Reklama

Reklama

Pod vodou

  • USA Underwater (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Je to možná nejhorší a nejnebezpečnější pracoviště na Zemi. Podmořská vědecká laboratoř stojí na jednom z nejhlubších míst mořského dna. Je obklopena naprostou temnotou, svírána strašlivým tlakem, teplota okolní vody se blíží nule. Výzkumný tým provádí sondážní vrty, když přijde nečekané a ničivé zemětřesení. Do této chvíle bezpečné prostory laboratoře se stávají smrtelnou pastí. Jednotlivé části vědeckého komplexu jsou extrémními tlaky vody drceny jako papírové krabice. Jedinou šancí pro přeživší členy posádky je evakuace pomocí hlubinných skafandrů. Jenže v okamžiku, kdy se ocitnou mimo zdevastovanou stanici, zjistí, že jejich zásahy do mořského dna a následné zemětřesení probudily něco, co do této chvíle zůstávalo ukryté pod mořským dnem. Něco neznámého. Něco děsivého. (CinemArt)

(více)

Videa (6)

Trailer 1

Recenze (562)

Davies182 

všechny recenze uživatele

Můj osobní seznam režisérských adeptů na zpracování celovečerního Dead Space se rok od roku utěšeně rozrůstá! Eubank naštěstí ukazuje, že je milovníkem až příliš velkého množství hororových sci-fi z filmového, herního i knižního odvětví na to, aby dokázal pohnojit atmosférické béčko z podmořských hlubin. Hodně dobrá práce a asi si před dvojkou Amnesie ještě jednou zahraju SOMU. ()

claudel 

všechny recenze uživatele

Filmová výzva v karanténě - oblíbené herečky, Kristen Stewart. Úžasná plochá elfka, jak ji nazve jedna postava ve filmu. Fajn, může být klidně vyhublá, se sebenemožnějším účesem, barvou vlasů či jakoukoli praštěnou vizáží, ale podle mě je Kristen Stewart děsně sexy. A této klaustrofobní podoceánské depce dávám dvě hvězdičky jen díky ní, protože mě baví se na ni dívat a poslouchat její hlas. V příští výzvě jí ale vyberu rozhodně lepší snímek. ()

