Rakka

• Kanada Rakka (více)

Krátkometrážny film z dielne Oats Studios, vytvárajúceho experimentálne filmy, sa zameriava na dystopickú budúcnosť, v ktorej bola Zem kolonizovaná neznámou mimozemskou rasou. Zostávajúca ľudská populácia sa aj naďalej snaží udržať nažive a vzdorovať nepriateľským votrelcom. (fichilles)

okkac

Předně se připravte na jednu věc. Tohle je spíše demo a koncept světa a nástřel příběhu, který by mohl být zpracován do celovečerního filmu jako v případě Tetra Vaal nebo Alive In Joburg do Chappie a District 9, takže nečekejte v těchto 20 minutách komplexní stavbu příběhu se začátekem a koncem. Je to spíše sled scén a je vidět, že někteří měli jiná očekávání. Tohle je koncepte Oats Studios, tvořit experimentální kraťasy a interakce s diváky a na základě feedbacku by se právě mohl některý filmeček převést do filmu. Jinak je to Blomkamp tak jak ho mám rád. Svět pomalu vyhlazovaný ještěříma mimozemšťanama, podivné technologie a rozprskávající se lidi i mimozemšťani s cameem Sigourney Weaver a vynikajícím CGI. Hned první věc a hned chci celovečerní verzi. ()

bizz_mjc

Blomkamp zas řádí a vytasil se tu s alien-terminátořím District 9. Na tyhle kraťasy jeho Oats Studia jsem nadmíru zvědav! ()

ghatos

Hutný, depresivní vhled do lidské budoucnosti, ve které Marťánci nepřivezli vitamínky, ale totální devastaci. Za tu chvíli se toho stačilo docela dost odvyprávět. Do toho ještě veteránka S. Weaver a další vychytávky...jako jo, tohle by rozhodně za celovečerák stálo. 76%. ()

Forsberg11

Plnokrvný a autentický Neill Blomkamp v krátkej sci-fi allien chuťovke. Toto chce jednoznačne celovečerné spracovanie. District 9 posunutý na vyššiu úroveň s obrátenými rolami. Skvelé špeciálne efekty a výborné technické spracovanie so super hudbou. Škoda tej otranej Sigourney Weaver, táto ženská už mi skutočne lezie na nervy. 75 %!! ()

Melios

Konečne niečo ,čo je aspoň trocha dobré a hrala v tom Sigourney Wever (sorry Alien fanboys). Na krátky film je to dosť ohurujúce ,ale ja si myslím ,že sa už dávno kúzlo vytratilo z filmov o invázií mimozemšťanov. Ale toto dokázalo príjemne prekvapiť. Bohužial sa stále neviem zbaviť pocitov ,že by tomu prospelo keby to bolo dlhše ,keby tomu zasadili nejakého hlavného protagonistu a hlavne keby si nebrali príklad z mainstreamových scifi filmov ako Alien a Deň Nezávislosti ,potom to trochu vyzerá ako vykrádačka....Ale nebudem tu rozoberať keby bolo keby...teraz tomu dávam 68% - má to svoje muchy ,no za pozretie to stojí. ()

Corpsegrinder

Blomkampova špinavá variace na post-apo část Terminátora kde roboty nahradily obří ještěrky a kde se s lidma zachází jako s dobytkem včetně porcování na kusy. Úvod do toho světa je super, Blomkamp vždycky uměl vymyslet funkční hierarchii pro svůj film a tady to neni jinak, obří mimozemský elektrárny pumpující metan do ovzduší, ničení přírody atd. Efekty na rozpočet špičkový. Co se mi však nezdálo byla poslední část filmu neboť to vyznívalo trochu jako klišé "kdo je tu vlastně monstrum" a v případným celovečeráku bych od toho radši upustil. ()

HArna

První film Blomkampa District 9 byl kometou a jeden z nejlepších filmů toho roku. S každým dalším filmem (Elysium čistý průměr, Chappie čirý průjem) šel výrazně dolů. Všechny jeho filmy jsou zaměnitelné a to je pro mě problém. Tento film bych chtěl vidět jen kvůli těm mimozemšťanům. Jinak je to skoro stejné, jako jeho předešlé filmy. Zase tam bude člověk, který bude v mechanickém obleku, atd... Jinak Sigourney Weaver je stále Cool. 60% ()

TERRORDROME

Či to chcem vidieť ako celovečerák? To teda hej! Blomkamp si pozrel Terminátora a Matrix, miesto robotov dosadil reptiliánov, miesto Johna Connora Sigourney Weaver a celé to namazal špinou, slizom a krvou. A vyzerá to parádne, jašteričiaci sú odporne brutálny/brutálne odporný, stavajú si obludné veže plné lebiek, zamorujú ovzdušie svojim domovským smradom a samozrejme robia experimenty na ľuďoch, bez toho by to nešlo. Pri svojej 20 minútovej dĺžke sa režisér v žiadnom prípade nepokúša o akúkoľvek súvislejšiu story, je to len zhluk scén, prezentácia nápadov a ukážka čo by asi v prípadnej full verzii mohlo byť. Ak tam bude lietať dosť jašterích mozgov som za. ()

Marla Singer

Blomkamp se vrátil ke svému debutu a dál rozvíjí téma střetu s mimozemskou civilizací - jen škoda, že ho nepokrytě vykrádá. Rakka má nepochybně i svoje vlastní a působivé shockery, malebné jako vyhlídka z Eiffelovy věže, ale production design zůstal prakticky totožný a stejně tak paradokumentární (pro Steam uživatele fps) snímání. První díl sotva drží pohromadě a působí spíš jako trailer, což by nevadilo, pokud se tahle náhodná skladba vysvětlí v pokračováních. Otravný je ovšem vlezle popisný voice over, který nejenom, že jednotlivé úseky nijak logicky nepropojí, ale popořadě odříká všemožná válečná klišé. Ano, válka je amorální. Ano, v extrémních podmínkách se lidé chovají a přemýšlejí odlišně. Další prosím. ()

Milky.

Jako koncept je to parádní a vcelku originální (ikdyž Blomkampův vizuál je samozřejmě poznat na první pohled), za jasných 5*. Ale pokud to mám hodnotit opravdu jako Volume 1, čili první díl a již hotovou část celku, zas tak dobré to není, třetina stopáže je natahovaná zpomalováky, vyprávění selhává a obecně scénář zas tak skvělý není. Blomkamp k sobě prostě potřebuje někoho, kdo mu napíše alespoň pořádnou šablonu a na té už si pak může řádit jak umí. Ale když si to píše sám, tak má s postavami a výpravou celkem problém. ()

dan4815

Milionkrát viděné, mnohokrát slyšené, věčně v mé mysli a chtíči. Ano, Rakka nabízí žánrová klišé, ale upřímně, na mě to zabralo. Zlí mimozemšťané plundrující lidskou oázu života jsou sice častým scifi úkazem, ale filmeček věrně a krásně vyobrazuje zranitelnost lidské společnosti i ekosystémů Země. Plazozmrdi přeměňují planetu ku prospěchu svému, ničí naší atmosféru a biodiverzitu. Z planety se stává tmavé nepřátelské místo a přeživší si spíše přejí svou milostivější smrt, než která by je čekala od našich mimozemských sousedů. Děj se opírá o silnou touhu k žití a k přežití - ukazuje se zde hrdost na lidskou podstatu, rebelové se snaží zničit otrokáře, i když jejich touha je velmi zranitelná a s každým neúspěchem klesající. Ukázka plouživě se měnícího prostředí, úpadek lidstva a vyobrazení poslední naděje na spásu, se kterou si mimozemšťané mohou pohrávat silou mysli, mi naprosto sedla. Režisér místo svých sraček, jako je třeba Chappie, mohl rozvinout tento filmový svět. Je plný deprese ale i naděje, je plná odboje ale i intrik, je plný křehkosti ale i síly. Film má dobrý deníčkový doprovod, který nás seznamuje s děním a snaží se přicházet i s technickými nápady (proti čtení myšlenek a manipulování mysli), za mě super. ()

Ricky_CZ

V podstatě jen soubor záběrů, které si u Blomkampa vybavíte sami. Myšlenka je tak lehce líznutá po povrchu, že je zbytečné nad tím jakkoliv bádat. V podstatě studentský kraťas s velkým rozpočtem... ()