Ruby jako jedna z mála přežila záhadnou epidemii, která zabila téměř všechny americké děti. Ale nemoc se neobešla bez následků, začínají se u ní nekontrolovatelně projevovat záblesky ničivých superschopností, díky nimž je odvezena do speciálního tábora. Zde jsou nedobrovolně internovány další přeživší děti, u kterých se projevily podobné superschopnosti. Tyto nadpřirozené síly jsou označeny barvami: zelení jsou výjimečně inteligentní, modří ovládají telekinezi, žlutí mají kontrolu nad elektřinou, oranžoví umí číst myšlenky a ovládat paměť a ti nejnebezpečnější, červení, ovládají oheň. Ruby by měla být zařazena mezi oranžové, ale v táboře se jí podaří svou skutečnou sílu utajit a vydává se za poměrně neškodnou zelenou. Poměry v táboře jsou brutální, některé děti postupně mizí a Ruby, které je nyní šestnáct, se rozhodne pro útěk. Na cestě za svobodou se přidává k další skupině přeživších, v jejímž čele stojí charismatický Liam (Harris Dickinson), který se snaží z uprchlíků vytvořit náhradní velkou rodinu a najít pro ni společnou budoucnost. Ale Ruby se bojí po všech svých zklamáních někomu uvěřit. Tím spíše, že i v komunitě uprchlíků se najdou takoví, kteří se nezastaví před ničím. (Cinemart)

lex85 odpad!

bohužel tvůrci by moc chtěli mít něco jako Hunger games a X-men ale celá tahle nuda naprosto selhává v ubohém a lineárním příběhu, v postvách které chcete co nejdříve zapomenout a taky se vám to podaří protože jsou absolutně ploché a nudné. Celý tento smutek zašlapuje do bahna herečka která je jak z reklam na šampon a je naprosto děsná. I když je tady otevřený konec tak doufám že tento ( film ) bude mít v kině už nadobro zavřeno. ()

ajmdzizis

Super nápad, film dobře natočený, hudba a střih byl perfektní. Jen otevřený konec se mi nelíbí, dvojka určitě ani nebude takže vlastně blbost.. ()

viax

Příjemné překvapení, které bude doufám následováno dalším dílem. Byla by škoda nevyužít potenciál tak dobře rozehraného světa. Počáteční kecy zkrácené na minimum, beztak nikoho nezajímá, jak se to stalo, vztahy s dospělými na bodu mrazu, netušíme, co se stane, až tyto děti dospějí. ()

PavelPros

Ačkoli může toto dílo vypadat jakkoli lacině, lze v něm nalézt hloubku minulých, současných i budoucích vztahů mezi lidmi. ()

Final

Co uděláte, když zjistíte, že všechny děti na světě jsou Divergentní? Zařadíte je do 5 skupin, podle jejich schopností, které by mohli závidět i X-meni. Jenže z nějakého důvodu si všichni myslí, že být Divergentní je něco špatného a protože všechny děti na světě jsou Divergentní, tak je prostě seberete a odvezete do koncentráku. Jistě by se nabízela i možnost vybudovat obří sofistikované zařízení ve formě Labyrintu, kam děti umístíte a budete se dívat, jak jsou loveni a zabíjeni zmutovanými kyborgy. A nebo je umístit do bojových arén, ve kterých si to děti rozdají na život a na smrt. Na místo toho těm nejnebezpečnějším dáte injekci a ukončíte jejich bídnou existenci. A ty ostatní přiřadíte na dětskou práci, jako je výroba bot, nebo skládání televizorů. Očividně nikdo z dospělých neřeší fakt, že dětem není dovolena reprodukce, což tak nějak logicky znamená, že za pár desítek let by mohla celá lidská rasa vymřít. Ale důležitější je, že má kdo vyrábět boty a DVDčka. Záporák co by mladík s Božským komplexem, je celkem nevyužitý a vyzní ve výsledku jako kluk ze sériové výroby. Chybí emoce a prožití samotného faktu, že vám klečí celý svět u nohou. Na proti tomu, Ruby a vztah s ostatními je stejně tak nevyužit. Amandla Stenberg a její dospívající postavení v postapokalyptickém světě, je tak to jediné, co nějak ve filmu dává smysl a hlavně, na co se dá dívat. Ve výsledku je tenhle nezáživný teen film jen další variací na již existující Hunger Games, Labyrint nebo Divergenci. Oproti zmíněným mu ale chybí vlastní motivace, kterou sama Ruby ve filmu prostě nemá šanci utáhnout. Otevřený konec dává jasně najevo, že by měl být druhý díl. ()

SNCIS odpad!

