Dlouho očekávaná schůzka Omara s FBI je tady. Wyatt řekne Ruth, co se chystá. Javi tuší, že ho někdo zradil, a začíná být agresivní. (Netflix)

oasismanik

Rovnako ako bol do tretej série umelo vopchatý Ben, do štvrtej synovec Javi, tak aj tu dochádza k umelo vytvorenej zrade, ktorá sa skrýva za nejaký prevratný twist. Už len z toho dôvodu nemôže Ozark nikdy siahať ani po päty dopodrobna, a hlavne vopred, napísanému Breaking Bad. Ale baví ma to stále, nebudem klamať a som zvedavý na druhú a poslednú polovicu. A Ruth exceluje ako vždy. ()

LachtanShows

Už je to spíše sterilní hra na pomstu s ovšem tak nabušenými dialogy, že z nich jde mnohem silnější mráz po zádech než ze samotných šokujících scén. Mé predikce, kdo nepřežije první polovinu, byly mylné, o to víc mám Ozark rád - nedokážu ho prokouknout. Tak snad ta potřebná druhá půlka nevyjde déle než v létě. ()

Soweek

Jelikož je zamčené hodnocení celé série kvůli jejímu rozdělení na Netflixu ( stupidní mechanika ), tak zde hodnotím první půlku série. Je vidět, že Ozarku už dochází dech, ale naštěstí to tvůrci ženou ke konci a nesnaží se to uměle natahovat. Další Breaking Bad z toho asi nebude, ale i tak je finále zatím seriózní a není to žádná spatlanina. ()

Sopholojong

Hodnotenie k prvej casti stvrtej serie (neskor komentar spojim k celej serii) Prerod Laury Linney na "breaking-badovskeho" zmrda, ktory kvoli rodine ide cez mrtvoly a dokonca sa neboji obetovat niektoreho z jej clenov, som si uzil ako uz davno nic ine. Naopak, akosi nam vypachli zaporaci - z Navarro cartelu je jediny demon nevyspytatelny Javi, hlavny boss zmakol, Darlene uz ledva beha, Kansas City mob je tu asi v dvoch epizodach. Esteze tvorcovia dali scenaristicky/rezijne vyborny priestor rodine a jej rozkladu. "Chladna hlava" Bateman vsetko drzi pokope, spominana Linney iduca v ustrety osudu Waltera Whitea, chapajuca dcera, ku konkurencii preskakujuci rebelujuci synator s talentom po otcovi. A niekde v strede intrigy FBI (vzdy som tvrdil. ze pod lampou je najvacsia tma), senatorov, pravnikov, farmaceutickych firiem. Od minula sme vsak s prekvapeniami zoslabli (len jedine v zavere - dve strely), i v gradacii, ci napati tvorcovia ubrali na nizsiu rychlost. Stale 9/10, ale s varovnym prstom, ak sa v druhej polovici tejto serie nezacne viac tlacit na pilu, ci dynamizovat tempo, vratim sa nekompromisne ku styrom hviezdam. ()

warrenur

Dohoda s FBI - shady-biznis, rec penazi je silny "presvedcovak". Tak isto agentkin "ulet" a zasah pri zachovani rovnej chrbtice prekvapil. Hoci, ak ste to postrehli, jej maminu vedla na gauci rozrusila tvar jej dcery odhalena verejnosti po diani na letisku. Napatie s psychopatickym Javi-m a jeho "dopad" na dlhu pribehovu liniu sme ocakavali v momente, ked sa "tam" ako navstevnik zjavil. Co vsak epizode jednoznacne kraluje, je "krehka-kudrlinka" Ruth (Julia Garner). WTF, ten vystup v zavere mal take gule a atmosferu, ze som si skoro "cvrkol do textilu". A ze nas bolo peknych par, ako vidim tie pathviezdia. :) Jop, tie 4 minuty ostanu v mojej "kinematografickej pamati" nadlho. Uz aj nam dodajte poslednu varku casti. Spominany zaver epizody a i to, ze je na cas "poslednou", sa prejavil na ciselku tu vpravo hore :D. ()