poster

The Florida Project

 • USA

  The Florida Project

 • Slovensko

  The Florida Project

 • Kanada

  The Florida Project

 • Velká Británie

  The Florida Project

 • Nový Zéland

  The Florida Project

 • Austrálie

  The Florida Project

 • Irsko

  The Florida Project

Drama

USA, 2017, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bachy
  *****

  „Through the eyes of a child, the world seems magical“ je věta, kterou končil celovečerní South Park a která je vlastně nejdoslovnější a nejpřiléhavější popisek i k The Florida Project. Téměř žádná narativní struktura, jen záměrná repetitivní každodennost šmrncnutá dětskou rozjíveností, kde v pozadí nepříjemně bzučí pocit, že výlet na kraví safari a narozeniny s ohňostrojem jsou jen střípky celku kráčejícího jasně špatným směrem. The Florida Project není snímkem jednoho tématu a přes všechno smutný, je to hlavně krásný kousek o dětství. Nemám nejmenší problém na něj v kontextu celýho filmovýho roku 2017 plácnout nálepku „nejlepší“ a postavit ho tak záměrně hned vedle Zvjagincevových Nemilovaných, kam jsem tu nálepku dal taky. The Florida Project a Nemilované lze vnímat jako antiteze. Jako dva zcela odlišné pohledy na více než těžký a nejtěžší dětství. Zatímco ruský kus kráčí velmi pomalu a pracuje především s osudovostí a dusivou atmosférou, překypuje Florida energií, svěžestí, lehkostí a radostí. Platí již deklarované, je to hlavně krásná věc.(15.3.2018)

 • Streeper
  **

  Tohle rozhodně není filmy pro mě, byť je to typický festivalový film a poukazují na to hlavně střižené scény, ale i délka jednotlivých scén. Partička kamarádu, která dělá lumpárny mě vůbec nebavila. Zajímavější pro mě byly scény s matkou a dcerou, které se na tom neměli zrovna nejlépe, jim skvěle sekundoval Willem Dafoe (ale vážně nevím, za co ta nominace na Oscara, asi nebyl nikdo další), který se tam bohužel dohromady objeví asi jen na 15 minut maximálně. Konec mě malinko naštval, jelikož je otevřený a já bych se ráda dozvěděla, jak to s nimi dopadlo.(1.2.2018)

 • Laxik
  ****

  Potkat holky v reálu, přejdu na druhý chodník, ale koukat na ně na plátně mi bylo ctí a potěšením. Človek se zasměje, zasní, zarošťačí, zanadává na systém, ale taky se dozví něco o tom druhém světě a zamyslí se sám nad sebou. Malá Brooklyn Princeová je dokonalá, takhle přirozený dětský herecký výkon jsem neviděl ani nepamatuju - pokud vůbec. Plná remcenze tuto.(28.2.2018)

 • Hoyt
  ****

  I přesto, že se ve filmu objeví téma pedofílie, prostituce, drog a různé jiné kriminality tak je to všechno jen okrajové a celý film se věnuje úplně něčemu jinému a proto je tak krásný a milý. Ke konci jsem osobně čekal nějakou větší pomoc od postavy Bobbyho ale nestalo se a proto jsem byl lehce zklamaný. I tak ale pěkné 4*.(22.2.2018)

 • POMO
  ****

  Strasti a radosti radových Floriďanov z fialovej bytovky/motelu odniekiaľ od Orlanda. Od Tangerine veľký krok vpred, vďaka fantasticky pojatému vnímaniu života očami detí. Nejde iba o hravosť, ktorú vnášajú do portrétu neľahkého bytia sociálne slabších dospelákov, ide predovšetkým o schopnosť režiséra tak presne a zladene precítiť pestrofarebnú poetiku života dvoch emocionálne rozdielnych svetov. Tu by sa mali rozdávať herecké nominácie: Výborný Willem Dafoe ako starostlivý manažer budovy; prekvapujúca neherečka Bria Vinaite ako problémová matka, a obzvlášť malá Brooklynn Prince ako hlavná detská postava! Jej slzy sú vyvrcholením filmu a najsilnejším momentom detského herectva za dlhú dobu (od Shyamalanovho Osmenta?). Úplný záver vnímajte ako metaforu - prázdninová Florida s jej krásnymi plážami a zábavnými parkami je pre americké deti raj na zemi. Osobito a krásne natočený film s veľkým, divoko tlčúcim srdcom. Zvažoval som piatu hviezdu.(25.5.2017)

 • - Sean Baker chtěl film natočit už před jeho předchozím snímkem Transdarinka (2015), ale nesehnal finance. Ty nakonec získal právě díky úspěchu Transdarinky. (Minimie)

 • - Scény, kde Halley (Bria Vinaite) s Moonee (Brooklynn Prince) prodávají parfémy, byly z velké části improvizovány. Lidi, které oslovují, jsou skuteční kolemjdoucí. (Minimie)

 • - Bria Vinaite se herečkou stala tak, že ji režisér Sean Baker oslovil na sociální síti Instagram a nabídl jí spolupráci na filmu. Halley je tak její úplně první rolí v životě. (Minimie)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace