Svět podle Putina

• USA The Putin Interviews
TV spot 4

Nahlédněte do světa i mysli kontroverzního ruského prezidenta Vladimíra Putina očima oceňovaného filmaře Olivera Stonea... (TV Prima)

Furmi

1. Diel : Zatial nič moc. Oliver Stone je už hádam dosť známy pre svoje konšpirátorske správanie sa a na američana pomerne dosť inklinujúcemu postoju k východu viac ako ku západu. Ale to je v podstate v tomto prípade jedno. Myslel som si že otázky v tomto rozhovore budú ostrejšie, zamerané hlavne na momentálne udalosti vo svete a nie že presledujem 80% dokumentu riešeniu minulosti Ruska, Sovietského zväzu a dávno minulých problémov USA vs Russia. Zaujal ma zatial len Putinov pohľad na NATO. Nemá zmysel ho rozoberať, v dnešnej spolarizovanej spoločnosti (západ, východ) si nájde každý svoj vlastný, preňho najvyhovujúcejší názor. Ako sa to dá zatial vidieť aj tu na CSFD pri hodnoteniach a hlavne komentároch. Veľmi Americký pohľad na vec, škoda že sa k Putinovy nedostane niekto z bývalých komunistických štátov v Európe (ako napr. CZ a SK). Hneď by otázky vyzerali ináč a určite by na nich neodpovedal tak kľudne ale poriadne by sa zapotil. Uvidíme v ďalších dieloch. 2*/// 2. Diel : Druhý diel je už o trošku lepší. Rieší sa Snowden, zabrdne sa do Ukrajiny a aj do "nadchádzajúcich" volieb nového Amerického prezidenta. Putin odpovedá ale na mnoho otázok veľmi vyhýbavo a dozvieme sa nového len pramálo. Aj to tzv. "nové" je len typický komentár Ruska k svetovým problémom "Prečo nevydáte Snowdena keď máte s Amerikou ako sám tvrdíte dobré vzťahy ?" Putin : "Amerika nám v minulosti tak isto nevydávala ľudí". 3*/// 3. Diel : V rozhovoroch sa tento krát opreli hlbšie o prolematiku Ukrajiny, započatie Maidanu (Americkými agentmi ako tvrdil Putin), anexia Krymu atď. Tak isto sa načala debata o Ruskej aktivite v Sýrii. Okrem toho jedna obrovská nuda. Z môjho pohľadu keď príde amík za rusákom s papierom plným otázok, pýta sa a rusák len odpovedá je to tak isto subjektívna debata ako keby sa činilo obrátene. Na svoje tvrdenia Putin nepodložil ani jeden dôkaz. A tak sa divák zas musí len sám rozhodnúť čomu veriť. To mi dosť vadí lebo to len nahráva zvyšujúcej polarizácii spoločnosti. Predovšetkým u nás v strednej a východnej európe. Ale to amíkovi Stoneovi môže byť jedno no nie ? 2*/// 4. Diel : Štvrtý a zároveň posledný diel je už len taký dojazd, requiem za predošlé časti. Už je len posledným ťahom štetca vo vykreslení Ruska v omnoho krajšom svetle ako ho vidí zbytok sveta (teda zbytok toho západného). Jednu vec čo vážne kvitujem je samotné vystupovanie prezidenta Putina. Je to veľký profesionál, zachováva si silne ľudskú tvár, odpovedá na otázky veľmi inteligentne (ale samozrejme tak aby to hralo do karát jedine Rusom a očiernilo Ameriku kde sa len dá), niekedy nechá otvorenú vetu aby si ľudia logicky domysleli čo tým chcel povedať. Celkovo jeho vystupovanie a správanie je silne profesionálne, snaží sa byť čo najviac ľudský a prístupný k otázkam a i k samotnému štábu. Oproti nemu sú naši politici stále nuly. Avšak, stále počúvame to isté dookola bez jediného podaného dôkazu a máme len subjektívny názor ktorý oponuje protistrane. Kto má teda pravdu ? Zas je to na jedincovi ku komu sa prikloní. Pre mňa bol celý tento dokument ako čítanie proruského konšpiračného webu ktorý chrĺi samé "pravdy" bez udania jediného externého zdroja. () (méně) (více)

JM87

Co k tomu napsat? V Rusku a Putinovi se moc nevyznám, takže si určitě ještě najdu nějaký články, který tenhle dokument a řeči co v něm zazněly kritizujou. Nicméně aji mně přijde, že Stone lezl Putinovi občas dobře do zadku. A teď nechci působit jako člověk, kterej je automaticky antirusky naladěnej, ale prostě si neidealizuju žádný lidi, kteří mají tak obrovskou moc a je asi jedno s jakým velikánem by to byl rozhovor. Nicméně se na to koukněte, i tak tam zaznívají zajímavý věci. PS: Jako nahlídnutí do života jednoho z nejzásadnějších lidi 21.století se mi to líbí. ()

Echelon1

Kto hovoríte o čistom projekte Olivera Stonea, len pokoj. On je tiež len pešiak (alebo skôr strelec). Podľa Valerija V. Pjakina sa jedná o dokument urobený na žiadosť globalistov (v celosvetovej sfére predstavujú figúrku kráľa). Potrebovali dokument, ktorý by zvýšil povedomie o Putinovi medzi bežnými ľuďmi, keďže Putin je pre nich dôležitá osoba, ktorá sa vie pohybovať v politike, vyriešila mnohé problémy, zabránila mnohému a vďaka nej riešia skrz neho mnohé záležitosti na celosvetovej sfére (predstavte si Putina ako figúrku dámy). ()

gonga odpad!

Prokremelská agitka ve stylu ruských propagandistických webů typu aeronet a sputnik. S objektivní žurnalistikou to nemá nic společného, Stone je zde za poslušného Putinova psíka. ()

Patuse odpad!

Putin, co nechce hodnotit Jelcina ani Gorbačova? :D Gorbačova zkritizuje pár minut předtím :D a Jelcina, kteremu zaručil doživotní imunitu + zastavil vyšetřování jeho rodiny z podežření z korupce - tak přece nepůjde proti sobě a proti člověku, který ho jmenoval. Neskutečná agitka, (jediná srandovní je pořád Top Gun) a osobní pohled O. Stonea, který prostě v USA systemu vidí to nejhorší, toužící nejspíše ospravedlnit jakýkoliv jiný. Bohužel nezná sociální kontext a nemá ani historickou znalost, natož aspoň obecné povědomí o východoslovanské nátuře, a až odporně servilním způsobem klade otázky. Oliver Stone je muž, který po roky kritizuje války a natáčí o nich naturální filmy, přesto řekne na počátku února 2022, že NATO a USA Putina skrze Ukrajinu provokovali po léta. A až několikatýdenní agrese ho donutila k jakési pokoře k 8/3/2022: "Although the United States has many wars of aggression on its conscience, it doesn’t justify Mr. Putin’s aggression in Ukraine. A dozen wrongs don’t make a right. Russia was wrong to invade." Tak co si člověku, který nectí ani své přesvědčení, mám myslet? Tleskat tu, aby šel dokument do červených čísel pro pseudohodnotu, že dal Putin eng rozhovor, nebudu. Přesto Četa TOP! ()

RedDuck

Obsahově na stejné úrovni jako "rozhovory" s prezidentem Zemanem na TV Barrandov. Rychlé střihy záběrů z různých úhlů už jalovost rozhovoru Putina a nechutně podbízivého moderátora nenapraví. ()

bulbasaur

konecne dostala medzinarodne slovo aj druha strana. A nech hovori cokolvek, ma na to pravo. Kazdy chce pocuvat Obamu ale ked sa ozve Putin, idioti skacu meter dvadsat , ukazuje sa to aj na tu pritomnych komentaroch. Odpadom to hodnotili iba tupci ktory žeru EU a Amerike z ruky, zaujaty a neobjektivny. ()

Erenas

Oliver Stone očividně nemá problém s SSSR (viz Untold History) ... ale na tomto dokumentu je super, to že se konečně někomu podařilo zachit Putina z této blízkosti. Inteligenci, břitkost, rychlost a obrovský herecký výkon ... jako jasně, Oliver mu dost podstrojuje a snaží se nejít do konfliktů, ale to je asi daň za blízkost této historické osobě.... A vy vlastně nakonec možná trochu toho Putina uvidíte v novém světle a to je skvělé. ()

GMVajgl

Oliver Stone klade některé velice dobré otázky a Putin - ať už je jakýkoli, je docela rozumně zodpovídá. Nevím o žádném vrcholném západním politikovi, který je ochoten dát podobným způsobem kůži na trh. Zejména Biden se schovává za tiskové mluvčí a ztrapní se téměř pokaždé, když vystoupí před kameru. Říká se, že internet a sdílení dlouhých videí - podcastů a rozhovorů je stejná revoluce jako Gutenbergův knihtisk, protože nikdo nedokáže 2 hodiny v nepřipraveném dialogu maskovat svou psychopatii. ()

gazogazo

Jako vážně ? Místní konspirační troubové zase obezřetně chrlej obhajobu fakenews a zvou to "pohledem z druhé strany" . Kdyby spíš někdo trochu okomentoval formu ! Vždyť problém je tazatel, kterej je prostě ubohej a mentální načipovanej retrant , bez citu pro dokumentární look roku 2017. Jo a navíc se na nic zajímavýho za celej první díl nezeptá, jen se mu hrabe v urálu. Nechci vůbec popisovat přímý obsah, protože to je super otravně neprofesionální a nenovinářský, až pukaj bulvy. Jedna komunová hvězda ! ()

kluzo

V dnešní době propagandou USA (ČT a různých iDěsů) a připosraných učitelů, kteří se ve strachu před prozrazením své angažovanosti v bývalém režimu o to víc horují dnešním "vzorům", vymytých mozků je dobře, že se tady objeví objektivní pohled na tu "největší hrozbu" pro svět. Bohužel někteří již jsou tak vymytí, že už nevěří ani vlastním očím a rozumu. Velké plus Primě za to, že tento dokument odvysílala. ()

Jimy odpad!

Objektivitu jsem od Olivera Stonea rozhodně nečekal. Lidé, kteří Vladimira Putina podporují, v tomto "dokumentu" uvidí a uslyší přesně to, co vidět a slyšet chtějí. My ostatní víme, že realita takto jednoduchá není a bohužel se těch, jejichž krev má Putin na rukou, už nezeptáme. ()

Aleix

Ať si každý udělá názor sám . Tento dokumet ukazuje Putina jako prima chlápka a amíci jsou zamindrákovaní váleční štváči. Co my víme doopravdy jak to ve světě chodí a kdo za co může a způsobyl? Tím že to točili se Stonem tomu dává jakousi důvěryhodnost ,ale ta hladkost blahosklonost Cara Vladimira je na mě moc podezřelá. Nicméně je to zajímavé , by mě zajímalo co na to v Pentagonu ()

j.linhi

Zajímavej pohled z druhý strany, zároveň je ale potřeba nevěřit uplně všemu Putin řekne, ale spousta věcí spousta věcí vede zamyšlení. Dodávám že rusáky rád nemám a američani jsou pro mě jen navoněný rusáci. ()

Hashirama

"Stav mezi vaší zemí a Jižní Koreou dosáhl maximálního napětí. Dá se říct, že jste na pokraji ozbrojeného konfliktu. A proto by mě zajímalo, zda si v této vyhrocené době najdete čas na karaoke?" - Dave Skylark, 2014, Interview...i takový dojem ve vás vyvolají tyto čtyři výjimečné rozhovory. Nějaké otázky jsou naprosto triviální, odpovědi na ty relevantnější jsou předem připravené, nezřídka převrácené naruby nebo nepokrytě lživé. Stone neoponuje a ani nechce oponovat, jen obdivně pobírá Putinův úhel pohledu a bere ho za svůj. Nelze popřít, že to, co Putin dělá, dělá v zájmu své země (země, nikoliv národa), a stejně tak nejde popřít, že to většinou dělá úplně debilně a v rozporu nejen s mezinárodní politikou, ale i se svým opakovaným tvrzením, že je třeba se dívat 25 let dopředu. Podle komentářů a hodnocení zde jde dost jednoduše odlišit, kdo se aspoň trochu angažuje ve světovém dění a politice a kdo je nesoudný nekritický dement. Hodnotím třemi rudými, jelikož pořad dělá to, co dělat má - podněcuje diskuzi a nutí lidi se trochu víc zajímat. ()