Reklama

silentname 

všechny recenze uživatele

"Underwater" sa nakoniec ukazuje ako dobrý thriller, ktorý vie budovať atmosféru a prináša celkom solídny survival horor/thriller. Ako chcete. Veľmi zaujímavý bol pre mňa už hneď úvod. Žiadne zoznamovanie sa s postavami, žiadne scénky, kde všetci nadšene ideme do práce a začína sa šichta. Hneď v prvých dvoch minútach už ideme do akcie. Stačíme len vidieť ako si Norah (v podaní Kristen Stewart) umyje zuby, zachráni jedného pavúka, chystá sa obuť a od toho momentu to so stanicou ide dole vodou. Našťastie, s filmom nie. V prvom rade je treba povedať, že Kristen Stewart je skvelá vo filme. Možno jej niektorí nevedia zabudnúť jej začiatky, no každý herec sa môže ocitnúť v zlých filmoch a postupne sa prebojovať do dobrých. Niektorí ľudia len potrebujú dostať šancu. Ale nie vždy im ju diváci opätovne dajú. Ja osobne ju nemôžem kritizovať. Myslím si, že tu dala maximum čo mohla. A jej postava sa mi páči. Je chytrá, nestráca hlavu, bojuje až do konca a chce zachrániť čo najviac ľudí. Atmosféra filmu je dosť dobrá, neustále čakáme čo sa stane, a keď sa prvýkrát objaví kreatúra, s ktorou bude treba bojovať, je to celkom silné. No keby sme aj tento element odtiaľ vytiahli, tak už úvodné časti, kde sa borila celá stanica a čokoľvek nás mohlo zabiť boli silné. Myslím si, že keď sa už ale dostanú naši hrdinovia za určitú časť, veci idú trošku monotónnejšie. Hlavne je tu časť, keď sa dostanú von z druhej stanice a kapitána niečo chytí. Prečo? Lebo si musí ísť po zbraň. Toto sú scénky, ktoré nie sú moc dobré. No záverečné finále stojí za to. Myslím si, že Norah urobila veľmi dobré rozhodnutie a čo sa mi na tých postavách (všetkých) páči je práve tá nesebeckosť. Nikto nemyslí ani tak výrazne na seba... ako chce aby sa odtiaľ dostali živí ostatní. Najmä keď už toho toľko stihli prežiť. Ako celok film môžem odporúčať. Atmosféru má a pôsobí to ako keby tvorcovia chceli priniesť niečo podobné ako bolo "Gravity". Len sa z vesmíru presunieme pod morskú hladinu. Nemôžem povedať, že by film bol až na tak skvelej úrovni a vizuálna stránka "Underwater" nemôže konkurovať. Ale tá atmosféra, prechádzanie z jednej stanice do druhej a snaha prežiť tam funguje rovnako. Ak to znie ako film pre vás, čeknite si ho. Myslím, že budete spokojní. Hodnotenie: B+ ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Osmdesátkový námět v moderním audiovizuálním pojetí rozhodně neurazí a až překvapivě mu pomáhá i castingová trefa Kristen Stewart, která není v 'Ripleyovské' poloze, s klučičím sestřihem a občas i ve spodním prádle vůbec marná. Potěší také absence expozice a okamžité dravé tempo, slibující možná nejpoctivější sci-fi horor od Horizontu události, tentokráte však v lákavém a neméně atmosférickém podmořském prostředí. Pod vodou se ale posléze dějí věci, které nejsou úplně na facku, ale divák z nich kvůli samé tmě a divokému střihu zřetelně rozezná možná 60% záběrů a po nejakčnější pasáži přichází utrum, který všechno napětí nenávratně stlačí pod úroveň výborného úvodu. A opravdu vtipná je místy totální dehonestace jinak jasně načrtnutých fyzikálních zákonů, ale to bych v rámci námětu i rád odpustil. Příšera je creepy, i když až moc sci-fi (v 11 kilometrech přeci jen může žít něco děsivého, ale více realistického), zakončení je ok. Jako promítání na večer s přáteli ideální, větší pochvalu ale navzdory mnoha pozitivům vytáhnout nemohu. 65% ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv je snímek Pod vodou kompilát všeho možného, co jsme už v jiných hororech odehrávajících se na mořském dně (Deep Star Six, Leviathan) nebo ve vesmíru viděli mnohokrát, jako žánrová jednohubka, v níž se od začátku do konce něco bez ustání děje, to stále ještě jakš takš funguje. Scénář naplňuje snad všechna klišé podobných příběhů (včetně opravdu provařené scény s osudem jedné z postav, jíž nebudu vyzrazovat, ale vzpomněl jsem si během toho na Gravitaci, Misi na Mars i Den poté) a obsahuje spoustu logických děr, do kterých by se dalo snadno rýpat, kdyby se člověku zachtělo - ale mně se nechce, asi jsem se tak nějak nechal ukolébat odhalením finálního monstra, které jako by vypadlo z povídek jednoho nejmenovaného autora. O to víc člověka zamrzí, jak ten film mohl být o parník lepší, kdyby se na pár místech zapracovalo. A neochota tvůrců nechat po skončení filmu diváka v tichu vydechnout na temné vlně a místo toho do závěrečných titulků násilně vlepit nechutnej moderní popovej song mi vyloženě podkopala zážitek. Balancuje to okolo šedého průměru. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (9)

  • Snímek byl natočen už na jaře roku 2017, ale po té, co Disney převzal 20th Century Fox, bylo uvedení odloženo. (ČSFD)
  • Herečka Kristen Stewart sa v rozhovore pre ET Canada vyjadrila, že nakrúcanie rozhodne nebolo úplne jednoduché. Režisér totiž chcel využívať digitálne triky čo najmenej a viac sa spoliehal na praktické triky a kaskadérske efekty. „Mnoho vecí, ktoré sme robili, boli praktické triky,“ prezradila herečka. „Bolo to ťažké, pretože to bolo strašidelné a bolo to skutočné!“ dodala s tým, že sa im podarilo vyhodiť do povetria niekoľko rekvizít. Pre Kristen to bolo jedno z najťažších nakrúcaní v kariére. (Zdroj: Emefka.sk)

Související novinky

Drama 1917 v kinech jede

Drama 1917 v kinech jede

13.01.2020

Nový válečný snímek 1917 režiséra Sama Mendese (Skyfall) čerstvě dokazuje, že k úspěchu v kinech nepotřebujete jen známou předlohu. Klidně totiž stačí před nasazením do širší distribuce vyhrát pár… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Mohli jsme to předpokládat, teprve minulý týden se to však stalo oficiální. Po propadácích typu X-Men: Dark Phoenix se studio Disney rozhodlo zaříznout drtivou většinu chystaných snímků od studia… (více)

Reklama

Reklama