A Prayer Before Dawn

• Francie Une prière avant l'aube (více)
Drama / Sportovní / Životopisný
Velká Británie / Francie, 2017, 116 min

Drogově závislý boxer Billy Moore (Joe Cole) skončí v thajském vězení, kde si prožívá osobní peklo. Jeho situace ho nakonec dovede k pokusu o sebevraždu. Naději najde v thajském boxu. Ve vězení začne trénovat a brzy dostane šanci zápasit. Netrvá to dlouho a převedou ho do cely pro bojovníky. Billy v náročném bojovém sportu najde nový smysl života a způsob, jak se vypořádat s realitou nechvalně proslulého thajského vězení. Bude to ale stačit, aby se dostal přes svou drogovou závislost? (jkpj22)

ConanVJ

Film, který mě dostal pochmurnou atmosférou, tvrdým thajským vězením a ukázkou, jak to tam vypadá. Příběh je zajímavý a kamera mu dodává na realitě. Za mě 90% :) ()

kapsomut

Komentář může obsahovat lehký spoiler! Necelý rok čekání - a vyplatil se! Natěšenost na tento film mi nedala možnost ani počkat na české titulky. Jsem zvědav, pokud "titulkáři" přeloží i dialogy v thajštině, jelikož v anglických titulkách to tak bohužel nebylo, tudíž občas absolutně netuším, oč šlo ikdyž ve většině případů se to dalo logicky vyvodit. Mohl to být záměr tvůrců, aby se divák cítil stejně jako hlavní postava. Pokud ano, tak povedené. Mimochodem, hlavní postava byla vybrána skvěle. Sice možná až moc muskulaturní smažka, ale budiž. Herectví herců i neherců bylo perfektní. Obsazení bývalého skutečného obsazenstva thajského vězení neskutečné. Scéna znásilnění byla velice autentičná a následný šok hrdiny ještě větší. Kamera při soubojích velice nevšední a navíc povedená! Chápu, že ta kamera asi měla své důvody kvůli schopnostem hlavního hrdiny. Ale souboje a závěrečná technika byly dobře propracované. Prostředí netřeba komentovat - špína, smrad krve, drog a potu... ikdyž nakonec možná uznám, že jsem čekal i o malinko víc (naivně, natěšeně), prostě jak se říká "TOPovku". Ale i tak to nemění nic na hodnocení. Jasných 92% a 5* samozřejmost. ()

IceQueen

Nie som stotožnená so všeobecným nadšením, moja pozornosť občas dostala riadne zabrať. Niektoré scény by mohli poprehadzovať a nikto by si ani nevšimol. Som presvedčená, že z tak silného základu sa dalo vyťažiť podstatne viac. Na druhej strane človek aspoň dostane jedinečnú príležitosť si oprášiť svoju väzenskú thajčinu, pretože cca 60% hovoreného alebo štekaného slova je bez prekladu. ()

Martin741

Jean-Stephane Sauvaire mne osobne nic nehovori, a to uz prehlad v reziseroch mam. Ono sa to tvrari ako drsna vazenska drama, bojuje sa vo velkom, jediny herec je tu Dzou Kol - zvysok hraju totalni neherci, a teda filmovy divak nemoze ocakavat herecke vykony. Kamera na urovni, to jo, len sa mi zdalo, ze reziser a herci sa nevedia vymanit zo zavedenej sablony - bezcielne prechadzky z A do B a do C - boxerske zapasy- Prechadzky -zapasy, prechadzky -zapasy. Do toho vatovo plane plky o nicom, a na poli vazenskych filmov uz mam svojich favoritov - tento to ale nebude : 69 % ()

Cedr

Působivý příběh "dle skutečných událostí" tímto dovětkem díky své syrovosti opravdu zaujme. Pohled do zákulisí thajského vězení zaručí, že budete na dovolené sekat latinu nevyhnete-li se Thajsku raději úplně. ()

Tosi

Běloch v thajským vězení to nemá nikdy lehký. Tohle vězeňský drama ovšem neřeší úmorný vedro, ale boj o přežití mezi od hlavy k patě pokérovanejma spoluvězněma, z kterejch nikdo neumí kváknout slovo anglicky. Popravdě jsem se v první půli nudil, bylo to moc chaotický a ukřičený. Na druhou stranou autentičnost a násilí visící ve vzduchu i díky angažování skutečných ex-vězňů fungovala výborně. Zajímavější tak byla druhá půle, která se posunutím do skrytého sportovního dramatu stala divácky atraktivnější. Slabší čtyři. ()

viperDavid

Spíš film o závislosti a Thajským věžením. Koukat jak se vystřídaj na kámošově prdeli asi někoho vzrušuje, ale mě ně. Asi bych nechtěl být i se svou výškou ....i když malou tak na její extrémní.. být v jejich vězení. Box nebo Thaj box v tom nehraje až tak velkou roli. Je to prostě o přežití smažky. Ale docela se to povedlo. Dobrou noc ()

