poster

Leningradští kovbojové dobývají Ameriku

 • Finsko

  Leningrad Cowboys Go America

 • Leningrad Cowboys Go America

 • slovenský

  Leningradskí kovboji dobývajú Ameriku

Komedie / Road movie

Finsko / Švédsko, 1989, 78 min

 • ScarPoul
  *****

  Obrovská zábava. Tak prudko štylizované, tak o ničom nevypovedajúce a pritom je to zmesou tých najlepších a najzaujímavejších nápadov, aké som zatiaľ u Kaurismäkiho mal možnosť vidieť. Brutálne tempo, traktory a angličtina s fínskym prízvukom, ďalší majsterštek Mattiho Pellonpääa a pôsobivé cameo Jima Jarmuscha. Ťažko by ste hľadali niečo podobné, či už v súčasnom artovom filme, alebo mainstreame. Film ide tak prudko proti očakávaniam a pritom je svojský a veľmi zábavný. Leningrad Cowboys rules.(22.9.2014)

 • washek
  ***

  -Is that necessary? -Yes. -You can't help it. -No. -All right. Prapodivná road-movie finské kapely, která ve filmu pochází ze "somewhere in tundra" a vyráží do Ameriky. Obávám se, že tenhle druh absurdního (tady už ani nejde použít slovo "suchého") humoru, který předvádí "herci" spolu s režisérem nemusí sednout úplně klaždému, ale rozhodně to je film, který stojí za to vidět - už kvůli jejich šíleným účesům a botám :-).(21.8.2008)

 • Martin741
  *****

  Stylovy a hodne ujety film od reziserskeho virtuoza Aki kaurismakiho /Ariel, Stiny v Raji/. Je to maximalne sympaticky mix hudby, road movie, dialogov, ktore nie vzdy davaju zmysel, a kadejakych blaznivych napadov. Ucesy su doslova genialne a Matti Pellonpaa to vskutku dobre tahal. pre mna jeden z najlepsich filmov svojrazneho Aki Kaurismakiho : 95 %(28.6.2016)

 • lena60
  ****

  Jednotlivé scénky jsou vynikající. Vtipné. Jen sám Matti Pellonpää působí v roli bosse Vladimira, který se pokouší uvést bláznivou kapelu Leningrad Cowboys na americký hudební trh, komicky. Ale celkový dojem? Víc než na tři hvězdy to není. Edit.: Po zhlédnutí filmu na velkém plátně v kině (červenec 2011) mírně upravuji své hodnocení.(10.1.2009)

 • Gemini
  *****

  Je to taková příšerná píčovina až si to prostě zaslouží absolutní hodnocení. Leningradští Kovbojové jsou jako skupina sami o sobě dost příšerní (a hraje jim to fakt do pohody:)), a když se ještě nechají režírovat někým jako je Aki Kaurismäki, vznikne z toho ujetost ještě desetkrát ujetější než třeba Svéráz Národního Lovu, abychom zůstali ve stejných zeměpisných šířkách:)(28.1.2003)

 • - Kapela ve filmu je výmyslem režiséra Kaurismäkiho, hraje jí skutečná finská kapela Sleepy Sleepers. Po dokončení filmu ovšem Leningrad Cowboys vznikli doopravdy a hrají dodnes. (washek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace