Rakka

• Kanada Rakka (více)

Krátkometrážny film z dielne Oats Studios, vytvárajúceho experimentálne filmy, sa zameriava na dystopickú budúcnosť, v ktorej bola Zem kolonizovaná neznámou mimozemskou rasou. Zostávajúca ľudská populácia sa aj naďalej snaží udržať nažive a vzdorovať nepriateľským votrelcom. (fichilles)

Flego

Blomkamp hodil návnadu. Námet síce neobjavný, technicky na vysokej úrovni, vizuálne nápadité. Už by to chcelo len zmysluplný príbeh. ()

Pítrs85

A starej pán Ridley Scott šoupe nohama a jen čumí, jak ho ten mladej Jihoafričan vycvičil jako malýho uličníka. Až se bude za pár let točit remake remaku Predátora nebo Aliena, nechť to točí Blomkamp. Nebo nehraju. ()

TheEvilTwin

Snaživý a zábavný levný postapo kraťas o lidech přežívajících ve světě po invazi emzáků. Líbí se mi vizuál, atraktivní kamera i pozice vypravěče děje a potěší známé tváře z vedlejších rolí jiných filmů. Bohužel z výsledku ale nejsem spokojený, finále bylo utnuté dřív než vůbec začalo a díky otevřenému konci působí výpovědní hodnota filmu příšerně. Škoda. ()

SOLOM.

Neill Blomkamp točit umí, o tom mě dokázal přesvědčit již v District 9, takže jsem na tenhle kousek opravdu těšil. No a vyloženě mě nezklamal ani tentokrát. Po vizuální stránce to bylo opět velice slušné a klidně bych si dokázal představit další celovečerní film. Nechyběla zde akce, morbidnost, pěkné efekty a hlavně z toho sálalo utrpení…Nicméně se tvůrce snažil do cca dvacetiminutovky vecpat velké množství „informací“ a nechal mnoho otazníků – což byla opravdu škoda. Každopádně si z toho odnáším další solidní zážitek. 60% ()

luka4615

Po shlédnutí tohoto krátkometrážního snímku od nového produkčního studia Oats Studios Neilla Blomkampa začínám pevně doufat v to, že se vybere dostatek financí na celovečerní podobu. Rakka se totiž nese ve stejném depresivně špinavém sci-fi duchu jako jeho film "District 9". Tohle chci vidět na velkém plátně! (VideaČesky.cz) ()

mm13

Jednohubka bez poriadneho úvodu a konca, ale ako kraťas potešila. Potenciál tu je nie malý a ukázať potenciál na takom malom priestore, to predsa tiež treba vedieť. Blomkampa škoda (nie len v zmysle tretieho Votrelca, rovnako, ako ten, by sa mu do kariérneho rastu zišiel poriadny scenárista - s výnimkou District 9 aj na celovečeráky). ()

Lacike

Vyzera to ako cool intro k nejakemu depresivnemu postapo filmu so zaujimavym nametom v ktorom sa ale vzhladom na kratku stopaz nestihne rozvinut akakolvek zapletka a ani sa nestihneme zoznamit s nejakymi zaujimavymi postavami. Neviem kolko to stalo, ale technicka stranka a celkovy spinavy vizual vyzera skvele aj ked sa Blomkamp do urcitej miery uz len opakuje. Kedze je jeho verzia Votrelca asi nadobro mrtva, tak by sa mu mohol ozvat Cameron a ponuknut mu reziu Terminatora, ktory by sa odohraval v postapo buducnosti. Stalo by to za to. V niektorych okamihoch to ma podobnu temnu atmosferu ako sceny z buducnosti v prvych dvoch terminatoroch. 6/10. ()

JohnCZ

Super nápad a luxusně nápaditý vizuál, ale celé to působí až moc jako trailer na něco, co by mohlo v budoucnu být celovečerákem. Těch 20 minut mi přišlo z hlediska děje trestuhodně nevyužitých, byť atmosféru to dokázalo navodit více než zajímavou. ()

corpsy

Blomkamp v plnej poľnej, nesúci svoj talent mimo kino plátno. A presne tak to aj dopadlo. Internetový kraťas, podľa ktorého diváckeho úspechu sa dočkáme ďalších streamingových častí, je práve takým dielom, ktorý sa snaží búrať hranice medzi kinom a TV. Avšak s minimálnym kladným výsledkom. Je to drsné, je to akčné, je to ale ´´televízne´´. ()

