Clevelandský únos (TV film)

Cleveland Abduction

Derek R. Hill

Kostýmy:

Marilyn Vance
  • Jara.Cimrman.jr

"To jsi tak blbá, že jsi otěhotněla?" Někteří mládenci mají zkrátka problém seznámit se s dívkou a jiným zase vadí, když dívka nefunguje podle jejich představ. Pro všechny tyto "opravdové muže" je tu manuál Ariela Castra na to, jak si pořídit protějšek svých snů. Stačí si ho unést a pak mu několik let vštěpovat disciplínu za zatlučenými okny. Já jsem tedy dostal to, co jsem čekal, ale že by mě to nějak moc pobavilo, poučilo nebo alespoň inspirovalo, tak to nikoli.(16.3.2016)

Tady je sice znát, že film nemá větší než televizní ambice, ale přesto si díky srdceryvnému příběhu uchovává svou sílu. Ono vědomí, že tohle se skutečně stalo, dělá v tomto případě strašně moc. Samotná únosová a věznitelská část, která zabírá víc než dvě třetiny stopáže, sice ničím nešokuje, ale spolehlivě umožňuje soucítit s obětmi a nenávidět jejich únosce. Pro mě ale nejsilnější momenty přicházejí teprve v závěru, kdy se osvobozená hlavní hrdinka musí vyrovnávat s dalšími fackami. Tohle by si zasloužilo víc prostoru a je škoda, že tvůrci nezvolili dvoudílný formát o hodinových epizodách. I tak to ale na mě udělalo dojem. 75%(3.3.2019)

• kaylin

Myslím si, že reportáže, které byly v televizi, udělali větší službu, než tenhle film. Tohle spíš chápu jako snahu trochu ještě události medializovat a možná i podpořit prodeje knihy jedné z obětí. I kdyby, nemám jí to za zlé. Byznys je možné udělat z čehokoli. Film by ale měl být rozhodně drsnější a explicitnější. Takhle je to opravdu jen televizní filmeček.(17.8.2015)

také nejaké divné televízne spracovanie skutočnej udalosti. Toľko rokov zavretí a susedia, polícia nic.. ... a dievčatá žiadny pokus o utek... ba dokonca telka a spev ci tanec v "čase volna" .. no .. neviem ...čo si mám o tom myslieť. Ešteže to dávala komerčná televízia, vidieť v kine tak nadávam za zbytočne vyhodené peniaze na lístok.(22.10.2017)

• Lacike

Takto mizerne to dopadne, ked potencionalne silnu temu spracuju naivnym Hallmarkovskym spôsobom, ktory dokaze dojat maximalne domace panicky pri zehleni. Cely cas je to monotonne nudne bez akejkolvek hlbky. Zufalstvo, bolest, utrpenie tych troch obeti. Nic z toho sa tvorcom nepodarilo preniest na divaka. Dalsim problemom je, ze film dost neprehladne pracuje so zakladnymi faktami. Vôbec nemate prehlad ako dlho tam uz jednotlive obete su, ake udalosti sa kedy stali atd. Tento film by sa dal nazvat rovnako primitivnym ako bol ten unosca. Je az k neuvereniu, ze sa mu podarilo drzat tri zeny v zajati niekolko rokov. Jednu hviezdicku davam za Taryn Manning, ktora ako jedina predviedla celkom slusny vykon v tomto mizernom filme.(15.8.2015)

• - Ariel Castro bol odsúdený na doživotie, plus 1000 rokov väzenia. Mesiac po odsúdení sa obesil vo vlastnej cele. (ludovit14)