M. Night Shyamalan uvádí zcela nový thriller inspirovaný komiksem, nazvaný Skleněný. Spojuje tak dva samostatné úspěšné filmy Vyvolený (2000) a Rozpolcený (2016). Z filmu Vyvolený se vracejí herecké hvězdy Bruce Willis v roli Davida Dunna a Samuel L. Jackson jako Eliah Price, známý pod pseudonymem Pan Skleněný. Z thrilleru Rozpolcený se objevuje James McAvoy, který ztvárňuje roli Kevina Wendella Crumba a jeho vícenásobné identity, jež v sobě ukrývá. A právě narušeného Crumba se svými 24 osobnostmi sleduje v novém fantasy thrilleru David Dunn, který k tomu využívá své nadpřirozené schopnosti. (Falcon)

MERKATtv

Skvelé zavŕšenie skvelej trilógie. Väčšine ľudí sa tento film nepáčil ale mne sa páčil veľmi. Všetko tam skvelo poprepájali. Jediná vec čo mi vadila bola herečka tej psychiatričky. Bola nesympatická. Veľmi sa mi páčilo ako rôznymi farbami odkazovali na hrdinou. Hudba bola vo filme skvelá. Celý film sa mi páčil a určite nerobí hanbu minulým dvom filmom. ()

Clark_Kent

Netajím se tím, že nemám rád superhrdinské jedince. V případě Skleněného, jde spíš o psychologickou hru. Jinak pokud čekáte třeba další Šestý smysl? Tak místo toho vám Shyamalan naservíruje, rozbředlou kaši. Jediný výjmečný prvek tu je Bruce Willis, kterej se snaží opravdu hrát, narozdíl od ostatních. ()

Brooks

Koncept nie je márny a spôsob, akým Shy v úvode prepája osudy ústredného tria vzbudzuje nemalé očakávania. Tie nakoniec zostanú nenaplnené, pretože postupným vŕšením lacných zvratov a bizardných scén (až monty-pythonovské finále na parkovisku) stráca dlho očakávané zavŕšenie "inej" komiksovej trilógie na serióznosti a inteligencii. Naviac Shyova práca s hrdinami tentokrát nedosahuje úrovne jeho najlepších filmov. Výraznejšieho rozpytvania a emocionálnej katarzie sa dočká len Mr.Split (skvelá pointa s jeho otcom) a čiastočne Mr.Glass. Mr.Unbreakable funguje najmenej. A ich interakcia s psychiatričkou Sarah Paulson, rovnako ako celá jej postava, nefunguje vôbec. Pán režisér to jednoducho uponáhľal. Mal to nechať ešte pár rokov uležať, počkať než tá zmeť myšlienok a nápadov dostane pevnejší tvar. ()

Maniik88

Po zdejšom strašlivom hodnotení som sa hodne obával toho, čo uvidím. A možno aj vďaka tomu sa mi to páčilo o to viac. Jasné, nie je to Marvelovka plná akcie, humoru a nie je to ani temná DC výprava. Je to čisto svojský film od Shyamalana. Môžete preto očakávať pozvolné tempo, scénky a rozhovory, ktoré dajú ozajsný zmysel až po skončení filmu. Bolo to ozaj prekvapivé a svojim spôsobom geniálne zakončenie 19ročnej trilógie. McAvoy brilantný, Bruce a Samuel L.J. skvelí. Ja som hodne spokojný, svojské, originálne, výborní herci, akurát logika občas kríva a je to možno mierne dlhšie. Preto 4*, ale zvažoval som 5*. ()

TaNya_

O dost horší než Split, pro mě nějak kolem úrovně Unbreakable. Mám ze závěru trilogie trochu smíšený pocity. Myšlenka tajnýho superbratrsva mi přišla jenom jako plácnutí nápadu bez přemýšlení a nechci říct, že jsem si konec představovala jinak, ale prostě se mi tenhle moc nelíbil. Na druhou stranu McAvoy je tady zase naprostej král a výkonem zastiňuje všechny ostatní. "Kneel before the Beast!!" ()

papadoce

Pán Nočný šiel na tenký ľad, keď sa po prvýkrát vo svojej predlhej mysterióznej sínusoídnej kariére rozhodol pokračovať v načatom dielku. Riziko bolo o to väčšie, že vzal do toho svoj najlepší leč podľa mňa nedocenený kúsok a spojil ho so svojím kambek kúskom, ktorý ho vytrhol z priepasti večného zabudnutia. Nuž finále to nebolo úplne dych berúce, ale ani späť do jamy nepôjde a tak si od toho úchylného cigoša ešte pár snímkov zrejme skukneme. Ale teraz z iného súdka. Horda by sa mala zamerať na tú americko bolševickú sebranku, ktorá rozhoduje o cenách najvyšších, aby aspoň raz v histórii medzi seba pustila niečo vopred nekalkulačné a nešité na mieru zlatej soške a jednu až dvadsať sedem verzií krásneho Oscara udelila McAvoyovi za to brutálne divadlo. Jemu patrí päťka, hrdinovi a ostatným hlavným postavám štyri. Skvelé. ()

