Lesní rituál

• Velká Británie The Ritual

Po tragické události, při které zemře jejich kamarád, se parta čtyř kamarádů vydává do švédské přírody uctít jeho památku a zároveň upevnit narušená přátelství. Po úrazu jednoho z nich a nepřízni počasí se zpátky do civilizace vydávají "zkratkou". Jak řekne jeden z nich - kdyby zkratka byla cesta, dávno by se jí říkalo cesta. A má pravdu - na co skupina v lese narazí, neexistuje příliš racionální vysvětlení a všichni musí bojovat s démony - ať už s těmi, na které nyní narazí, tak s těmi, které mají hluboko uvnitř po smrti kamaráda... (kery-)

Pavelkedar

Potěšilo - na ty 3*. Zaplaťpánbu, že je to na rozdíl od přirovnávané Blair Witch natočeno normální kamerou, ne rozklepaným rádoby dokustylem. Zvuk v DTS tak 70-80% - co se týká prostorového "vjemu", mohli si s tím více vyhrát...... ()

MartinSTFC

Dobrý námět, špatné provedení. Herecké výkony otřesné, sympatie k hlavním hrdinům nulová a napětí téměř žádné. Čekal jsem něco pekelnějšího a nakonec se z toho vyklubalo něco na způsob dětské skandinávské pohádky. Ale ať si na to každý udělá názor sám, někomu se to líbit může. Dle mého se rozhodně nejedná o dobrý film a hodnocení téměř 70% mi přijde směšné. ()

jenspifa

Hodně dobrý. Britská BlairWitchovina se solidním tempem, která nenudí, a odsýpa. Hodně mě bavila severská mytologie, o příběhu se vypisovat nebudu, to každý ať posoudí sám, a bubák byl fenomenální. 75% ()

Peter.Guba

Ty vole, zaver ako z pera sfetovaneho Andersena. Cely film, ok, super intro, super amtoska a tu zrazu...taka....ppiiiiiiii.....covina..... Sorry.... ()

10doktor10

Paráda! Miluji severskou krajinu a úplně jsem se viděl při svém treku v Norsku, nikde nikdo, jen ta majestátní krajina. Už vím, proč nám místní radili, ať nikdy nesejdeme ze značené stezky :D Jednoznačně parádní kousek, který na děsivosti lehce ztratí závěrem, ale jinak super. ()

Mesmeric

No do řitě, konečně povedený horůrek z novější doby. Už jsem se bál, že po Sinister a Insidious jaksi vyschlo. Příběh jednoduchý, 4 vožralové z JůKej si vyrazí oslavit úmrtí svého kámoše, kterého odkrouhli 2 týpci vůbec nepřipomínající migranty (že by pokračováníl Bylo nás 5????). No a v lese se začnou dít věci. Musím říct, že dekorace ze střev na stromečky se mi velice líbila a popřemýšlím nad tím na Vánoce. M. Night Shyamalan by se měl pozorně dívat, jak se dělá filmík o uzavřené společnosti v lese. Ne jako ta jeho přiteplená homopartička ve Vesnici. No nic, 4 hvězdy za nadprůměrný zážitek. ()

Paulie2

Zas film, který má našlápnuto dost dobře, ale skončí v průměru. První polovina celkem příjemně atmosferická, druhá půlka ztratí napětí a finále je naprosto nudné. Nedostatek atmosféry pak film řeší lekhými lekačkami, které jsou zbytečné. Je to ale hezky natočené a dá se na to dívat. Někdo prosím ustřihněte druhou půlku a dotočte to v duchu první poloviny. Pak bych byl nadprůměrně spokojený. ()

Krupe

Pomalu se rozjíždějící hustá atmosféra, podpořená švédskou krajinou. Ze super čundru se stane super noční můra. Jen ten přerostlý dřevěný klocík bych si dokázal představit jinak. ()

cipokomon

Než se tam objevil ten emzák, kdy i psirény z Red Dwarfa jsou zajímavější a co teprve takový emocuc... tak to docela šlo. Pak to taky šlo, ale totálně do kytek. ()