Obsahuje spoilery: "Každá válka začíná tiše." Svět kde se děcka chytají, protože mají zvláštní schopnosti. Buď se využívají na práci nebo se rovnou klepnou. Bohužel tento námět je na vedlejší koleji. Hlavní hrdinka řeší svou první lásku a rodiče, kteří si jí nepamatuji. Jo, jo, ještě se tam hledá místo, kde si děcka hrají. Bohužel to není vtípek. Puberťáci natočili film pro své vrstevníky, kteří to asi ani neocení. Temné síly nejsou o akci ani efektech, ale je to slaďárna pro náctky jako Stmívání. - odpad! ()

Sylviiik

Ačkoliv je zápletka opravdu hodně nereálná, film mě už v prvních minutách naprosto pohltil. Přesně takovéto filmy miluju: lidi s nadpřirozenými schopnostmi, parádně natočené a ty schopnosti si můžete užít dosyta. Chtělo by to druhý díl. A mimochodem... V popisu je to spatne napsané. Nejnebezpečnější jsou oranžoví! ()

evita_

Veľmi nepodarený mix Labyrintu, Divergencie, Hier o život a neviem čoho ešte. Toto bola taká zlátanina, že ja vlastne ani neviem čo by som o tom mohla povedať, lebo sa mi to už asi aj pletie s niektorým z vymenovaných filmov. Slabé. Rozhodne slabé. ()

Kaylar

Yound adult literatura a její sci-fi odnož je dnes velmi populární a setkáváme se v poslední době s mnoha adaptacemi knih tohoto žánru. Člověk je tedy už předem tak nějak na pozoru, co že to zase bude: přiznejme si, že zdaleka ne vždy se totiž jedná o podařené adaptace. V tomto případě to však žádný velký průšvih není - děj je sice předvídatelný, ale postavy vcelku sympatické a i když konec sklouzává ke klišé, na jedno zkouknutí je to celkem fajn. ()

swn odpad!

Po pozretí filmu budete mať možno pocit, že vám kleslo IQ. Odporúčam následne prečítať pár strán nejakého zmysluplného textu, napríklad dobrej knihy, aby sa IQ vrátilo späť. ()

KatInTheBox

Tri hviezdičky za sympatického hlavného hrdinu:) Inak bohužial zase sklamanie zo zkratkovitej adaptácie YA dystopickej série. Už teraz je jasné, že sa to nedočká ďaľších dieľov, tak ako sa nedočkali iné podobne skvelé dystopické svety - Mortal instruments, I am number 4, Giver,...Z niakeho záhadného dovodu sa neustále velké štúdia snažia resuscitovat tento svet na velkom plátne i keď u týchto svetov by sa oveľa viac hodilo natočiť seriál. Jednoducho nejde prerozprávať detailné príbehy popísané na tisícovkách strán vo filme o dĺžke 104 minút. A tým trpí i tento film - príbeh osekaný na nutnú dreň čo dáva ešte zmysel, vynechanie doležitých oslích mostíkov, ktoré nám v knihe vysvetľujú následné konanie postáv, minimálny rozvoj vzťahov medzi postavami a pravdaže nutná dávka romance, kedy sa z časových dovodov hlavní hrdinovia do seba musia zaľúbiť hned na prvý pohľad, aj keď v knihách toto nie je nosná linka a hlavne im to trvá celkom dlho. O klasickom otvorenom konci, ktorým si študio necháva otvorené dvere pre prípadný ďaľší dieľ - veď čo keby to bol ďaľši Twilight, že? - ani nehovorím. Osobne som bola sklamaná už z lepších adaptácií - napr. Hunger games alebo Divergent, ktoré sú považované za to lepšie čo sa podarilo a dotiahli to k viac dieľom, navzdory tomu i tie postihli podobné problémy ako píšem vyššie. Mali v podstate šťastie, že sa zviezli na módnej vlne zájmu a teda oveľa lepší rozpočet ako všetky nasledujúce pokusy štúdií. Takže keď to zhrnie, je to ďaľšia premárnená šanca a osobne sa prestávám čudovať niektorým autorom YAD, že odmietajú dať súhlas s natočením svojich sérií vo forme filmov. Kiež by to už pochopili i fimlové štúdia, že tadiaľto cesta fakt nevedie. ()

pupidup

Hovadinka pro teenagery.. v podstatě o nicem. Chybi nosna cast pribehu. Proste dostali schopnosti..nikdo nevi proc a jak.. ale kazdy vi, ze se musi zlikvidovat nebo vyuzit. Tecka. To je tak asi vse ()

cenitel

Námět na další sérii Labyrint nebo Divergence, bohužel se nesetkali s úspěchem u diváků, jinak nedává smysl jen tento úvodní díl, který skončí zahrabán pod povrchem pravděpodobně jako: Poslední vládce větru, jinak je to rozhodně série min. na 3 díly. Spousta hlavně otazníků jak a proč získali děti určitě schopnosti, chtělo by to spousta vysvětlivek. Do tak krátkého filmu ještě chtěli vmísit lásku, aby se dostali na notu dnešním teenagerům. Tady max. 50%. Těžko by tento projekt někdo chtěl znovu načít, vzhledem k dnešní filmové situaci. Budeme vůbec rádi za novou Narnii ()

Sherlockova sestra míří do kin

Sherlockova sestra míří do kin