Polaroid

• Norsko Polaroid

Bird (Kathryn Prescott) pracuje ve starožitnictví, kde dostane od kamaráda Tylera (Davi Santos) historický polaroid, který sehnal v garážovém výprodeji. Je vášnivou fotografkou, a tak udělá pár snímků přátel. Když ale po sobě umřou hned dva kamarádi z fotky, Tyler a Avery (Katie Stevens), začne Bird zjišťovat, že se ve městě kdysi stala křivda a hlavní roli v tom měl onen Polaroid! Jenže to netuší, že se na fotografii dostala i ona! (Rodriguez)

misterz

Veľmi zaujímavý hororový námet, taký Kingovský. A tiež musím uznať, že bubák nebol urobený zle. Malo to našliapnuté na výbornú hororovú jazdu na spôsob pomsty zo záhrobia s dobrým bubákom, no tá kostra dejovej linky nebola bohviečo. Tiež niektoré situácie, ktoré by mali byť nasiaknuté napätím uspávali svojou nudou. Priemer. 60/100 ()

Trevor

Filmy ako Nezvratný osud ma celkom bavia a dokážem pri nich vypnúť. Polaroid možno zaradiť medzi nich. Neprináša síce nič nové ani nijako výnimočný príbeh, napriek tomu sa mi zdá jeho hodnotenie príliš nízke, aj keď musím povedať že za záverečných 15 minút som aj ja rozmýšľal nad tým, že pôjdem nižšie. Ale kedže moje očakávania neboli nijako výnimočné, tak si partia okolo Kathryn Prescottovej nakoniec odniesla veľmi zhovievavé 4*. ()

Flopik

Celkom to bola nuda teda. Hororovo absolútne nezáživné, postavy ušli ale nejaký vzťah som k nim nemal. Lakačky žiadne a čo je úplne najhoršie duch úplne o ničom.Vraždy mimo kamery, krv žiadna.Keby to bolo dlhšie tak to hodnotím horšie. Nakrútené to bolo pekne. Medzi 1 a 2* , prikloním sa k lepšiemu aj keď neviem prečo. Najlepšie to bolo prvých 5 minút, a škoda že Madelaine nebola hlavná herečka. ()

dubinak

Meh. Absolutně nic nového pod sluncem. Naopak je Polaroid kopírkou všeho již viděného, ani se nesnaží zaujmout něčím novým nebo třeba aspoň kvalitními vraždami a atmosférou. Lekaček tu potkáte jen pár velmi ohraných a postavy jsou tupé a nezajímavé. Za zmínku tu stojí asi jen ten strašidlený zvuk, který strašidlo vydává jinak za měsíc s přehledem zapomenuto. ()

ricci.s

Doterajšiemu chladnému prijatiu tohto snímku sa ani nečudujem, pretože neprináša ani nič originálne, ani nič zaujímavé. Našťastie som viac ako priemer ani nečakal. Úvodná vražda síce malú pozornosť vzbudiť dokáže, ale potom nasleduje už len jedno klišé za druhým, ktoré zaujme iba decká, čo videli tak 2 horory v živote. Skupina teenagerov, prekliaty foťák patriaci zabijakovi v minulosti, takže vraždiaci duch, následné obete a pátranie hlavných postáv po minulosti. Ešte sa tam aj úplne zbytočne rozoberá detstvo hlavnej hrdinky, ktoré s dejom nemá vôbec nič spoločné. Ľakačka vyšla asi jedna (maximálne), krv žiadna, vraždy poväčšine mimo kameru, debilné chovanie postáv (jasné, ty si nás odfotila, tak je to všetko tvoja vina), a v podstate plagiát čerpajúci najmä z Ring, kde sa režisér nepokúsil ani o žiadne prekvapenie. Vďaka sympatickým postavám, občasnej dostatočnej akčnosti, peknému duchovi a celkom slušnej hudbe to našťastie nie je až taký prúser ako povedzme minuloročný Slender Man. ()

• Natáčelo se v Kanadě (Dartmouth a Halifax), Austrálii (Rushworth) a USA (Los Angeles). (LUKICKK)
  • Původně měl být film uveden v létě 25. srpna 2017, ale nakonec byl přesunut na 1. prosince 2017. Společnost Dimension Films se pak rozhodla pro datum premiéry v době Dne díkůvzdání a film vyšel 22. listopadu 2017. Nakonec tři týdny před premiérou společnost Lantern Entertainment (dříve známá jako The Weinstein Company / Dimension Films) film odložila na neurčito kvůli skandálu Harveyho Weinsteina. Film nakonec vyšel v roce 2019. (LUKICKK)