prkotiny a krásne som si to vychutnal až do konca. Eubank v minulosti zlátal celkom zaujímavé veci a hoci Underwater k nim nepatrí, tak sa aspoň vybláznil so svojou vlastnou predstavou godzily. Pohodový filmíček, ku ktorému sa v budúcnosti rád vrátim. ()

karlosss18

Po tomhle by mě zajímalo celkem i pokračování, ale lepší a ne na způsob Pacific Rim, nebo dokonce nové Godzilly, to už radši nikdy nic. Je to taková trochu nenaplněná story o monstrech, ale možná, že by to tak mělo i má zůstat?!? Každopádně film se jeví tak nějak zvláštně, chvíli to celkem utíká a pak se člověk musí podívat na stopáž, kdy ta sračka končí. A co se týká Kristen Stewart, tak ta ať hraje nějaký romantický pičokoledy a nesere se do Sci-Fi, nebo Fantasy...je to hrůza s tím jejím monotónním ksichtem. 60% ()

Shredder

Mohol to byt novodoby, podvodny votrelec. Avsak vsetko co podobny Alien mal tu chyba. V prvom rade by som privital nejaky uvod a aspon kratke predstavenie postav. Film nas vrha do deja takmer okamzite a rovnako svizne predvadza postavy. Prkenna Kristen Stewart, hlaskujuci T.J. Miller a zaplava tvari, ktore sa mi uz stihli vymazat z pamati. "Chlapci a dievcata ideme z bodu A do bodu B!" rozhodne nudny kapitan. A tak sa nasi hrdinovia posuvaju a postupne odpadavaju z timu. Kto? Tazko povedat, bezduche a bezcharakterne postavy su jedna ako druha. Co sa im deje? Nikto nevie, vsetko tmave a otrasna roztrasena kamera spojena s nanosekundovym strihanim nam nic neukaze. O com sa postavy rozpravaju? Kiez by som vedel, Kristen si mrmle popod nos a kvalita zvuku vo filme je podobna ako praca s kamerou. Co nam z toho vyplyva? Ze divak moze len tazko investovat emocie do pribehu plneho nezaujimavych NPC, ktory je tak zle natoceny, ze clovek vlastne ani nevie co sa deje naokolo. Je mi to luto, lebo ako niekto poznamenal, podmorskych hororov v tomto style vela nie je a tesil som sa. ()

Clark_Kent

Mořské hlubiny mě fascinují už odjakživa. Jsem ve vodě jak doma, voda vás naučí a je spravedlivá. Pokud má někdo nos nahoru, tak voda ho vždycky srovná. Kdo se s vodou pere, ten se nikdy dopředu neposune. K. Stewart a J.Henwick jsou krásně sladěný slečny. Bombastická atmosféra, až jsem z toho měl přeplněný žábry. ()

Knor

Nemůžu si pomoct, mě se tenhle 80kovej styl béčkovýho sci-fi hororu prostě líbí. Tvůrci tu nevymejšleli píčoviny, ale šli přímo na komoru. Žádný dumání nebo čachry s postavami, po pár minutách se jde do akce, několik pracovníků podmořské stanice musí čelit katastrofě a masožravým příšerám v kurevsky velký hloubce. Je to napínaví, akční, tísnivý se super koncem. Na logiku nebudu poukazovat, protože to bych mohl buzerovat furt, a ať už se zdá, že se jedná o totální výplach, tak tomu tak není. V rámci žánru se tu až tak nepřehání nebo mi to tak aspoň přišlo, ta vyváženost je podle mého akorát. Dokonce mi nevadila ani Kristen Steward v ,,Ripleyovské" roli a to tu holku fakt nemusím, on mě vlastně nesral nikdo, obsazení je taky OK. Takže komu se líbí filmy jako Sphere, Leviathan apod. , tak by neměl tento film vynechat. ()

Marty7CZ

Já to vidím tak, že tady máme další LIFE a bude z toho postupně kultovka! Pecka, na kterou sem zase dlouho čekal a doufám, že vyjde na UHD. Jinak místní parta kritickejch machru, ať chodí radši na český blitky typu Spindl, pac tenhle bijak je prostě COOL a je takovejch jako šafránu.... 90% ()

Brooks

Bleskový, akčný rozbeh skvele uvedie do diania, vzbudí očakávania, ale neskôr robí filmu skôr medvediu službu, pretože tempo postupne opadne a o postavách kvôli absencii expozície prakticky nič nevieme. Stewartka je fajn, ostatní do počtu. Potvorky sú skvelé, vrátane tej finálnej, ale chaotický strih a neustála tma ničia ich potenciál. Je to béčko o podmorských príšerách, tak aký zmysel má tunajšia snaha o realistické spracovanie? Len to kazí divácky zážitok. ()

ŠpetaMarek

Zajímalo by mě, zda v nějaké fázi realizace toto nebyl kandidát na Cloverfield, protože jisté elementy k tomu vyloženě vybízejí až je to nápadné. Každopádně velice slušné béčko, které sice není ničím objevné, ale způsob jakým věci mixuje a podává zabaví dostatečně. ()

ANTYCHRYST

Podvodní vetřelec.. kde bohužel příšerky nejsou moc vidět.. Občas mě nervovalo.. Jakmile na to je záběr tak rychle s kamerou pryč a to je velká škoda.. Takovéto filmy mám rád.. Kirsten ta má teda lesbickou šlehu na krátko.. 55% bejt tam více vidět obludky tak 4* s přehledem ()

Drama 1917 v kinech jede

Drama 1917 v kinech jede

13.01.2020

Nový válečný snímek 1917 režiséra Sama Mendese (Skyfall) čerstvě dokazuje, že k úspěchu v kinech nepotřebujete jen známou předlohu. Klidně totiž stačí před nasazením do širší distribuce vyhrát pár… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu