Reklama

Reklama

Víc než zákon

  • Česko Zabijáci (festivalový název) (více)
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Skupinka ozbrojených zabijakov vtrhne do podzemnej garáže a v priebehu niekoľkých sekúnd povraždí všetkých prítomných. Medzi obeťami je i sudkyňa Veronique Pirotteová, ktorá sa na mieste mala stretnúť s informátorom v nádeji, že jej pomôže objasniť záhadnú sériu doposiaľ nevyriešených prípadov vraždiaceho gangu, ktorý terorizoval krajinu.  Je možné, že sa zabjaci po tridsiatich rokoch vrátili? Belgicko-francúzksy thriller je inšpirovaný skutočnými udalosťami z osemdesiatych rokov, kedy v Belgicku vyčíňala ozbrojená skupina prezývana Brabantskí zabijaci. (RTVS)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (31)

POMO 

všechny recenze uživatele

Dějová linka přímočará a mírně předvídatelná, ale ta západoevrospská krimi-drsnost a adekvátně chladná práce s postavama je prostě cool. A hlavně to gurmánsky vede charismatický “hodný gangstr” Olivier Gourmet. Scéna, kdy se s kolegou zbaví policejních aut na dálnici, je krásnou vychutnávkou klučičí rebelie chlapů, kteří jsou suverenně above-the-law. Připomenula mi suverennost De Nirovy party z referenčního majstrštyku Heat. Pro fandy francouzských akčních krimi paráda. Ale pouze pro ně, nic jiné od toho nečekejte. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Oldschoolová kriminálka o bande drsných lupičov. Ale ja som sa nejak nevedel stotožniť s postavami. Nielen že mi bolo jedno jak dopadnú, ale ani ma proste ich príbeh vôbec nezaujal. A aj keď konajú kruté veci, tak je to podané tak odťažito, že to so mnou vôbec nepohlo. Napojenie na udalosti z minulosti ma doslova otravovali. Akčných scén tu tiež veľa nie je a aj keď sú poctivo prevedené, tak ma nenadchli. Asi som čakal od toho niečo úplne iné. Prirovnanie k Heat je mimo. 4/10. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Ze začátku poměrně kostrbatě vyprávěný příběh, ale to je jediná zásadnější výtka, pak si vše sedne a začnou se dít věci, tedy ne že by se neděli už od počátku. Tvrdost leze do každýho zaběru a skutečně se nedá odhadnout kdo v následující minutě nakoupí olovo. Že by se ve filmu objevoval nějakej Mirek Dušín, to rovnou zapomen, spíš jde o to, kdo má zásady a kdo nemá ani to. Tvůrci se ani nějak nesnáží dlouho napínat, kdo za vším stojí, kdo má nakoukáno, odhalí poměrně brzy, podstata je tady skutečně v charakterech a jelikož když se rozdávala drsnost, tak všechny postavy si chodili pro nášup, bude se střílet, zabíjet a zase střílet. Banda chytře drzých zlodějů mně bavila především tím, jak do všeho šla natvrdo a pro kámoše položit život bez jedinýho patosvýho slova nikomu z nich nedělalo problém, to se vidělo naposled ve francouzských krimi drsňárničkách. Je vidět že Belgie se od své velké slavné sestřičky Francie hodně naučila. ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

„Heat“-inspired európsky akčňák, kde karty sú pomerne rýchlo rozdané: príbeh bez väčších prekvapení a bez zbytočných vedľajších línií. Film je priamočiary a zbytočne nepredlžený. Podobne ako záver, ale čakal som mierne premyslenejší spôsob „pomsty“. Zopár postáv skrýva v sebe potenciál, ktoré však nie sú dostatočne využité. Každopádne tento FR akčňák je jeden z tých pozoruhodnejších, ktoré sa natočili v roku 2017. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

petikacka 

všechny recenze uživatele

Žila byla v Belgii partička zabijáků kterou nikdo nechytil...O 30let později začali umírat další lidé a poldové jdou po bankovním lupiči...Pak tam kdekdo udává a zrazuje napříč spektrem společnosti...Pak všichni zhebnou a last is winner...Prvoplánová rádoby gangstakrimi, která něco chtěla , ale skutek utek...Když se podíváte na jakoukoliv polskou kriminálku (Pitbully, Psi, Plagi Breslau atd...) bude o několiv levlů výš než toto...Za mě nuda a 50% ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama