Rakka

• Kanada Rakka (více)

Krátkometrážny film z dielne Oats Studios, vytvárajúceho experimentálne filmy, sa zameriava na dystopickú budúcnosť, v ktorej bola Zem kolonizovaná neznámou mimozemskou rasou. Zostávajúca ľudská populácia sa aj naďalej snaží udržať nažive a vzdorovať nepriateľským votrelcom. (fichilles)

Hawaj

Prostě je to jen jako epizodka z filmu která nikam nevede a nic nevyřesí. Sice nás rejža stihne uvést do problému, ale nenabídne nám jedinou katarzi a pak náhle jedou konečný titulky. Blomkamp by si měl honem sehnat nějakýho pořádnýho scénáristu, protože na těhle pahýlech si kariéru nepostaví. ()

Hemlock

No pěkně, Rakka ve dvaceti minutách decimuje pěknou řadu žánrových filmů s trojnásobnou stopáží a já si s absolutně čistým svědomím umím tuto sci-fi jednohubku představit jako celovečerní film… Sigourney Weaver celkovou kvalitu svojí přítomností jen podtrhuje a jako rozený likvidátor mimozemského svinstva všemožných barev a tvarů opět boduje - 80%. ()

Mamlas

Úvodní rozprava zajímavá, příšerky fajn, ale dál se to už nedalo a i přes minimální stopáž to nudilo a nezaujalo. Dokonce tam natlačili několik protivných zpomalených záběrů, a nakonec to ani nijak nedopadlo. Vůbec nijak. Spíš takový trailer na seriál. (35%) ()

Fungore

Neil chce opravdu dokázat, že má vlastní vizi a opět se mu to daří. Žádný jiný režisér nemá větší potenciál udělat pořádný snímek s mimozemšťany. Zde se jedná o první krátkometrážní snímek z Oats série. Velmi vydařené. Efekty reálné, emzáci mají originální a zajímavý vzhled.. jedná se o drsnější invazi a její následky na svět lidí. Tento film jako celek je poskládán z mnoha záběrů, někdo by řekl, že je to pospojované jako videoklip, ale podle mě to jako úvodní zasvěcovací první díl nevadí. Je vidět, že Neil má opravdu mnoho nápadů a nemá zde tolik časového prostoru, aby to bylo stříhané lépe. Ale střih by zde vadil jen hovadům, kteří tu na čsfd samozřejmě jsou a musí kritizovat každičkou věc, přitom by sami neměli ani 10% nápadů, které můžeme vidět zde. ()

jack_scott

V podstatě strhující snímek, hodně originální a hodně zajimavý. V tom je Blomkamp tradičně výborný. Některé věci se mi ale až tak nelíbily, třeba postavy...vlastně zbytečné. Zde je potenciál nevyužit. Ale Blomkampovi filmy jsou prost....nekomplexní. Takže dávám tak 75%, spokojenost každopádně. ()

Jadro odpad!

Aspoň keby to malo trošku logiky, trošililinku.... Záchrana ľudstva závisí na tucte ľudí, čo aby zabili jedného votrelca prídu o pár áut, ľudí a nakoniec mu odrežú hlavu, bravó :D Normálne keď, už majú megafaktory po celom svete, tak hrśtka prežíva vďaka blokátorom psychopata z väzenia, booooože aká trápnosť.... ()

Aywes

Konečně někoho napadlo využít Reptiliány pro scifi! Já se bavil. Jen je všechno příliš zkratkovité. Chtělo by to celovečerák. ()

PaTeXx

Chaotická, nesmyslná dvaadvacetiminutová slátanina. Celý Blomkampův budget byl evidentně namačkán do pohyblivých šupinek nudných alienů, kteří koneckonců vypadají jako přerostlé ještěrky nebo děti Godzilly. Postavy jako Nosh a Amir byly vrcholem trapnosti a ani nesmrtelná Sigourney to nezachrání. ()

Drozdo57

TL;DR: Nepozerajte to. Naozaj. Je to škaredé a nič vám to nedá. Celá recenzia tu: Realizácia jednej z mojich najhorších nočných môr ma donútila si zobrať čas, kým ju ohodnotím. A uvedomil som si, že je dobrý dôvod, prečo filmy zobrazujuce takéto veci v mainstreame nenájdeme. Nikomu to totiž neprospeje. Brutálnosť tento film lepším nerobí. Iba ho robí nepristupnejším a nepríjemnejším. Samotný "príbeh", ak sa to dá nazvať je potom dva až tri samostatné príbehy, každý s otvoreným koncom (!). Divákovi nedá vôbec žiaden pocit celistvosti a teda celkovým vyznením sa skôr podobá na dlhý trailer ako krátky film. Porovnanie s Votrelcom je mimo misu. Porovnanie s Terminátorom asi lepšie. Ale Terminátor nemal potrebu byť tak explicitný a zároveň dodával dojem určitej nádeje. Zatiaľ čo Rakka, hoci sa asi snaží cez komentár dodať nádej do situácie, samotný film jej veľa nedal. Nakoniec mám teda pocit, že Blomkamp si o sebe buď myslí, aký je vizionár a umelec, alebo mal jednoducho potrebu vyskúšať, čo mu ešte na Netflixe prejde, alebo ja neviem. ()

brasek

Podľa aktuálneho hodnotenia (74%) som očakával niečo s dobrým príbehom a nie dementnú nič nehovoriacu frašku s koncom bez pointy. Jedna hviezdička za efekty. ()

FOndra

Působí to pouze jako trailer. Nic víc nic míň. Emzák v podobě ještěrky je nuda. Téma bylo natočené již stokrát. 20% ()

Brodequin

To už bylo lepší než ta nuda Zygote. Stále ale nevidím využitý potenciál. I ve 20ti minutách se dá toho říct hodně. Na to se mělo myslet. :-) Jedna hvězda navíc za výborný výbuch v uličce. :-) ()

Scaevola

Slibně rozjeté nadhození námětu či nerealizovaného scénáře bohužel končí, aniž by bylo cokoli uzavřeno, natož vysvětleno. Zbyde tak pouze pachuť nedořešeného a vše ostatní se rozplyne. ()

Evee04

Blomkamp do toho ide naplno a je neskutočné,ako s jednej vety,kde spomenul Oats,vyústi projekt na ktorí sa nesmierne teším a na poli filmového umenia priniesla niečo nové a originálne.No a predstava sa stala skutočnosťou,prvý krátkometrážny snímok s názvom Rakka ma odpálil!Blízka budúcnosť a apokalypsa v podobe mimozemšťanov,ktorí pôsobia originálne a zároveň počitačovo prepracovane!Sakra celý tento snímok pôsobí lepšie,ako väčšina novodobých vysoko rozpočtových filmov!Škoda tých nezodpovedaných otázok,ale o to viac si to pýta spracovanie ako film!___95% ()

MartinSTFC

Tak Sigourney zazáří v každém filmu, o tom jsem se již mnohokrát přesvědčil. Je to prostě paní herečka a akční role i po tolika letech zvládá levou zadní. A co se filmu jako takového týče, má to velký potenciál a já doufám, že se brzy dočkám pokračování. ()

Markulius

Dvaceti dvou minutová záležitost, která vás vtáhne do děje tak rychle, jako vás z něj zase vypustí. A to je velká škoda. Umím si představit že bych se na tenhle krátký, malý film od ještě menšího produkčního studia Oats Studios díval v kině, pořádně na plátně. Osobně si myslím, že kdyby se rozhodl Blomkamp z tohohle krátkého snímku udělat celovečerní film, byl bych nadšený ještě více. ()

FoxxX

Zajímavé. Na tenhle kousek jsem celkem náhodou narazil na YouTube (je to tam legálně:)) a nejdřív mě zaujal jen název a thumbnail videa, což působilo trochu jako že to má být něco o osudu města Rakka v Sýrii... Tak jsem kliknul... No a viděl jsem sice něco úplně jiného, ale fakt se mi to líbilo! Ten vyprávěcí styl, ty kulisy... Super! Ještě než jsem to dokoukal, tak jsem si řekl, že ti tvůrci jsou fakt talentovaní a měl bych se kouknout i na další jejich výtvory... No a z až titulků se pak dozvím že to režíroval Blomkamp, který už od Districtu 9 patří mezi mé oblíbené filmaře :) Jinými slovy jeho tvorba u mě obstála i ve "slepém testu"! :) ()