poster

The Vanishing

 • Velká Británie

  Keepers

 • Velká Británie

  The Devil to Pay

  (pracovní název)
 • USA

  The Vanishing

Drama / Thriller

Velká Británie, 2018, 101 min

Scénář:

Celyn Jones

Producenti:

Gerard Butler, Alan Siegel
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Goldbeater
  ***

  Psychologický thriller ve stylu Raimiho Jednoduchého plánu o trojici strážců majáku, jimž psychické vypětí způsobené osamělostí, unikající rtuť a jedna dřevěná truhla s pokladem poněkud přerostly přes hlavu. Kristoffer Nyholm (jeden z režisérů nedávného Taboo) se za svůj celovečerní debut rozhodně nemusí stydět. Jde o dobře natočenou a trýznivou námořnickou historku, jíž bych vytkl snad jen mírně vláčný závěr - poněkud ráznější a drastičtější zakončení by bodlo. Snímku nicméně dominuje přesné obsazení - hlavně Gerardu Butlerovi role sedla jak ušitá. Myslím si, že Keepers rozhodně stojí za vidění. [SITGES 2018](15.10.2018)

 • POMO
  ****

  Psychologické drama primárně o třech protagonistech na izolovaném ostrově, a o události, která jim zkomplikovala životy. Působivé lokací a její atmosférou, hereckými výkony i napínavými scénami boje o život, u kterých mrazí. Sílu dodává filmu také fakt, že je založený na skutečné události záhadného zmizení oněch strážců majáku (není spojler, dozvíme se hned v úvodu film). Velice mě potěšilo obsazení dvou nečekaných hostů. [Sitges FF](12.10.2018)

 • Filmmaniak
  ***

  Skutečnou událostí inspirovaná báchorka starých mořských vlků o třech strážcích majáku, kteří záhadně zmizeli z izolovaného ostrova. Stroze realistický a spíš psychologický než dramatický film nicméně líčí důvody onoho "záhadného" zmizení jako čistě prozaické a prostřednictvím charakterních hereckých výkonů tří mužů v hlavních rolích vypráví o tom, jak lidi postupně mění a ničí mamon, strach, svědomí a samota.(11.10.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace