Arytmie (festivalový název)

• Rusko

Аритмия

Arrhythmia

Rusko / Finsko / Německo, 2017, 116 min

Spíše jen povrchní vztahová studie, v níž více než partnerské problémy ústředního páru zaujmou každodenní strasti doktorů, potýkajících se s hypochondry, komplikovanými akutními případy, nerealistickými požadavky nového vedení i s hystericky překroucenými stížnostmi nespokojených "klientů". Žádné velké emoce nebo zvraty, děj nicméně ubíhá plynule a ve slušném tempu, téma je to zajímavé a dotýká se mnoha pozoruhodných otázek, témat a motivů, z nichž je ovšem v závěru uzavřeno jen pár.(1.7.2017)

• pekl

Po prvním soutěžním filmu KVIFF 2017 Chlapi nepláčou bylo tohle jako jít z ráje do pekla. Infantilní, jiné přídavné jméno mě nenapadá. Nesympatický hlavní hrdina, který své ženě asi v půlce filmu správně říká, že vůbec nechápe, proč s ním ještě chce zůstávat. Hlavní hrdinka, která se od začátku filmu chce rozvádět a nakonec už nechce. Do toho troška ruské neutěšené reality a máme tu největší ostudu letošního ročníku...(1.7.2017)

• iz67

Jako v každém ruském filmu I zde vystupují sovětští lidé, kterým nerozumím. Svět jejich mezilidských vztahů pro mě zůstává nadále tajemstvím. Lidé se rozcházejí a zase k sobě vracejí ze záhadných důvodů, chlapi jsou ubulené vypité trosky a tak. Samozřejmě vhled do sovětského zdravotnictví..... Ale to, že se tam k lidem chovaji prostě sovětsky (tedy jen nadřízení , protože řadoví pracovníci se zázračně mění z trosek v morální autority), to nepřekvapí a netřeba na to chodit do kina. A Sašo Michailidisi, fakt jsem si nepřál, aby to naší sympatické dvojici vyšlo. A smozřejmě tleskající Velký sál Thermalu; smutné!(1.7.2017)

Kdyby se stopáž zkrátila o půl hodinky a Chlebnikov divákovi předával pouze střípky z chodu ruské záchranky, mohla to být větší pecka. Vztah dvou ústředních hrdinů - lékařů - mě spíše rušil, motivace a chování Káti mi během celého snímku nebylo příliš jasné (tak chtěla se s ním rozvést, nebo nechtěla?). Olegův přístup k hypochondrickým pacientům i k byrokratickým nařízením byl ale velmi sympatický.(6.7.2017)

Starosťami nabitá každodennosť mladého lekára, ktorý cez deň jazdí sanitkou a zachraňuje ludí, a večer svoj vzťah - väčšinou pa ruski s vodkou v ruke. Emócie a chémia vzťahu vykreslené dobre, zložitosť povolania kvôli byrokratickým vplyvom taktiež. Humorné iba v náznakoch, bezvýchodiskovo neveselé za to v plnej palbe.(1.7.2017)