ConanVJ

Tak tohle je mazec, parádní efekty, skvěle zlikvidovaný svět a povedení emzáci. Doufám, že z toho bude plnohodnotný film. 86% :-) ()

agentmiky

Neill Blomkamp a jeho výtvor District 9 je u mě zařazen mezi srdcové záležitosti, tudíž doufám, že se od něj dočkám podobně v budoucnuúspěšného filmu. Nechci tím pádem říct, že Chappie a Elysium nejsou dobré filmy, ale na kvalitu Districtu prostě nedosahují. Rakka je zajímavým nápadem pro mě neznámého studia, kde jde ve filmu o to, že lidstvo je postupně vyhubováno mimozemskými kolonizátory. Zpracování filmečku se mi velmi líbilo (za takové efekty by se nemusel stydět ani ten nejlepší hollywoodský biják), i příběh by nemusel být tak špatný. Uvidíme, jestli se vybere dostatečně velké množství peněz na plnohodnotný celovečerák. Potenciál to rozhodně má. Za mě dávám 81 % ()

ilemas

Škoda, že je to kratkometrážní, byl by z toho dobrý celovečerní film nebo ještě lépe seriál. Sigourney Weaver už značně zestárla a ani v tom nemusela hrát. Že točí Neill Blomkamp stále na jedno brdo mě nevadí, líbí se mě jeho styl a vize postapokalyptické budoucnosti, ale co mě vadí, že točí samé krátkometrážní filmy. ()

M.i.k.e

touhle cestou se měl Blomkamp vydat po Diatrictu 9.Na Racce jsou sice vidět rozpočtové rezervy a vizuál není úplná extratřída,ale Neill to zachraňuje jak dá a ta necelá půlhodinka stačí na to aby to bylo lepší než Chappie s Elysiem...70% ()

C0r0ner

Absolutní námrd všeho, co chci po militantním sci-fi. Kurva, do prdele! Blomkampa nasral svět, tak si vytvořil svoje studio, kde si točí přesně to, co chce. A je to teda kurevská nálož! Extrémní násilí a masakry jdoucí až na hranici únosnosti (mrtvoly rozstříkané po okolí, vybuchující těla, ukřižovaní lidé od pasu dolů bez kůže a svalů a přitom hořící...), kde se člověk neprotřelý kdejakými filmovými řežbami musí jednoznačně poblít. Příběh netrpící schématy a zasranými klišé. Invence, které může konkurovat leda tak produkce Netflixu... To všechno je Oats Studios, které se rozhodlo, že se vysere na všechno, co je zaběhlé a běžné a pustí do lidí, co se do nich vejde. Chápu, že to jen tak někdo nedá (viz to hodnocení), ale pro mě je to splněný sen a Blomkampovu tvorbu si budu pamatovat ještě hodně dlouho, pokud ne navždy. 100% ()

Lenka.Vilka

Celou dobu to šlape, celou dobu je to napínavý jako kráva. Celou dobu jsem byla napnutá a čekala, co se z tohohle všeho vyklube. Protože jsem to celému přála. Zobrazený svět je totiž luxusně. Ale! Ale je rozdíl mezi otevřeným koncem a nedodělaným koncem. A asi by to působilo jinak, kdyby to mělo třeba jenom deset minut. Ale takhle konec tak nějak blbě prosviští a já si řekla: A co jako z toho? Škoda  :( ()

PavelVanekArt

Ty kokot, co zase toto bylo za šílenost. Dejte už někdo Blomkampovi příležitost zazářit. Co vyplodí je zlato jak po vypravěčské stránce, tak po vizuální a atmosférické. ()

Martrix

Ovšem toto je jiné kafe, než předchozí Zygote. Temná budoucnost a příběh o poslední hrstce lidí, která se pokouší aspoň trochu uškodit mimoušům, kteří lidstvo tvrdě převálcovali. Jasně, malý rozpočet, takže občas to šťouchne do oka. Ale jinak všechno funguje na jedničku. Hudba, atmosféra, moc pěkně vymyšlená alientechnologie, všechno je to pošmourný a ta jiskřička naděje, která je současně pozvánkou k celovečeráku, vystupuje zřetelně. Přestože je to vlastně další vykrádačka, tentokrát třeba z Terminátora, má to svoje kouzlo a nejspíš by z toho byl výrazně lepší film, než byl Chappie. Po Rakka by se měl nejeden producent opravdu vážně zamyslet nad tím, jestli nedát Blookampovi další příležitost v áčkových vodách. ()