Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na pozadí španělského Toleda třicátých let 20. století se otec filmového surrealismu Luis Buñuel, básník Federico Garcia Loca a malíř Salvador Dalí pustili do hledání bájného stolu krále Šalamouna, o kterém je známo, že má moc vidět do minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Jejich cesta vede skrze veselé okamžiky absurdity a mnoho odkazů na historii filmu. (kikulin)

(více)

Recenze (2)

rivah 

všechny recenze uživatele

Půvabná mysteriózní fantazie: Zestárlý Buňuel rezignovaně usíná a zdá se mu sen o tom, jak v mládí (asi přelom 20. a 30.let) spolu s Lorcou a Dalím hledají v Toledu bájný Šalomounův stůl, jehož povrch zrcadlí všechno ze všech časů od počátku až do konce světa. ()

dzej dzej 

všechny recenze uživatele

Pátrání po mystickém stolu krále Šalamouna zasazené do kulis tajemného Toleda, vynalézavé hrátky s mnohačetným rámcováním vyprávění a podvratnými anachronismy, Saurova pocta mentorovi Buňuelovi a... fascinující trojice "detektivů" v hlavní roli: nedoslýchavý Buňuel, romanticky rozervaný Federico García Lorca a excentrický Salvador Dalí. Parafráze na Indiana Jonese a kabalu a další Saurův opus magnum. ()

Reklama

Galerie (1)

Reklama

Reklama