poster

Arytmie (festivalový název)

 • Rusko

  Аритмия

 • anglický

  Arrhythmia

Drama

Rusko / Finsko / Německo, 2017, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Filmmaniak
  ***

  Spíše jen povrchní vztahová studie, v níž více než partnerské problémy ústředního páru zaujmou každodenní strasti doktorů, potýkajících se s hypochondry, komplikovanými akutními případy, nerealistickými požadavky nového vedení i s hystericky překroucenými stížnostmi nespokojených "klientů". Žádné velké emoce nebo zvraty, děj nicméně ubíhá plynule a ve slušném tempu, téma je to zajímavé a dotýká se mnoha pozoruhodných otázek, témat a motivů, z nichž je ovšem v závěru uzavřeno jen pár.(1.7.2017)

 • kajas
  ***

  Kdyby se stopáž zkrátila o půl hodinky a Chlebnikov divákovi předával pouze střípky z chodu ruské záchranky, mohla to být větší pecka. Vztah dvou ústředních hrdinů - lékařů - mě spíše rušil, motivace a chování Káti mi během celého snímku nebylo příliš jasné (tak chtěla se s ním rozvést, nebo nechtěla?). Olegův přístup k hypochondrickým pacientům i k byrokratickým nařízením byl ale velmi sympatický.(6.7.2017)

 • Malarkey
  ****

  52. KVIFF - Hodně slušné zpodobnění ruského, lidského, čirého zoufalství uprostřed panelákova v jednom nejmenovaném ruském městě. Oleg pracuje jako lékař u rychlý. Káťa je lékařka v nemocnici. Oba dělají pro lidi a oba jsou z lidí naprosto vyčerpaní. Káťa by chtěla slušnější život, jenže Oleg chlastá jak nedořezanej. První scénou mě přesvědčil, že svojí láskou k chlastu by během dvou hodin v celé Mladé Boleslavi vypil všechny flašky vodky ve všech hospodách, nonstopech, restauracích a barech, které naše město nabízí. Na druhou stranu jsem mu to strašně záviděl, protože on byl schopnej vypít litry vodky a ráno odejít zachraňovat lidi, jak kdyby se nechumelilo. To já si v týdnu dám sedm piv a ráno se peru s peřinou, aby mě vyhrabala do práce. Arytmie nicméně nebyla jenom o tamní ruské dušičce, ona také byla poměrně dost vtipná. Narážela na ochlastu Olega, což nebylo úplně k smíchu, ale nevybíravě si utahovala i z lidí hypochondrů, což už legrace byla...velká.(4.7.2017)

 • pekl
  *

  Po prvním soutěžním filmu KVIFF 2017 Chlapi nepláčou bylo tohle jako jít z ráje do pekla. Infantilní, jiné přídavné jméno mě nenapadá. Nesympatický hlavní hrdina, který své ženě asi v půlce filmu správně říká, že vůbec nechápe, proč s ním ještě chce zůstávat. Hlavní hrdinka, která se od začátku filmu chce rozvádět a nakonec už nechce. Do toho troška ruské neutěšené reality a máme tu největší ostudu letošního ročníku...(1.7.2017)

 • Mr.Cinephile
  *****

  KVIFF 52´, 89% ‖ Ruské filmy jdou úplně mimo mě, jen tak pro úvod. Trošku nechápu zdejší kritické komentáře, které haní právě to, co je na filmu nejlepší. Myslím, že vykreslení ruského zdravotnictví se povedlo dokonale, stejně tak i vztahové peripetie mezi hlavními aktéry, kteří jsou navíc strašně sympatičtí a je jedno, že on neustále pije a ona vůbec neví co chce. Bavilo mě to, je to pěkně natočené, utíká to jak voda a jako náhled do ruské společnosti to funguje více než dobře.(2.7.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace