Epizody(10)

Ve Španělské národní bance už banda strávila víc než 100 hodin a Profesor je v ohrožení. A aby toho nebylo málo, blíží se nový nepřítel – armáda. (Netflix)

kokofek

Konečně jsme se dočkali zakončení seriálu. Pro mě opět napínavá podívaná,emoční a scénaristicky zajímavá. Bylo téměř jasné,že některé postavy budeme muset oželet,ale není to pohádka tak k tomu zákonitě musí dojít. Španělé jsou velmi emotivní což je sympatické a lidské. Budou mi chybět. ()

hony23

Přesně ten případ, kdy tvůrci promarnili možnost ukončit seriál včas. Kdyby to udělali po loupeži v tiskárně cenin, měli by na kontě famózní a kultovní záležitost. Pokračování v bance bylo sice od počátku slabší, přesto dlouho přinášelo nadstandardní podívanou. A pak přišla 5. série. Chování lupičů i policie postavené na hlavu, uprostřed rozpoutané války se pořád řeší nějaké milostné avantýry a ždímají se divácké emoce neustálým vzpomínáním na padlé. Děj naprosto ztratil tempo nudnými flashbacky, bez kterých mohla být závěrečná řada klidně o 2 díly kratší. Konec se zkrátka nepovedl. Něco se proslýchá, že tvůrci plánují nový seriál, který bude věnován pouze postavě Berlína, miláčka diváků z první loupeže. Osobně jsem k tomuto nápadu dost skeptický a toto téma mi přijde vyčerpané, ale nechme se překvapit. ()

mouzi

Tohle už byla čirá magie bez logiky. Plno zkratek a nesmyslů, vůbec se mi nechce tu všechno rozepisovat. Totální devalvace veškerého předchozího snažení. Poslední dva díly už jsem jen kroutil hlavou. Tahle taškařice měla skončit po první loupeži. Ocenil bych napříč celým seriálem méně emocionálních a nostalgických scén ve prospěch akce. Jediné plus bylo ukončení linky Tokio v půlce série, ta mě tam srala celý seriál. ()

MadyDollar

Celou sérii jsem byl skeptickej vůči tomu, co s takovým našláplým seriálem provedli. První dvě sérii byly naprosto dokonalý, třetí už trošku pokulhávala a když se pak začaly víceméně střídat části alá Michael Bay, jen se střílí, všechno bouchá a nic se v podstatě nedějě, nějaký geniální plány a triky takřka vymizí, s občasnýma scénama z červený knihovny, bál jsem se že to opustím. Naštěstí se fakt vyplatí vydržet a, i když dost pozdě, se 5. řada zase vrátí do parádních starých kolejí a poslední díl je naprostej fenomén. Hodina strávená v napětí s husí kůží po celým těle. (y) ()

Orion12

Tak nám dorazila pátá série La case de papel, která všehcno uzavírá a jedná se o poslední sérii a završení děje. Série nám byla rozdělena na dvě půlky, po pěti epizodách. První by jsem něco řekl k první půlce, která jela v zajetých kolejích předešlé série, tudíž ještě více nelogičností, vytrácení kouzla, nesmrtelní hrdinové a prostě z toho udělali jednu velkou střílečku... Střílí se skoro pořád, v každé epizodě, je to až moc a často jsem nechápal nelogičnost tvůrců udělat tenhle krok, chápu že dostali rozpočet a chtěli to ukončit ve velkém ale první půlka páté řady byla za mě tak na 3*, vytrácelo se kouzlo k tomu přidejte opět na vyplnění každé epizody flashbacky, díky kterým se zase dozvíme něco o berlínově minulosti ale pořád se ptám bylo to nutné tyto flashbacky ? Berlína vrací v formě flashbacků už 3 série a v páte sérii to působí opravdu jako výpln, aby představili dvě nové postavy, které se později prolnou do hlavní dějové linky, jinak zbytečnost... Za to druhá pulka už je o poznaní lepší :) Tvůrci zase vsadili na napětí, dechberoucí scény, kdy se bojíte o postavy a do poslední chvíle čekáte s zatajeným dechem. V tomhle byl vždy la case de papel skvělý, uměl budovat napětí a poté šokovat. Konec byl uspokojivý, nic co by mě vytrhlo šíleně z židle, ale byl jsem s koncem spokojen, bál jsem se že to tvůrci někam zmrví, jako jiní tvůrci u úspěšných seriálu, když měli udělat konec- GOT atd... ale dopadlo to na 2- :). Byl jsem spokojen a na papírový dům budu vždy vzpomínat s úsměvem a někdy si určitě dám opáčko. Na konci vám ty postavy fakt budou chybět a uvědíte si že je konec jednoho odkazu... druhá půlka 9/10 první 5/10- celkově hodnocení série 7/10. ()

