Parazit

• Jižní Korea Gisaengchung (více)

Černá komedie režiséra Bong Joon-hoa (SnowpiercerOkja) sleduje chudou, ale mazanou čtyřčlennou rodinu, která se rozhodne infiltrovat do bohaté domácnosti byznysmena Parka. Co se může stát, když se setkají dva tak odlišné světy? Originální dílo mistrovsky pracuje s prvky thrilleru, dramatu i satiry a přináší vtipný a nepředvídatelný divácký zážitek. Parazit byl oceněný Zlatou palmou a podle mnohých ohlasů se tak stal nejzábavnějším vítězem festivalu v Cannes od dob Pulp Fiction. (Aerofilms)

Danney

Divák se musí připravit na pořádnou směs žánrů, ale to co dostane je unikát. Vybroušený diamant, který kloubí prvky thrilleru, komedie a přesto si najde čas, aby poukázal na zvrácenost doby a diváka dostal k zamyšlení se. Ať už nad dobou ve které žijeme, zhýralostí zbohatlíků či hodnoty lidského času a života. ()

Majo.evans

Ja tie ázijské filmy(porná sú fajn) moc nemusím ale toto sa celkom podarilo.Druhá polovica filmu bola trocha pritiahnutá za vlasy ale inak fajn,príjemné prekvapenie...Ale zas nejaký zázrak to nebol..... ()

R4Z0

Film má super námět a i scénář, ovšem buď jsou obě tyto věci na tak vysoké laťce a nebo prostě tenhle film nejde zakončit nějak rozumně (respektive kvalitně a na úrovni). Konec filmu vyústí jako úplná blbina a s hodně nevyužitým potenciálem. Ignorujíce tuto stránku, tak film působí na vysoké úrovni a jak už jsem zmínil, tak i s výborným námětem a (bohužel jenom) z počátku (prvních 80 minut asi) kvalitním scénářem. Nelze ale opominout nedomyšlený konec filmu, který je v kinematografii hrubá chyba, a proto dávám 70%. ()

Natt

Ja to nadsenie tu nezdielam, Ako pozerat sa na dve jeble rodinky , jednu bohatu a druhu chudobnu, z humorom ktory u mna nefunguje. Pre mna to nebolo zabavne, ale depresivne ale bez nejakej racio myslienky. Existuju omnho lepsie filmy ktore ukazuju socialne nerovnosti. Ale v nich nevyskytuje 10 jebnutych, nesympatickych hlavnych hrdinov. ()

Mantegna

Parazit je asijská nemorální, levičácká blbost. Přírodní dravost chudých je bez sebemenších výčitek svědomí opravňuje využít příležitosti, aniž by jim morálka něco našeptávala. A bohatí jsou tu levicově trapně a standardně vykreslení jako telata, která se dají snadno opít rohlíkem, a kterým chudí páchnou. Což nakonec, tento zápach - zacpávání nosu před zápachem chudých, vede jednoho chudého, aby bohatého probodl. Orientálcům naprosto chybí křesťanská morálka nebo antická filozofie. Jemnost morálky a jejich hnutí je pro orientálce zcela neznámá. Proto je celé orientální umění ve srovnání s evropským tak primitivní a nijaké. Orientální náboženství jsou, i přes veškeré snahy k toleranci v podstatě jen na přírodní úrovni. Substancialitu svědomí, afirmaci absolutního mravního zákona, orientálec vůbec nezná. Režisér je levičák jako blázen, a i když jsou sociální rozdíly v Korei obrovské, takto triviálně popisovat chování bohatých a chudých může jen jednoduché, neschopné tele, které na to má dnes i Oskara. ;-)) ()

Regeindy

Výborná myšlenka o parazitujících lidech mezi námi, která je více k zamyšlení než k pobavení. Důvody jednání/motivy rodinky, hlavně zatrpklost otce, by si zasloužili více prostoru a humor jsem tam osobně hledal dost těžko. Vzhledem k tomu, že jsem celý film spíše protrpěl a dobrovolně se na něj znovu nepodívám, nemůžu dát víc než 3*. Čtvrtý Oscar za nej film mě upřimně překvapil. ()

Generi

Nerozumím vysokému hodnocení tohoto filmu. Ani tomu, proč dostal Oscara. Ale vlastně jsem si na to už trochu zvykla, že nesdílím všeobecné nadšení a davové jásání. Film je celkem originální, to jo. Ale chybí mi tam jakákoliv logika. Smradlavý chlapík ze slumu se z jednoho dne na druhý stane osobním řidičem pracháče, zvládne složitou elektroniku a je v tom výborný. Jeho smradlavá manželka zase nahradí ve voňavém světě pracháčů hospodyni, je schopná vařit fajnová jídla a obsluhovat různé mašiny, i když doteď se cpala jen nudlemi. A ta scéna v těch katakombách, kdy si nahrávají narušitele na mobil a místo aby jí někdo ten mobil jednoduše vyrval z ruky a rozbil ho, tak se raději všichni skoro pozabíjejí. Abych to brala jako černou komedii, musela bych v tom vidět nějaký humor, a ten jsem teda neviděla. Závěrečná scéna mě až tak nešokovala, jelikož od tohoto filmu bych očekávala opravdu cokoli. ()

