Arytmie

• Rusko Aritmija (více)

Oleg je nadaný mladý lékař, který pracuje u záchranky a po náročné službě si rád přihne. Jeho žena Káťa je zdravotní sestra v nemocnici na pohotovosti. Olega miluje, ale už má po krk toho, že se o pacienty zajímá víc než o ni. Jednoho dne mu proto oznámí, že se s ním hodlá rozvést. Novým nadřízeným na Olegově oddělení se stane nevlídný manažer, který zde zavádí přísná pravidla. Oleg na ně však nedbá – jeho posláním je přece zachraňovat životy. Díky tomu se dostane do konfliktu s novým šéfem. Musí tak současně čelit krizi v práci i v osobním životě. Oleg s Káťou, zmítáni mezi svými pacienty, alkoholem a vyvíjejícím se systémem zdravotní péče, jsou nuceni najít spojující sílu, která je udrží pohromadě. (Cinemax)

celticek

Konečně film, u kterého neusínám po 10 minutách. Rozpadající se vztah z lékařského prostředí (saniťàk + sestra). Něco mezi 3-4 hvězdami, každopádně se mi to líbilo. ()

iz67

Jako v každém ruském filmu I zde vystupují sovětští lidé, kterým nerozumím. Svět jejich mezilidských vztahů pro mě zůstává nadále tajemstvím. Lidé se rozcházejí a zase k sobě vracejí ze záhadných důvodů, chlapi jsou ubulené vypité trosky a tak. Samozřejmě vhled do sovětského zdravotnictví..... Ale to, že se tam k lidem chovaji prostě sovětsky (tedy jen nadřízení , protože řadoví pracovníci se zázračně mění z trosek v morální autority), to nepřekvapí a netřeba na to chodit do kina. A Sašo Michailidisi, fakt jsem si nepřál, aby to naší sympatické dvojici vyšlo. A smozřejmě tleskající Velký sál Thermalu; smutné! ()

solisoli

Toľko platonického afektu od protagonistov príbehu a typických prvkov ruskej nátury, až to začalo byť hodne stereotypné. Kolobeh, záchranných akcií rýchlej zdravotnej služby, alkoholu a dobíjania náklonnosti voči apatickej manželke voči ochlastovi manželovi v mladej doktorskej rodine. Dosť netradičné sociálne pomery doktorskej aj keď mladej rodiny, ktorá vlastne zo života mimo práce a chlastu nemá nič. Dosť nepravdepodobný pohľad na intelektuálnu stránku lekárov aj keď z Ruska. ()

Víteček

O chlápkovi, který pije první ligu, ale zároveň je geniálním doktorem u záchranky a jeho pití ho v jeho práci ani trošku neovlivňuje, přestože v osobním životě bez něj nevydrží déle než půl hodiny. Poučení číslo 1, alkoholismus nebude mít žádný vliv na pracovní výkony, pokud jste dost dobří Zároveň nemá i díky chlastu už prakticky žádný vztah se svou ženou a když ta mu sdělí, že ho chce opustit, tak tomu nevěnuje téměř žádnou pozornost a neustále vidíme, jak ji absolutně nechápe v ničem. Naštěstí je hlavní postava protagonista a tak to nemůže skončit špatně (pro něj - jaký byl takový výsledek pro manželku je jiná). Poučení číslo 2, pokud se vaše žena rozhodne definitivně odejít, sbalí si věci a vše vám oznámí, stačí zbaběle utéct a celou noc bloumat po městě a ona pochopí, jakou udělala chybu a jak moc ji milujete a vše se spraví. Mezi tím vším se stává hrdinovým nadřízeným úplně komicky špatný šéf, kterého zajímá jen osobní pověst a ztěžuje protagonistův už tak těžký život. Poučení číslo 3, stačí se usmířit se ženou a i ty nejvážnější problémy v práci vyšumí do ztracena, stejně jako tento film. 35 %. ()

wick

Jeden z nejlepších filmů 52.KVIFF....věrohodně vykreslené prostředí ruské záchranky, manželské krize a jedny z nejlepších hereckých výkonů, které zde ve Varech byly k vidění. ()

rigby

Zajímavý pohled do katastrofického stavu ruského zdravotnictví, se zaměřením na rychlou záchrannou pomoc. V lecčems to připomíná českou Sanitku, ale to už bylo let, kdy museli řešit podobné problémy. Jinak povedený psychologický film, kdy s hlavním hrdinou opravdu žijete po celé dvě hodiny. 3+ ()

vojacekr

Valentin Strykalo - "Nashe leto" (Валентин Стрыкало - Наше лето) hrál v hlavě ještě dlouho po filmu. ()

vyhnalek

Překvapivě svižná romantická komedie z lékařského prostředí, které je tentokrát velmi věrně zachyceno se všemi problémy, které nyní Rusko trápí. ()

lineker

S ruským filmem mám jen minimální zkušenosti a Arytmie se stala důvodem k tomu, že se budu snažit tento nedostatek napravit. Film ze kterého sálá beznaděj aniž by měla být prioritou celého příběhu. Příběh doktora záchranné služby, který reflektuje dění v současném Rusku. S manželkou taktéž lékařkou by měli právem patřit mezi společenské prominenty. Místo toho sdílí maličký být v nejmenovaném městě a mimo svých osobních problémů musí řešit i ty profesní plynoucí ze stavu ruského zdravotnictví plus úděsnou byrokracie. Pomocníkem se má stát alkohol. Výborné syrové, herecky skvěle obsazené drama o lidech, kteří by chtěli prostě jen žít své životy. ()

cezero

Oleg a Káťa jsou zajímavý pár. Oleg se každý večer vykropí aby druhý den ráno mohl fungovat jako lékař rychlé záchranné služby. Zdravotní sestřička Káťa už život s ním nezvládá, ale přesto ho nedokáže opustit. Film plný absurdit, ale nějak takhle to v tom Rusku asi opravdu funguje.. ()

52. MFF Karlovy Vary

52. MFF Karlovy Vary

08.07.2017

52. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlédnout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 a půl tisíce… (více)