motyka52

To už je asi úděl podobného typu seriálů, které staví na nekonečných twistech. Ukazuje se, že ta první část - totiž celé to zamotat tak, aby to vypadalo chytře a lidi to bavilo, je ta lehčí. Potom je ale potřeba to taky chytře rozmotat. A to už bývá problém. Papírový dům je toho dobrým příkladem. Je to pochopitelně výborně natočené, jsou tam některé kulervoucí momenty, řadu herců bych hrozně chtěl ještě v něčem vidět a vlastně jsem nebyl nevrlý z toho, že to chci dokoukat, abych věděl jak to dopadne. Jen jsem si naplno uvědomoval, že musím mozek tlumit stále víc a víc, abych si to odpovídajícím způsobem užil a nerejpal v tom. Protože na konci se pak už otazníky a kroucení hlavou s povytaženým obočím vznášejí téměř nad každou druhou scénou. Tvůrci navíc už taky narazila na dno svého sejfu s nápady, ovšem deset dílů bylo potřeba něčím naplnit, takže se stále častěji uchylují k flashbackům, mnohdy otravným, a neustále mají potřebu vysvětlovat něco, co vysvětleno být nemusí. Tempu seriálu to moc neprospívá. Ale co. Dohromady to bylo fajn, ale teď opravdu doufám, že ve Španělsku už není žádný další barák, který by se dal vykrást. ()

lvi_psouk odpad!

Tak nevím. Už jsem naprosto zapomněl, o co se tu jedná. Jedna přestřelka za druhou, střihy sem a tam, kecy v kleci, srdcervoucí žvásty, pořád samé vysvětlování něčeho, co tam ani být nemuselo. Komunistické sjezdy snad musely být zajímavější než toto utrpení. ()

mdf

Jako první půlka pomalu jenom  střílení, nic moc,ve druhé půlce museli samozřejmě všechno vysvětlit a tak nějak to dopadlo, poslední dva díly byly super. ()

mistrpropr

Posledních 5 dílů se dalo s klidem nacpat do 2 dílů a i tak by to bylo moc. Půlhodinová chůze do banky, důležitý/smutný/významný pohledy na další půlhodiny, řešení nesmyslů (Denver) atp. Nicméně úplnej závěr je v pohodě, i když jsem to tak uplně nečekal... :) ()

MatyRock

Fajn, však nic navíc. Chvílemi to s telenovelou má opravdu hodně společného, nikdy se jí však seriál plně nestane. Nejslabší série, které by ani v nejmenším neškodilo menší množství epizod. Některé díly sázející převážně na akci mě tolik nebavily a mnohdy jsem radši sledoval flashbacky s Berlínem. Postavy se dost často chovají divně, nekonzistentně, prostě tak, jak si vyžaduje scénář. Přesto pátá, zároveň závěrečná, sezóna poslouží dobře jako prostoduchá zábava...hádám že to je hlavní. 7/10 ()

Binkys

5. série jen potvrdila dopad na dno, který začal 3. sérií. Naprosté nesmysly, kdy ženská v 9. měsíci těhotenství běhá jak laňka, téměř všichni jsou neprůstřelní, zbraně mají neomezenou munici, všichni umí ovládat vše...no totální rádoby akční hovadina ()