poster

Nina

 • Slovensko

  Nina

 • anglický

  Nina

Drama

Slovensko / Česko, 2017, 82 min

Režie:

Juraj Lehotský

Kamera:

Norbert Hudec
(další profese)

Externí recenze k filmu (4)

 • CinemaView.sk (Juraj Kovalčík) ***

  "Podobne ako v Piatej lodi, aj tu vek protagonistky motivuje alebo, ak si chcem rypnúť, ospravedlňuje mierny odklon od čistého realizmu, nejaké tie snové scény alebo abstraktnú koláž prístavných žeriavov s vodopádom guličiek železnej rudy priamo na kameru (Ninin otec je žeriavnik). Mimochodom, tieto…" (více)

 • Filmpress.sk (Eva Vženteková)

  "V kultivovanej Nine absentuje psychiatrická prvoplánovosť a bojovnosť Špiny, ale onedlho ju čaká náročnejšie porovnanie s distribučnou premiérou Zviagincevovej snímky Bez lásky. Rovnaké východiská oboch filmov, veľmi podobný príbeh a dejové paralely sú v rusko-francúzskom filme predkladané a…" (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ***

  "Jedná se o druhý celovečerní kus Juraje Lehotského, opět se vrací k tématu dospívání, opět využívá v hlavní úloze šikovnou neherečku, opět se dočkáme řady záběrů z vody. Lehotský se postupně zlepšuje, avšak stále se nejedná o nic víc než malé rodinné drama. Namísto příběhu stojí na poetické snaze…" (více)

 • TotalFilm.cz (Dagmar Šimková) ****

  "Přesto, že je Nina dějově jednoduchý snímek s několika výraznými výtvarnými momenty, jeho atmosféra na vás padne jako deka. Oceňuji jeho závěr bez zbytečných tanečků, který je jasným a koncentrovaným poselstvím." (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace