Reklama

Reklama

Clevelandský únos

(TV film)
  • USA Cleveland Abduction (více)
Trailer

Svobodná matka, která se stane první obětí únosce Ariela Castra, zůstane uvězněná v jeho domě skoro jedenáct let. Tam se stane přítelkyní a sestrou dvou dalších žen, které Castro zajme krátce po ní. Film je inspirován skutečnými událostmi... 22. srpna 2002 byla jednadvacetiletá svobodná matka Michelle Knightová v Clevelandu unesena Arielem Castrem a držena v jeho domě bezmála jedenáct let. Knightová, která v sobě nalezla nezměrnou sílu skrze víru v Boha a odhodlání znovu spatřit svého syna, se odmítla nechat zvráceným Castrem zlomit. Ten brzy po ní unesl dvě dospívající dívky, Amandu Berryovou a Ginu DeJesus, a uvěznil je společně s Michelle, která se svým spoluobětem stala přítelkyní a sestrou. Když Berryová s Castrem otěhotněla, byla to Knightová, kdo jí pomohl přivést děvčátko na svět. Následně musela provést i jeho resuscitaci, neboť jí Castro vyhrožoval slovy: "Pokud dítě zemře, ty zemřeš taky." Navzdory tomu, že byla více než deset let vystavena nepřetržité brutalitě, se Michelle nenechala srazit na kolena a její neotřesitelná víra tváří v tvář zdánlivě beznadějné situaci svědčí o síle lidského ducha. Dne 6. května 2013 byla Michelle z domu, který byl pro ni téměř jedenáct let vězením, konečně vysvobozena a dostala šanci získat zpátky svůj život. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (50)

gogo76 

všechny recenze uživatele

Pomerne slušný film podľa skutočnej udalosti. Rozhodne chyby má, neviem či český dabing niektoré z nich zakryl alebo odkryl, ale zaujímavé to bolo. Je lepšie vopred nevedieť ako to skončí, no ťažko uveriť, že za tak dlhú dobu sa tri ženy nepokúsili takmer o nič. Niektoré situácie si doslova pýtali rozhodnosť, odvahu a aspoň snahu o útek. Možností bolo veľa, keďže im "domáci pán" občas dovolil pohyb po dome s rozviazanými rukami. V kuchyni je toho "harampádí" na útok až-až. Z filmu som mal jednoznačne pocit, že ženy sa báli čo i len pomyslieť na útek. Hlavná predstaviteľka v jednom kuse kecala o tom, že niečo vymyslíme. Roky ubiehali a ona nevymyslela nič!? Film by v tv okolo 20.00 určite zabodoval, ale k silnejšiemu zážitku chýba viac adrenalínu a vierohodnosti. Na pozretie fajn. 60%. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Prvotná myšlienka, ktorá ma napadla pri sledovaní tohto filmu: “dokonalý” námet pre Netflix dokument. “Cleveland Abduction” vôbec nie je zle spracovaný, ani zahratý tv počin. Samozrejme, je to taká priemerná klasika, no okamihovo pomerne funkčná, ktorá napodiv baví počas celej dĺžky spracovania. Medzi 3-štyri. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"To jsi tak blbá, že jsi otěhotněla?" Někteří mládenci mají zkrátka problém seznámit se s dívkou a jiným zase vadí, když dívka nefunguje podle jejich představ. Pro všechny tyto "opravdové muže" je tu manuál Ariela Castra na to, jak si pořídit protějšek svých snů. Stačí si ho unést a pak mu několik let vštěpovat disciplínu za zatlučenými okny. Já jsem tedy dostal to, co jsem čekal, ale že by mě to nějak moc pobavilo, poučilo nebo alespoň inspirovalo, tak to nikoli. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Televizní film s celou plejádou průměrností, u kterých vládnou herci, scénář a vlastně všechno, co se ve filmu děje...nebo neděje. Přitom příběh je to vysloveně na zfilmování a silně mi připomíná loňský oskarový kousek Room. Ten mě taky mimochodem nijak zvlášť neučaroval. Možná právě tím, že celý film je strašně neosobní a krutý. Raymond Cruz dělá všecko pro to, aby ho nesnášelo sto lidí ze sta. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Velmi silný film, který má v podstatě dvě formy, první unosová, která má několik drsnějších scén a druhá psychologičtější, na kterou nebyl bohužel kladen takový důraz jaký měl být, protože minimálně z hlediska Michelle bylo co řešit, zkoumat a vyprávět, ať už vztah její vztah s matkou nebo vyrovnání se nejen s po únosovým stavem, ale i s psychologickým dopadem jejího osuduv době únosu v kontextu s dalšíma děma unesenýma. Zajímalo by mě, zda jsou dámy spolu v kontaktu. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (1)

  • Ariel Castro bol odsúdený na doživotie, plus 1000 rokov väzenia. Mesiac po odsúdení sa obesil vo vlastnej cele. (ludovit14)

Reklama

Reklama