Forsberg11

Po minuloročných Brawl In Cell Block 99 a Shot Caller je tu ďalšia parádna väzenská rezba. Tentokrát priamo z jednej z najhorších väzníc sveta, thajského "hotelu all inclusive" Bang Kwang. Mladý anglický boxer, feťák a predajca drog Billy Moore pocíti, čo je to pád na samotné dno, keď mu na dvere zaklope nekompromisná thajská polícia a jemu nepomôže ani to, že si nelegálny obsah svojho jedálenského stolíka natlačí do prdele. Potom začína to pravé peklo. Viac ako 7000 tvrdých kriminálnikov napchatých v neskutočných podmienkach hlava na hlave ( a to doslova), na okolo sa to hemží vrahmi, násilníkmi a iným ľudským odpadom, pre ktorých je jediný beloch v base "príjemným spestrením" ich inak nudných a dlhých dní. Je potrebné si získať rešpekt, ale s tým Billy nebude mať problém. "Rozbije hubu každému v tom pojebenom väzení". Hlavne za poriadny fet... teda postačí aj ten sračkový. Vraví sa mu yaba a v Thajsku je to dobre známa s/hračka. Najmä pre mladých. A to hlavne vďaka svojej cene, dolár za kus. No nekúp to!! Keď Billy príde na to, že fetovať už nemá cenu, stane sa z neho doslova Jean Claude van Damme na druhú. Boxuje a bojuje aj za cenu svojho života. Musím priznať, že sa na to dobre pozeralo. Film je kvalitne spracovaný a nakrútený, herci uveriteľní a príbeh pútavý. Nie je to žiadne super fimové dielo ale účel to splnilo. Nemá to žiadne hluché miesta a vôbec nenudí. U mňa veľká spokojnosť. 75 %!! ()

Sdoom

Zajímavej námět, dobře obsazený neherci, ze kterej fakt jde respekt a strach, solidní Joe Cole v hlavní roli - to jsou pozitiva. Bohužel negativa ve výsledku převažují, hlavně ve druhé polovině filmu, která už je fakt hodně dějově přes čáru a začíná to i nudit. Závěr byl taky divnej, ve výsledku lepší 2 hvězdičky. (HD, orig.) ()

Hanys_

Uvnitř thajské věznice, pěkně bez příkras. Smůla pro mě, protože jsem si o Billym něco zjišťoval, a takové "neviňátko" to zase nebylo. ()

666Carnage

Thajský vězení je peklo. Dobrej film o boji s vnitřními démony, sebou samým a taky trocha toho thajského boxu. Nečekejte žádnou Van Dammovinu tohle se opravdu stalo a není to nic pěknýho. 75% ()

Disease

Mix sporotvního a vězeňského dramatu. Jó, v Thajsku se s tim neserou, ovšem to je tak nějak veškeré poselství filmu. Základem je kniha podle vzpomínek hlavní figury a teda vypadá to, že si toho fakt moc nezapamatoval. Ty scény neměly žádnou kontinuitu a pořadí mohlo být klidně vybíráno namátkou. Při záverečném utkání jsem popravdě měl pár mikrospánků... ()

WayDott

Do Thajského vězení bych se nechtěla dostat ani na hodinu. Depresivní prostředí. Jak zvířata spí vězni na zemi, pod sebou jen nějakou deku. Brutální znásilňování nováčků na denním pořádku. Billy vás tak vtáhne do děje... vše člověk prožívá s ním. Reálnou představu dokonale doplňují bývalý vězni.... ()

majec4

Hodnotim to pozitivne, hlavne vdaka tomu opisu zivota v thajskom vazeni. Niektore sceny boli fakt drsne. Hlavne pri tom znasilneni mi nebolo vsetko jedno. Na skodu nie je ani to, ze film nema prakticky nejako jasne vytyceny scenar. V kazdej scene moze prist cokolvek. Chvilu mi to trvalo uvedomit si to, no potom som sa uz len nechal pohltit Billyho bojom o hole prezitie. Planoval som da slabsie hodnotenie, lebo cakal som iny film. Trochu sa mi to ale ulezalo a zmenil som nazor. ()