Clevelandský únos

(TV film)
  • USA Cleveland Abduction (více)
Trailer

VOD (1)

Svobodná matka, která se stane první obětí únosce Ariela Castra, zůstane uvězněná v jeho domě skoro jedenáct let. Tam se stane přítelkyní a sestrou dvou dalších žen, které Castro zajme krátce po ní. Film je inspirován skutečnými událostmi... 22. srpna 2002 byla jednadvacetiletá svobodná matka Michelle Knightová v Clevelandu unesena Arielem Castrem a držena v jeho domě bezmála jedenáct let. Knightová, která v sobě nalezla nezměrnou sílu skrze víru v Boha a odhodlání znovu spatřit svého syna, se odmítla nechat zvráceným Castrem zlomit. Ten brzy po ní unesl dvě dospívající dívky, Amandu Berryovou a Ginu DeJesus, a uvěznil je společně s Michelle, která se svým spoluobětem stala přítelkyní a sestrou. Když Berryová s Castrem otěhotněla, byla to Knightová, kdo jí pomohl přivést děvčátko na svět. Následně musela provést i jeho resuscitaci, neboť jí Castro vyhrožoval slovy: "Pokud dítě zemře, ty zemřeš taky." Navzdory tomu, že byla více než deset let vystavena nepřetržité brutalitě, se Michelle nenechala srazit na kolena a její neotřesitelná víra tváří v tvář zdánlivě beznadějné situaci svědčí o síle lidského ducha. Dne 6. května 2013 byla Michelle z domu, který byl pro ni téměř jedenáct let vězením, konečně vysvobozena a dostala šanci získat zpátky svůj život. (Cinemax)

Trailer

Malarkey

Televizní film s celou plejádou průměrností, u kterých vládnou herci, scénář a vlastně všechno, co se ve filmu děje...nebo neděje. Přitom příběh je to vysloveně na zfilmování a silně mi připomíná loňský oskarový kousek Room. Ten mě taky mimochodem nijak zvlášť neučaroval. Možná právě tím, že celý film je strašně neosobní a krutý. Raymond Cruz dělá všecko pro to, aby ho nesnášelo sto lidí ze sta. ()

Morholt

Tady je sice znát, že film nemá větší než televizní ambice, ale přesto si díky srdceryvnému příběhu uchovává svou sílu. Ono vědomí, že tohle se skutečně stalo, dělá v tomto případě strašně moc. Samotná únosová a věznitelská část, která zabírá víc než dvě třetiny stopáže, sice ničím nešokuje, ale spolehlivě umožňuje soucítit s obětmi a nenávidět jejich únosce. Pro mě ale nejsilnější momenty přicházejí teprve v závěru, kdy se osvobozená hlavní hrdinka musí vyrovnávat s dalšími fackami. Tohle by si zasloužilo víc prostoru a je škoda, že tvůrci nezvolili dvoudílný formát o hodinových epizodách. I tak to ale na mě udělalo dojem. 75% ()

Hapretor

Velmi nepříjemný film. Byl jsem po jeho dokoukání velmi znepokojen. Přišlo mi, že to bylo zahráno dost reálně, tak "komorně", ten pocit strachu, že je zabije a tak radši nic neudělají tam byl velmi znát ... navíc hlavní postava byla zahrána tak zvlášťně ... taková mladá naivní pipka, co se chce jen starat co nejlépe o svého syna, a přitom na ní všichni serou, dokonce i její matka, na všechno je sama, nedokončila, chudák, školu a její oplodnitel se na ní taky krutě vysral. Bylo mi jí hodně líto a s tou postavou jsem tedy hodně soucítil. Ten film mi nesednul. Hodně mě rozladil. "Autentický" to je dobré slovo, jak bych ho popsal. - Taryn Manning má velmi osobitý sex-appeal. ()

kaylin

Myslím si, že reportáže, které byly v televizi, udělali větší službu, než tenhle film. Tohle spíš chápu jako snahu trochu ještě události medializovat a možná i podpořit prodeje knihy jedné z obětí. I kdyby, nemám jí to za zlé. Byznys je možné udělat z čehokoli. Film by ale měl být rozhodně drsnější a explicitnější. Takhle je to opravdu jen televizní filmeček. ()

gogo76

Pomerne slušný film podľa skutočnej udalosti. Rozhodne chyby má, neviem či český dabing niektoré z nich zakryl alebo odkryl, ale zaujímavé to bolo. Je lepšie vopred nevedieť ako to skončí, no ťažko uveriť, že za tak dlhú dobu sa tri ženy nepokúsili takmer o nič. Niektoré situácie si doslova pýtali rozhodnosť, odvahu a aspoň snahu o útek. Možností bolo veľa, keďže im "domáci pán" občas dovolil pohyb po dome s rozviazanými rukami. V kuchyni je toho "harampádí" na útok až-až. Z filmu som mal jednoznačne pocit, že ženy sa báli čo i len pomyslieť na útek. Hlavná predstaviteľka v jednom kuse kecala o tom, že niečo vymyslíme. Roky ubiehali a ona nevymyslela nič!? Film by v tv okolo 20.00 určite zabodoval, ale k silnejšiemu zážitku chýba viac adrenalínu a vierohodnosti. Na pozretie fajn. 60%. ()

• Ariel Castro bol odsúdený na doživotie, plus 1000 rokov väzenia. Mesiac po odsúdení sa obesil vo vlastnej cele. (ludovit14)