Clevelandský únos (TV film)

Cleveland Abduction

Tony Morales

David A. Rosemont

Henk Van Eeghen

Scénografie:

Derek R. Hill, Helen Britten (set dekoratér)

Kostýmy:

Marilyn Vance

Televizní film s celou plejádou průměrností, u kterých vládnou herci, scénář a vlastně všechno, co se ve filmu děje...nebo neděje. Přitom příběh je to vysloveně na zfilmování a silně mi připomíná loňský oskarový kousek Room. Ten mě taky mimochodem nijak zvlášť neučaroval. Možná právě tím, že celý film je strašně neosobní a krutý. Raymond Cruz dělá všecko pro to, aby ho nesnášelo sto lidí ze sta.(27.10.2016)

No jo, když máš velký dům, tak v něm nechceš bydlet sám a pro přičmoudlého pupkáče se slabostí pro svazování to platí dvojnásob. Stačí se naučit na ukulele, sem tam nějakou tu pipku oslovit v sekáči a je z toho parádní polygamie - sice nucená, ale zážitek to bude určitě nezapomenutelný. No teď trochu vážně - na to, jak silné téma to je, je film natočen dost průměrně a po herecké stránce to taky není žádná sláva. Nicméně musím uznat, že jsem se nenudil, takže dávám za každou sexuální otrokyni po jedné hvězdě - 55%.(11.3.2020)

• Jara.Cimrman.jr

"To jsi tak blbá, že jsi otěhotněla?" Někteří mládenci mají zkrátka problém seznámit se s dívkou a jiným zase vadí, když dívka nefunguje podle jejich představ. Pro všechny tyto "opravdové muže" je tu manuál Ariela Castra na to, jak si pořídit protějšek svých snů. Stačí si ho unést a pak mu několik let vštěpovat disciplínu za zatlučenými okny. Já jsem tedy dostal to, co jsem čekal, ale že by mě to nějak moc pobavilo, poučilo nebo alespoň inspirovalo, tak to nikoli.(16.3.2016)

• kaylin

Myslím si, že reportáže, které byly v televizi, udělali větší službu, než tenhle film. Tohle spíš chápu jako snahu trochu ještě události medializovat a možná i podpořit prodeje knihy jedné z obětí. I kdyby, nemám jí to za zlé. Byznys je možné udělat z čehokoli. Film by ale měl být rozhodně drsnější a explicitnější. Takhle je to opravdu jen televizní filmeček.(17.8.2015)

Pomerne slušný film podľa skutočnej udalosti. Rozhodne chyby má, neviem či český dabing niektoré z nich zakryl alebo odkryl, ale zaujímavé to bolo. Je lepšie vopred nevedieť ako to skončí, no ťažko uveriť, že za tak dlhú dobu sa tri ženy nepokúsili takmer o nič. Niektoré situácie si doslova pýtali rozhodnosť, odvahu a aspoň snahu o útek. Možností bolo veľa, keďže im "domáci pán" občas dovolil pohyb po dome s rozviazanými rukami. V kuchyni je toho "harampádí" na útok až-až. Z filmu som mal jednoznačne pocit, že ženy sa báli čo i len pomyslieť na útek. Hlavná predstaviteľka v jednom kuse kecala o tom, že niečo vymyslíme. Roky ubiehali a ona nevymyslela nič!? Film by v tv okolo 20.00 určite zabodoval, ale k silnejšiemu zážitku chýba viac adrenalínu a vierohodnosti. Na pozretie fajn. 60%.(4.8.2016)

• - Ariel Castro bol odsúdený na doživotie, plus 1000 rokov väzenia. Mesiac po odsúdení sa obesil vo vlastnej cele. (ludovit14)