Unman, Wittering a Zigo

Unman, Wittering and Zigo

Mysteriózní / Akční / Drama / Thriller / Horor

Velká Británie, 1971, 102 min

John Mackenzie

Giles Cooper (divadelní hra)

Fergus McDonell

Kostýmy:

Judy Moorcroft

Dokonale vybroušenej psychologickej thriller stavící na nepříjemným pocitu z žáků chlapecké třídy. Zlo může mít mnoho podob, tady se dlouho ukazuje jen v dialozích, ale postupně atmosféra houstne, takovým způsobem, že i mlha nad Temží je rpoti tomu jasný pčoasí. Pokud si myslíš, že dnešní doba tě obrousila natolik, že už nemáš žádný nervy, tak tady zjistíš, že pořád existujou a uměj dát o sobě velmi silně vědět.(8.11.2014)

• kolodej1

podle mého lehce podprůměrné drama, především mi vadila ta naprostá nereálnost takto jednolitého kolektivu, kteří se chovali všichni jako chladné kreatury. To je zajímavá konstrukce, ale nesmyslná. Dalším problémem pro mě byla nepřirozená dikce žáků, kteří všechno, co pronášeli, znělo spíš jako recitace. Nic moc, s bídou 50%(20.4.2015)

O verzii averzii medzi učiteľom a žiakmi toho bolo nafilmovaného už neúrekom . Žáner sa vlastne niesol dekádovo a tento si svoje miesto v poradí zaslúži. Na svoju domu slušné spracovanie, vlastne o tak známom obojstrannom poznačení konfliktom.(27.1.2014)

• dogma97

Mě to tedy příliš neoslovilo. Oceňuju neotřelý nápad s kolektivním pojetím teroru v takovém rozsahu, ale vadila mi téměř divadelní choreografie dialogů ve třídě - to byla vlastně skupinová recitace. A nereálnost tak vysoké organizovanosti, kór v jejich věku. No jo teď koukám, že předlohou byla divadelní hra - divadelnost z toho trčí jak párátko z jednohubky.(15.1.2015)

Noční můra každého kantora, aneb povinný film na všech pajďácích. Možná ohrané téma, podle některých chytráků, ale rozhodně ne v roce ´71. Mezi všemi těmi žánry mi chybí i komedie. Ten nejčernější britský humor, autoritativní konzervatismus, a hlavně skrytá uzavřená PRAVDA, kterou se pokusí odkrýt Mr. Ebony. Spolu sním se divák dostává do perfektně stupňující se situace, ve které jde jen o to, kdo radikálněji určuje pravidla rozehrané partie. Racionální myšlení není na místě, pokusy potlačit skutečný stav věci, se mění v nekompromisní boj. Skvěle se vyvíjející filmeček s atmosférou starých hororů. (Challenge Tour 2015)(25.4.2015)