Wolv3rine

Cesta k nalezení svého místa v životě občas bolí a občas se musí jít i přes mrtvoly. Tak tohle mi teda vůbec nesedlo a stálo mě to hodně sil, abych tomu vůbec obětoval svůj čas. První polovina užvaněná nuda, druhá polovina neuvěřitelná nuda. Při prvním shlédnutí sem myslel, že sem byl jen v nějakém blbém rozpoložení, tak sem tomu dal ještě druhou šanci. V blbém rozpoložení sem očividně nebyl. Neni to vtipný, je to spíš takový směšný. A to filozofický poselství se v tomhle světle naprosto vytrácí. Hvězdička navíc za klátitelnou So-dam Park. ()

clix002

Ten pocit keď od filmu dostanete oveľa viac ako očakávate..... Geniálny scenár!! Osobne sa veľmi teším na "noirovú" verziu. Gratulácie k Oscarom. ()

Paul1984

Tento film mě celkem dostal a i po dvou dnech od shlédnutí vlastně nevím jestli se mi líbil nebo ne. Popis děje mě moc nezaujal, ale když to dostalo tolik cen, tak jsem to zkusil. Film jsem rozkoukal večer cca do půlky a musím říct že mě opravdu nadchnul, příběh krásně plyne, herci odvádí 100% práci. Je to takový roztomilý útěk z "ghetta" zvlášť vyčůraným Kluk se možná učil u Michale Scofielda :-) Druhý den jsem se těšil až film dokoukám, ale po chvilce jsem měl najednou pocit, že se ve sklepě film zadrhnul, jako kdyby otežě převzal jiný režisér. No a ten konec, to jsem si říkal, že ve štábu musel být Quentin Tarantino, kterej se na to nemohl dívat a závěrečnou pasáž udělal podle sebe :-) Za mě mohl být film o trochu kratší a scénář víc vypilovaný, aby si udržel tempo. Herci odvedli skvělou práci.. Za mě 70% ()

PachoSK

Fajný filmík, ale že by bol hodný Oscara za najlepší film roku, tak to teda prrr. Neberiem mu kvalitu, ktorú tento snímok evidentne má, ale že by som si to bol ochotný pustiť si to niekedy o rok, o dva znovu, tak skôr asi nie. ()

Bion

Veľmi originálny film, ktorý získal Oscarov oprávnene, najmä čo sa týka scenáru aj keď v záver sa mi javil trochu prekombinovaný a dodával celkovému duchu filmu úplne iný rozmer. ČO ZAČNE AKO KOMÉDIA KONČÍ V TOMTO PRÍPADE AKO THRILLER, pretože dráma je slabé slovo. Tipujem, že je len otázkou času (rok-dva) kedy sa do kín dostane americká prerábka. Nebyť posledných 15 minút filmu dám aj 5 hviezdičiek, lenže 4 sú nakoniec tak akurát. ()

benedikt28

Velkolepá korejská "něco jako" tarantinovka. V KLDR (pokud se to k nim nějak pokoutně dostane) musejí koukat, co se to děje o osmdesát km jižně... ()

Šíma2

Asi mi něco uniká. Skvělá kamera, výprava, svižné tempo a asi herci (i když to jen těžko mohu objektivně soudit). Už úvodní rozehrávka ale poněkud kulhá. Proč rodinka s takovými talenty dřepí ve sklepě? Vetře se do bohaté rodiny, to je docela fór. Pak místo toho, aby upevnila pozici, začne hned riskovat a škodit. Že by názak proletářské nenávistí a třídního boje? Vždyť je to banda podvodníků. Nakonec bohatým všichni smrdí stejně, což otočí zbraně lůzy proti svým chlebodárcům. Jinak to nedává smysl. Má to být sociální kritika? Tak to se mi teda Us líbil mnohem víc a mnohem víc taky tahal za srdce. Tady vám na nikom nezáleží, všichni jsou prostě hnusní zmetci. Do toho pár absurdních scén jak z českých televizních komedií. Tohle má 4 Oscary? A i za scénář? ()

gearbox

Tešil som sa do kina na tento film, lebo som si povedal, že je to perfektný námet. Do polovice filmu (kým neodišli domáci na dovolenku) celkom fajn. Ale, čo sa začalo diať potom... katastrofa. Dovtedy to bola priemerná komédia a od tohto bodu..neviem... ani komédia, ani dráma, ani thriller, chvíľu sa mi zdalo ,že sa to ide hrať na nejaký c-čkový horror..nedomyslené...primitívne... deravé...proste strašne odfláknuté a hlúpe. Úplne to pokazilo dojem celkom dobre sa vyvíjajúceho filmu. Videl som veľmi veľa filmov. Niektoré lepšie, niektoré horšie, ale takúto blbosť, priznám sa, že už dlho nie. ()

stuj

Ale jo, nakonec se to přece jen rozjede zajímavým směrem. :) Některé drsné vtípky/scény bych od Korejců (nevím proč) nečekal. ()

Tucne.prasa odpad!

Mohla to byť fajn komédia. Tak sa to aj začinalo. Ale autorom nebolo jasné, čo z toho chcú mať, a zvrhlo sa to na trapný masaker. ()

Džun-ho Pong chystá sci-fi spektákl

Džun-ho Pong chystá sci-fi spektákl

20.01.2022

Jihokorejský režisér a scenárista Džun-ho Pong (Pečeť vraha, Ledová archa), jenž se svým posledním snímkem Parazit před dvěma lety ve velkém zabodoval na předávání Oscarů, chystá svůj další projekt u… (více)

Na západní frontě klid v nové adaptaci

Na západní frontě klid v nové adaptaci

15.02.2020

Našel seriálový Parazit hlavní hvězdu?

Našel seriálový Parazit hlavní hvězdu?

12.02.2020

Parazit zaznamenal na Oscarech bezprecedentní úspěch, když jako první cizojazyčný film vyhrál nejlepší film roku. Ještě předtím však bylo jasné, že se producenti pokusí oceňovaný film přiblížit taky… (více)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů