Pobav mě

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie

USA, 2017, 93 min

"Z půlky miluješ člověka za to, kdo je, a z půlky miluješ toho, kým se může stát:" Milá jednohubka, která neurazí. Možná by stačily hvězdy dvě, ale filmů o pisálcích je málo a jsem rád za každej, kterej jde dokoukat. Jede se tu podle osvědčený šablony, kterou znáte - vyhořelej chlápek středního věku přichází o skoro všechno, a tak se stěhuje k tátovi jako looser, a dostává se mu šance zahojit dávný rány a znovu se naučit mít rád život. Občas se pousmějete (vtípkům starého pana Gellera z Přátel, který všechno životní dění komentuje hláškou o jakémsi Zimmermanovi, a asi nejvtipnější moment bylo důchodcovské pronásledování skútru golfovým vozíkem 20km/h), ale koukněte jen při nulovým očekávání toho, že z filmu vytáhnete něco víc.(25.3.2020)

Vždy, když narazím na mého velmi oblíbeného herce a zpěváka Jemainena Clementa, zbystří se mi všechny smysly, co mi v mém starém a churavém těle ještě zbyly. Nejsou to většinou žádné velké pecky, ale filmy, které se i přes nižší hodnocení skoro vždy trefí do mého vkusu. A to je přesně i ukázka téhle komedie Povab mě, která tohle všechno do puntíku splňuje. Milá, nenápadné věc, která vrcholí v závěrečném divadelním vystoupení, které prostě nemá chybu. Těch 51 procent, co tady ten film má vůbec neřeším a vřele doporučuji těm, kteří nedají na první dojem a nebojí se sem tam filmově experimentovat. Určitě se to, minimálně v tomhle případě vyplatí.(2.2.2019)

• MoRTy

Jedno velký klišé. Jemaine tady v jiný roli, než je na něj člověk zvyklej, ale jako na zdeptanýho umělce se na něj nekouká moc dobře.(22.10.2018)

Vlastně příjemné překvápko. Spisovatele opustí žena a on se musí nastěhovat ke svému otci, se kterým nemá moc dobrý vztah a který žije v luxusním rezortu pro seniory. Z toho vzniká docela dost humorných situací, navíc se musí vypořádat s těžkou rodinnou minulostí. Těch 51 co tady svítí je docela krutých. Spíš by tomu slušelo nějakých 65.(6.12.2018)

Taková jednoduchá, neurážlivá, poměrně i průměrná důchodcovská komedie. Není to urážka, pouze fakt.(19.10.2018)