• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

USA, 2017, 111 min

Trestuhodné, jak tenhle film nezískal více oscarových nominací. No jo, zase mě nepřekvapí, že bude více uznáván a veleben ve Francii, než kdekoli jinde. Smutná realita, mistrné herecké výkony debutantek i zkušeného Willema Dafoe a výtečná kamera. Takhle si představuji, že má vypadat sociální drama bez příkras, násilí či zbytečně mnoha naturalistických scén, které mi jinak nevadí. Jeden z nejlepších filmů roku 2017.(27.2.2018)

Je pravda, že si ten film len tak plynie, nič poriadne sa nedeje, skoro nuda a všetko to pomaly smeruje k takému koncu, aký aj bol (nemyslím ten disneylandový), ale pravda je aj to, že to bolo skvelo spracované, pôsobilo to veľmi prirodzene až skutočne. Malá Brooklynn si to musela užívať a Bria ... tak na tú nemám slov.(27.3.2018)

• Streeper

Tohle rozhodně není filmy pro mě, byť je to typický festivalový film a poukazují na to hlavně střižené scény, ale i délka jednotlivých scén. Partička kamarádu, která dělá lumpárny mě vůbec nebavila. Zajímavější pro mě byly scény s matkou a dcerou, které se na tom neměli zrovna nejlépe, jim skvěle sekundoval Willem Dafoe (ale vážně nevím, za co ta nominace na Oscara, asi nebyl nikdo další), který se tam bohužel dohromady objeví asi jen na 15 minut maximálně. Konec mě malinko naštval, jelikož je otevřený a já bych se ráda dozvěděla, jak to s nimi dopadlo.(1.2.2018)

Neskutečně přesné herecké výkony, kdy nejen Willem Dafoe ukazuje, jak je skvělým hercem, ale především pak tváře, které neznáte a ani znát nemůžete. Dětští herci jsou výborní, ale stejně tomu filmu vládne Bria Vinaite, která je neskutečně přesná, nechutná a do jisté míry i politováníhodná. Skvěle vybrané osazenstvo, jež bylo dobře zrežírováno.(4.2.2018)

Kdysi jsem viděl na internetu vtipnou fotku nějakého tinder profilu týpka, který měl tak dozadu posazenou bradu, že to vypadalo, až ji skoro nemá. A jako komentář k profilu měl: "Uh. Yeah. If you are into chins, probably not the best place to start." Celou dobu co jsem koukal na FP jsem na něj myslel a přál jsem si, aby na plakátu k tomuhle filmu bylo: "Uh. Yeah. If you are into movies with a plot..."(19.8.2018)

• - Režisér Sean Baker se inspiroval seriálem Malí darebáci (od r. 1954). (Minimie)

• - V rozhovoru pro Radio BBC režisér (Sean Baker) řekl, že rozpočet neumožňoval rezervovat celý motel jen pro film, ale jen jeho část. Během natáčení tak motel provozoval své běžné služby, a proto je možné v některých záběrech vidět skutečné zaměstnance i nájemníky. (vojacekr)

• - Bria Vinaite se herečkou stala tak, že ji režisér Sean Baker oslovil na sociální síti Instagram a nabídl jí spolupráci na filmu. Halley je tak její úplně první rolí v životě. (Minimie)