Najal jsem si vraha

• Česko Smlouva s vrahem (více)

Sebevražda úředníka prostřednictvím najatého vraha mohla být zdárně dokončena, nebýt modrých očí prodavačky růží. Pracovník londýnských vodáren Henri Boulanger přijde o zaměstnání a pojme plán spáchat sebevraždu. To se mu však nedaří, rozhodne se tedy najmout vraha, který by práci vykonal za něj. Smlouva je uzavřena a zbývá už jenom čekat. Mezitím se však Henri zamiluje a sebevraždu si rozmyslí. Nájemného vraha už ale nejde zastavit a nezbývá než se s milenkou schovat. (Česká televize)

ste

Film je to rozhodně zajímavý, ale způsobem natočení působí i těch 79 minut subjektivně jako 2,5 hodiny. ()

rado3105

Pochmurne od zaciatku, taky realny zivot niekoho. Niekoho to zaujime velmi niekoho nie, ja som medzi tymi co to nijako extra nezaujala. Dost som sa nudil a nebol som schopny to pozriet naraz. Ale nehovorim ze to bolo slabe, velmi zaujimave dielo ale na mna nijako nezaposobilo. Taky beckovy film. ()

Jester_X

Film o světě, kde i smrt má svoji tržní cenu. V zajetí peněz a kariéry nachází hlavní hrdina cestu v lidském citu, který ho zavádí do dalších neobyčejných situací, takže postupně objevuje kouzlo života. Nebyl by to Kaurismaki, kdyby celý příběh neobalil do řady groteskních situací, aby se divák nenudil. I když se jedná částečně o kritiky společnosti, je sympatické, že se Kaurismaki obejde bez tendečního posouvání skutečnosti, ale dokáže realitu obžalovat jejím pouhým zobrazením. ()

dr.jitr

Děkuji Biu Oko za to, že tohohle finského velikána, nemluvného muže se vždy zapálenou cigaretou, pustili do svého kina. Najal jsem si vraha není klasický Kaurismäkiho film (anelbrž pokud se podíváte na Dívku ze sirkárny a Karaoke Blues, neuvidíte zase tak velký rozdíl), nicméně jeho rukopis nese. Je to absurdní komedie s přesahem do vážných témat - chuti do života a chuti skoncovat s ním, uvědoměním si, že je pro co žít. A teď přijde asi nejslavnější česká spojka - za zhlédnutí film stojí, ale... Znovu bych se na něj nepodíval. ()

Pondělky s Akim Kaurismäkim na Dlabačově

Pondělky s Akim Kaurismäkim na Dlabačově