• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

USA, 2017, 111 min

Ve své podstatě velice smutný film, jehož žal se ale skrývá pod maskou velmi milé a úsměvné atmosféry, to zejména díky kouzelným scénám s hlavními dětmi, které byly opravdu k sežrání (A někdy teda i na zabití, co si budeme povídat). Prolínání nevinného dětského života plného srandy a radosti s nezáviděníhodným a lehkovážným životem mladé matky je tématem, jehož implementace do filmu není vždy jednoduchá. Floridě se to ale daří báječně. Vynikající scénář a kamera skvěle podtrhávají melancholicky hezkou atmošku, přičemž pár těch utahanějších scén to tolik nekazí. A Dafoe tu byl výbornej, to jako fakt. Docela škoda, že se film nedočkal větší pozornosti, rozhodně by si ji totiž zasloužil. Průměrné 4*(17.6.2018)

Taká tá sociálna dráma, ktorá núti k zamysleniu alebo pri ktorej budete aspoň krútiť hlavou nad rozhodnutiami niektorých dospelých. Veľmi prapodivný svet medziľudských vzťahov, ktorý vyťahuje z ľudí len to najhoršie, ale tým, že celý tento svet vnímajú hravé deti je celá realita zľahčená ich pohľadom. Tým pádom film emocionálne nevydiera. Ukazuje veľmi realisticky charakterové vady, ale aj chvíle akejsi nehy, ktorá je determinantom celého príbehu. Dafoe vo veľmi sympatickej úlohe. Hoci je len akousi kulisou je zároveň akýmsi hodnotovým a morálnym pilierom ku ktorému sa postavy utiekajú. Tým, že sa jedná o tému sociálnej drámy, ktorú až tak nemusím, nedávam plný počet. Inak je to veľmi slušne spravený film, ktorý má aj napriek negativite v sebe záblesky niečoho pozitívneho.(5.4.2018)

I přesto, že se ve filmu objeví téma pedofílie, prostituce, drog a různé jiné kriminality tak je to všechno jen okrajové a celý film se věnuje úplně něčemu jinému a proto je tak krásný a milý. Ke konci jsem osobně čekal nějakou větší pomoc od postavy Bobbyho ale nestalo se a proto jsem byl lehce zklamaný. I tak ale pěkné 4*.(22.2.2018)

Americké nezávislé sociální drama jako sonda do života floridských white trash... Už dlouho jsem neměl chuť někoho tak profackovat! Musím předeslat, že tenhle žánr s oblibou vyhledávám a obvykle empaticky souzním s hlavními hrdiny postiženými sociálním vyloučením či existenčními problémy, ovšem v případě této ústřední dvojice - potetované socky a její rozmazlené dcerky a toho neustálého ječení a nadávek - jsem v sobě nenašel ani zrnko soucitu a souznění, obě mě neuvěřitelně iritovaly. Výslednému vyznění nepomohl ani zvolený scénaristický bezdějový koncept, který by se dal bonmotem pojmenovat názvem staršího českého seriálu - Byl jednou jeden dům. Objektivně vzato je asi tento nezávislý snímek blízek realitě a sociální dno státu Florida zobrazuje věrně, divácky to ovšem bylo k nevydržení. A nezachránily to ani zjevné řemeslné a umělecké kvality díla - skvělé herecké výkony, přesná režie či estetika amerického nezávislého filmu...tohle bylo utrpení...(18.2.2018)

Starší na facku, mladší na pohlavek - fracek jeden! Frackové dva. Přiznávám, ze začátku mě nezávislefilmové pojetí líčení běžného života lidí na okraji v bizarních rozpadajících se hotelech trochu nudilo. I když jistý příslib byl v kameře, která občas snímala dospělé useknutě, právě z pohledu šestileté holčičky, pro kterou jsou příliš velcí. Stejně tak herectví neherců a zároveň W. Dafoe, který nijak netrčel a perfektně do nich zapadnul. Výborný herec a výborně vybraní naturščici. ____ Od chvíle, kdy se život mladé matky a její životem otrslé dcerky začal řítit do ještě větších pekel, mě to strhlo. Ten pád byl osudový. A vytyčila ho matčina nesnesitelná povaha, i když bylo zároveň jasné, že má svoji dcerku opravdu ráda. Ale prostě si neuměla pomoct a nemohla jinak než takhle - blbě. Příšerně blbě. A malá dospělá šestiletá nevědomky utrhává kousky poezie dětskými hrami v příšerném marastu, ve kterém žije. ____ Závěr, který nemůže mít správné řešení, protože to neexistuje? Komu neukradne kousek srdce, ten stejně žádné srdce nemá. Jak to mohla tak malá holčička takhle zahrát? ______ Scénáristicky v tom není moc naděje, ale je tam aspoň nádech. Nevinná a bezbranná vzpoura překročit jen nepatrnou vzdálenost a aspoň pro jednou a na chvíli se dostat do pohádkového snu, kde nejsou žádné problémy a už vůbec ne žádné drásavě plačící šestileté holčičky a jejich matky, jimž zoufalost rve útroby na kusy.(27.3.2018)

• - Bria Vinaite se herečkou stala tak, že ji režisér Sean Baker oslovil na sociální síti Instagram a nabídl jí spolupráci na filmu. Halley je tak její úplně první rolí v životě. (Minimie)

• - Časté přelety helikoptéry byly skutečné a nakonec zahrnuty do scénáře, protože tvůrci neměli dostatečný rozpočet na jejich zastavení. (vojacekr)

• - Sean Baker chtěl film natočit už před jeho předchozím snímkem Transdarinka (2015), ale nesehnal finance. Ty nakonec získal právě díky úspěchu Transdarinky. (Minimie)