Nina

Juraj Lehotský

Norbert Hudec

Ivan Ostrochovský
  • Hamaradža

Nina sa na naturalizmus skôr hrá než by vyznievala reálne, jej improvizované repliky znejú... no, improvizovane a skrz slabých, amatérskych hercov (okrem skvelého Roba Rotha) a vykonštruovaný scenár som mu nezožral ani sekundu. Keby sa film viac venoval zaujímavej postave otca, jeho problému milovať dcéru predstavujúcu výsledok nešťastného vzťahu, mohlo by z toho vypadnúť niečo moc zaujímavé. Takto je to iba ak povrchné a naivné. Čo je škoda lebo ide o veľmi nosnú tému.(21.9.2017)

Lehotský ostáva svoj a zároveň sa elegantne vyhol žánrovému zaradeniu do sociálnej drámy tým, že hlavní protagonosti proste nie sú socky. Myslím, že väčšina Bratislavčanov socky nie sú, čím nechcem povedať, že sa máme všetci ako prasatá v žite, ale vďaka (minimálne v prípade matky) dostačujúcemu ekonomickému zabezpečeniu nám bude tento príbeh bližší. Relatívne chudobný sujet tu vlastne slúži na zloženie si omnoho bohatšej fabuly, pričom aké to bolo predtým a čo bude potom ostáva vo veľkej miere na diváckej predstavivosti.(20.9.2017)

(141/2017) / Výborné vykreslenie depresívnej nálady hlavných postáv, maximálne využite hudobného motívu a Robo Roth. Tri hlavné pozitíva Niny. Film sa klasicky nevyhol pár dialógom, ktoré trošku trhali uši a chvíľam kedy príbeh trošku pokrivkával. Taká slovenská klasika. Ale pozitíva jednoducho prevažovali. Ako bonus pre mňa sa natáčalo v Bratislave a tá je pre potrebu stvárnenia pochmúrnej nálady absolútne vhodná ☺. Nadšený som bol zo záveru, ktorý mal silu a nič sa zbytočne nenaťahovalo a nevysvetlovalo ako to býva zvykom. (8/10)(22.9.2017)

Nina je depka ako trám. Hodnú chvíľu potrvá, než si na ňu zvyknete. Moja rodná Bratislavčina vždy poteší. Ninin unisex výzor prekvapí. Dialógy sú asi najväčším pozitívom. Trefné, realistické. Skutočne biedny bol zvuk! Občas som sa musel veľmi sústrediť, aby som rozumel. Žiaľ námet filmu nie je veľmi originálny a scenáristi sa ani nepokúsili o dejový zvrat či vývoj postáv. Zato atmosféra je super hustá a kamera sa hrajká. Sú tam aj komponované scény, čisto len pre kameru. Myslím, že filmík bude mať žatvu na festivaloch. Presne toto je dnes in.(26.9.2017)

Pomalé, pochmúrne, no konečne aktuálne, realistické, uveriteľné. Škoda, že to kazí výkon Petry Fornayovej, u ktorej bolo vidieť, že je neherečka. Inak kvalitná práca, Bibiana Nováková úžasná. Až na niektoré wannabe scény (dlhá jazda v aute v závere filmu s pomalou a opakujúcou sa hudbou) dobrý film európskej kvality. Skvelé, že ho premietali nielen vo Varoch, ale aj v Toronte. Nelyubov od Zjaginceva, ktorý pojednáva o takmer rovnakej téme je úplne inde, na to Lehotský nemá, no i tak sa jedná o dobrú prácu a bude zaujímavé sledovať, s čím ďaľším tento talentovaný režisér príde. 7/10(16.10.2017)