Accuphose

Přestože se ten konec z mého pohledu nepovedl, když to porovnám s dvěma snímky, které se mi u toho vybaví (Blair Witch a Midsommar), tak je to oproti Bailr Witch úplně někde jinde, co se chování postav a napětí týká a oproti Midsommaru, co se Rituálů týká, ačkoliv se to nemůže srovnávat napřímo (jde o odlišné žánry). Vcelku mě to bavilo a bylo to věrohodné. Trošku tomu chyběla hloubka, která je například v Pyramidě. Nicméně slušných 65%. ()

thorax65

Po delší době nám plave zase něco jiného ve strašidelném rybníčku.Takový poetický film o jednom výletě do severských lesů. A tam se vynoří jak bubáci interní (++), tak i externí. Atmosféra evokovala místy The VVitch, ondy zase The Blair Witch Project. Jedinou kaňkou, zdá se, je úplně zbytečné propálení hlavního bubana (-) a kecy "lesníků" (-) ke konci filmu. Blbá nálada našich cestovatelů je určitě lepší než složité vysvětlování co, kdo a proč. Přesto nadprůměr 75/100 ()

AfroCmx

Všechno je tady dobře, atmosféra, les, strach, zvuky, obřady, symboly, ubrečenej Dom a celé zasazené do skandinávské mytologie. Když se dotyčná partička probudila po první noci strávene v chatičce, film si mě získal. Jeden nahatej, s ohnutym hřbetem před slámovou panenkou, druhej prochcany trenky, třetí totálně mimo - a za všechno může mytologickej bastard boha Lokiho? Ano prosím. Malá malinkatá výtka možna k vizuální strance samotného "Modera" ale nakonec po rychlém zvážení vše odpuštěno. " A god. Ancient. One of the Jötunn. A bastard offspring of Loki. We do not say its name. We worship it. It keeps us here. Let us live beyond natural life. No more pain. No more death. Your ritual begins tonight. It is a privilege to worship. You will kneel before the god. If not, it will hang you from the trees." ()

gonzo

První půlka je neskutečně silná. Skoro jsem koketoval s maximálním hodnocením. Poslední třetina, ne že by to zabila, ale je prostě o dost slabší. Jestli takový Midsommar ke konci gradoval, aniž by skouzl k nadpřirozeným jevům, tak The Ritual se celkem rozjede v doslovnosti a filmu to ubere. Takže 3/5, zklamání, ale zároveň doporučení: velký kus filmů je fakt mrazivý a nelituji času nad ním stráveným. ()

Dandirion

Méně je někdy více a tady je to vidět. K dokonale napjatý atmosféře stačí hustej les, tma a jedna baterka. Žádný velkopelý cgi efekty, ani digibordel.... Paráda, užil jsem si to. ()

Bohdy67

Až se někdy zase dostanu se stanem do lesa, doufám že si na tohle nevzpomenu... Když člověk pomine herce, ze kterých to Britství vyloženě čpělo a sympatií moc nepobrali, díky tomu prostředí a v prvních 2/3 i tajemna bylo se na co dívat. Ten závěr s uctívači mytologického "boha" a vyobrazení jeho samotného bylo...eeeech.... Dokud na něj nebyl záběr jako na celek velmi zajímavé, poté spíše komické. Logiku toho co dělali lidi uprostřed ničeho atd... asi netřeba rozebírat. A nebo spíše se to rozebrat klidně mohlo. Konec byl totiž takový uspěchaný a šlo z potencionálu prvních cca 70 minut vytřískat víc. Ale zase ,koho by to bavilo kdyby to mělo dvě a půl hodiny? Celkově určitě zajímavá věc obecně a žánrově si myslim že vyloženě luxusní.... 77% ()