Voyager: Nejzazší hranice

Emer Reynolds

Emer Reynolds

Kate McCullough

Ray Harman

Lawrence M. Krauss, Carl Sagan (a.z.)

Clare Stronge

Tony Cranstoun

Dokumentární kronika vesmírného programu sond Voyager od přípravy, návrhu, cílů a nákladu na palubě přes start a úžasné záběry Jupitera, Saturnu, Uranu, Neptunu a jejich měsíců až po téměř současnost, kdy sonda Voyager 1 vstoupila do mezihvězdného prostoru, kde je jediným lidmi vytvořeným objektem (dokud se tak daleko nedostane i Voyager 2). Dvě hodiny plné slavných techniků i astrofyziků utekly jako voda.(21.3.2018)

Zajímavý dokument, který se pohledem jedné družice, jež se dávno dostala tam, kam se žádná jiná ještě nedostala, ukazuje život na planetě Zemi z pohledů specialistů, kteří zde prezentují svoje názory. Rozhodně je to film o tom, jak se vám mohou rozšířit obzory toho, co všechno chce a může člověk dokázat.(1.4.2018)

Veľmi poučný a veľmi zaujímavý film o dvoch asi najvýznamnejších vesmírnych sondách minulého storočia. Veľkú časť filmu tvoria hovoriace hlavy, ale sú to tak zaujímavé veci, že som hltal plnými dúškami. Veľká pozornosť sa venuje zlatej doske obsahujúcej hudobné nahrávky, ľudské hlasy a fotografie, aj keď tá nemá veľký vedecký význam pre súčasnosť. Je na nej aj detská nahrávka Sagana, syna Carla Sagana, jedného z vedúcich pracovníkov misie od jej počiatku. –––– Představte si, že žijete na planetě, která je tak žalostná, že vám může nabídnout jenom 90 minut dobré hudby. –––– Jako první jsme vypustili Voyager 2, což dovádělo novináře k šílenství.(22.7.2018)

The Farthest je zajímavým dokumentem. Obsahuje velké množství známých i méně známých informací o cestě dvou vesmírných sond Voyager, co jejich cestě předcházelo, jaké byly jejich cíle atd. Možná nejzajímavější ale na celém dokumentu jsou osobní příběhy jednotlivých účastníků projektu.(8.8.2018)

Skvelé obrázky z odľahlých častí našej Slnečnej sústavy. Škoda len, že tam pár vedcov blábolí o mimozemských civilizáciách a že vraj tieto určite existujú, len ešte podobne ako my nemajú prostriedky na to, aby nás navštívili. To do takého dokumentu veľmi nepatrí, ani to neznie veľmi ako veda.(23.10.2018)

Zajímavý dokument o cestě dvou družic trvající už 40 let. Co předcházelo jejich vypuštění a co se dělo potom. A do toho spooousta žvanění a emočních výblitků těch, kteří se na tom podíleli, což z toho udělá docela nudný dokument. Škoda.(22.6.2018)