Shitonit

Tak toto se má jmenovat Vymaštěný. Jen nevím kdo je vymaštěnej. Asi pan Šajmalán. To by sedělo. Bruce v poněkud umírněné podobě, ten magor..je ..mírně řečeno...já snad ani nevim jak to pojmenovat. Magora ale mastí velmi bravurně. Jinak je to mírně nadprůměrná sračka, do který mě vtáh Bruce a Samuel. Takže dík, pac a pusu, jdu se radši opít rohlíkem. ()

alba

Bohužiaľ, 90 % filmu sa odohráva v psychiatrickej liečebni, kde sa doktorka snaží nudnými sedeniami presvedčiť postavy, že nie sú superhrdinami. Starnutie je prirodzený proces, ktorý sa ukázal už aj na Bruceovi, takže obraz boja mladého, silného Jamesa McAvoya bez trička a starčeka Brucea Willisa v plášti, nepôsobí veľmi dobre. Jeho charizmu z filmu Vyvolený tu nebadať, skôr pôsobí ako starček, o ktorého sa treba starať než ako silný muž, ktorý má chrániť ostatných. Čo teda potvrdí aj ten záver. Je to škoda. Film hodnotím medzi 2 a 3 hviezdičkami. Dávam 3 hviezdičky vďaka Jamesovi McAvoyovi. ()

Ewík

Občas jsem měla pocit, že dialogy byly chabé, nesmyslné a špatně pospojované, ale na druhou stranu se mi líbilo komixové vizuální zpracování v některých scénách. A i když celkově provedení trochu pokulhávalo a potenciál podle mě nebyl úplně využit, tak hlavní myšlenka mě hodně brala a klasický konec potěšil mou dušičku. Samuel i Bruce pořád válí. ()

Bezda22

Na čtyři hvězdy pořád stačí, ale je to takový na hraně se třema. Skleněný si vzal něco z Vyvolenýho a něco z Rozpolcenýho, přidal trochu na dramatičnosti. Skvělej náběh a stupňování gradace dosáhne vrcholu někdy po půlce filmu a pak pomalu sestupně upadá a až závěr udrží nějakou slušnou rovinu do úplnýho konce. Řekněme, že i přes děj filmu má tak 20 minut v kuse zbytečně hluchý místo. Ale ty 4 hvězdy si zaslouží... 70% ()

celticek

McAvoy byl opět fajn, na Annu se dobře dívá. Willis se moc neukázal a ikdyž se poslední díl jmenuje po panu Skleněném, tak si to "Horda" uzmula pro sebe. Tolik oslavovaná série není ničím výjimečná a jenom potvrzuje, že Shyamalan má to nejlepší nejspíše za sebou. ()

HarqAlAda

Spandex dostal na riť. Ďakujem Shy-ovi práve za pocit zadosťučinenia za všetky tie pretrpené spandexové superhrdinské bláboly ktoré ja už dlho nemôžem. Toto je vlastne dôstojná Marvelovka akých by som rád videl viac. Kto čaká pobehujúcich bojovníkov za dobro a spravodlivosť s polkou akčnej stopáže tak nech si radšej pozrie elasťakový akčnák. Rád si predstavujem ako sa Shy uchechtáva a tľapká sa po ramene že im všetkým naložil čo si vypýtali lebo taký mám z tohto filmu pocit - že búra mýty a nastavuje spandexové zrkadlo. Je to taký Vyvolený na steroidoch, balansovanie na hrane reality ostrejšej než britva. Zároveň používa typické prvky superhrdinských filmov čím dáva do kontrastu nosnú myšlienku filmu s jeho prevedením a vlastne to treba vidieť. Minimálne z dôvodu že celá trilógia má podľa mňa posolstvo ktoré asi nie je pre všetkých ale minimálne je koherentné, kulantné a kool a ja si toto rád znova pozriem. ()

MataJeBuh

Určitě to nebude film roku 2019 ale zase bych neřekl že dělá hanbu předchozím filmům...Povedené zakončení příběhu a ukázání nového světa "superhrdinů". Nemůžu nezmínit perfektní výkon Jamese McAvoye bez kterého by film byl o hodně horší... 7,5/10 ()

estik97

Eh.. na obsazení člověk nemůže říct ani popel, všichni to tam hrajou dobře, obzvlášť Patricia od McAvoye je kouzelná. Ale celkově mě film neuspokojil. Je to takové nemastné, neslané.. vadí mi některé zarážející věci v léčebně.. jakože má to dobře vymyšlené, ale v něčem pochybil, tudíž to pro mě ztrácí hodnotu.. Za zhlédnutí to asi stojí, ale že bych z toho byla úplně nadšená se říci nedá.. škoda! ()

Kortexo

Rozhodně je dobré, tenhle film vidět v kině, jedině tam totiž boužel může fungovat.Každý pochopí, že tohle stejně, jako rozpolcený je nízkorozpočtový film ( málo lokací, většina peněz se utrátí za herecké obsazení ).Shyamalan pomalými krůčky stoupá znovu nahoru a až získá důvěrů, dostane rozpočet na svůj vysněný scénář na kterém v posledních letech usilovně pracuje.Žiju v realitě, takže skleněný bude sedět na vozíků, nic jiného dělat nemůže a bude spřádat plány, rozpolcený bude vtipný a bude dominovat brutalitou a celý film se postavý na reakcích vyvoleného, na oba dva.Splněno. Jakmile se kdykoliv objeví Bruce Willis je to herecká euforie a největší kvalita filmů.Spoustu napsaných nesmyslů a kritiky tady a žadná lepší varianta děje.Poctivé kino... ()

ervina

No, docela zklamání. Bylo to zdlouhavé, moc řečí. Furt jsem čekala, kdy se začne něco dít. Jo, něco se dělo, ale žádná velká pecka. Asi měl pan režisér zůstat jen u Vyvoleného. A to tikání hodin mi přijde jako inspirace úplně jiným filmem. Kdo viděl, ví. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací