Henry Brogan (Will Smith) je elitní nájemný zabiják, absolutní profesionál, který bez pochybností vždy stoprocentně odvede zadanou práci. Při poslední zakázce se však k němu dostaly informace, které neměl slyšet, proto se ho jeho zaměstnavatel s těžkým srdcem rozhodne nechat zlikvidovat. Koho však poslat na člověka, který je v tomhle oboru nejlepší ze všech? Ideální by byl Henryho dvojník, o něco mladší, odolnější a odhodlanější. Ve společnosti Gemini, vedené technokratem Clayem Verisem (Clive Owen) už léta probíhá tajný projekt, který právě tuhle možnost nabízí. Henry se poprvé bojí o život. V patách má rovnocenného protivníka, který předvídá jeho každý krok a každý úder vrací o něco silnějším protiúderem. V doprovodu tajné agentky Danny (Mary Elizabeth Winstead) zběsile prchá napříč kontinenty, než mu dojde, že pokud má mít aspoň nějakou šanci na přežití, musí se svému pronásledovateli postavit tváří v tvář. V ponurých kulisách budapešťských katakomb se mu ho konečně podaří zahnat do kouta, ale když se mu podívá do očí, má najednou mnohem víc otázek než odpovědí. Proti němu stojí jeho o třicet let mladší Já. A stále ho chce zabít. (Cinemart)

blazma

Nebudu lhát tohle je hrůza a jednu hvězdu sem dal za to jak špatně tady je udělaná ta mladá podoba Willa Smitha.. To je prostě hrůza, na to se nedá dívat. protože by jsem to i na kilometr daleko poznal že je to počítačově dělaný. Rozhodně mega špatný. Ne. ()

maestrotatum

Svojím spôsobom je zážitok vidieť Fresha a súčasného borca Willa (moc sa však nezmenil) na jednom obraze bojovať proti sebe s cielom zabiť toho druhého a to aj s použitím rôznych dopravných prostriedkov. ( práve pri scéne s motorkou som si hlbšie uvedomil novú technológiu akčňákov od Leeho) Uprimne, mne ani nevadí, že niektoré scény vyzerajú ako intro z pc hry. Svojím spôsobom ma to nadchlo a bavilo, vôbec som sa nenudil aj napriek už prehnane okukanej zápletke. Stále som mal pocit, asi vdaka tomu ineraktívnemu pozadiu, že môžem do deja zasiahnuť a teraz aj lutujem, že som to nevidel v 3D pretože tento film si taký formát priam vyžaduje. Príťažlivím faktom je zas aj to, že sa točilo v susednej madarskej krajine. Will Smith ma jednoducho neprestane baviť nikdy a inak vidno, že pri hraní technologicky mladšieho ja musel trochu prehnať tvárovú gymnastiku ale to chce talent ! [75%] Blíženec je technologický rozkvet ale dopláca na stereotypnú zaostalosť. ()

blondboss

Gemini Man je jedným z tých sci-fi snímkov, ktoré majú značne zaujímavú pointu, ktorá je ale režisérsky nie veľmi zdatne uchopená a v bojových scénach je kopec klišé. Will Smith je môj obľúbený herec a tu opäť ukázal, že prakticky každému filmu, ktorého sa dotkne, dodá charizmu a atmosféru. Navyše je pekne vidieť posun v digitálnych technológiách. Musím ale povedať, že vzhľadom na námet som očakával trošku viac a miestami ma to dosť nudilo. Inak ale zaujímavá akčná jednohubka. 60 % ()

DExUS

Solidný akčný film, CGI nič extra... mám pocit akoby juniorove telo a telá všetkých čo sú CGI bolo animované ručne bez motion capture. Krajšie a realistickejšie animácie tela sa dajú vidieť už v hre Metal Gear Solid 4 (2008). ()

Facerr

Wilda sice válí jako za mlada (a nejen jako), ale nějak mě to na pinďovi nepolochtalo:). I přes slušný akční kousky tohle patří v podstatě k průměru.. i když lepšímu průměru. ()

Lampasak

Trochu slabší CGI, především při honičce na krosnách, což trochu drásá oči ale na druhou stranu vidět takhle dobře "vytvořeného" Smitha, jsem nevěřil, že ještě někdy uvidím. Příběhově průměr, ale vůbec nic špatného. Will pořád umí a jeho filmy mě baví. ()

stihac10

Takhle fakt ne.. Výkyvové triky, rušivé akční sekvence... Tvář mladého Willa vypadá skvěle, jen v poslední scéně je k zblití.. 4/10 ()

rytir1

To mohl být velkej hit a namísto toho je na tom zajímavé spíš jen nápadná připomínka Willa coby ušáka z Fresh Prince. Ale koukat se to dalo. ()

Ace.A.T.L.

Já jsem se bál, že trailery budou klasicky to TOP z filmu a ono ne. Kupoivu mě to bavilo, Will je prostě dobrej, akce fungovaly, přestřelky realistický, myšlenka super, ale bylo to v pár chvílích na hraně, aby toho nebylo moc(druhej nájemnej super vrah). Jinak jsem se bavil od začátku do konce a za mě to splnilo moje očekávání. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

Kushina

Pro mě film jako stvořený. Odstřelovači, komando, akce, špionáž, krev...vše co má kvalitní akčňák mít.Konec už byl trošku moc sci.fi, ale klidně bych si to dal znova. 75% ()

petbet1

Nebyť tých digitálnych akčných scén mohli to byť lepšie tri hviezdičky, takto sú to tri hviezdičky iba s prižmúrenými očami. ()

Dufffy

Pěknej oddechovej akčňák s Willem Smithem v hlavní roli. Originální nápad a pěkná zápletka zde rozhodně nechyběly. Kladně hodnotím bojové scény i old schoolovou honičku na motorkách, jediné co bych vytknul byly někdy až zdlouhavé monology. Za mě 70% :) ()

kyrysar

Hodně špatný. Děj jednoduchý jak pro mimina. Akce na Ang Leea dost divná a prostě v řiti. Kdyby to nebylo mládeži přístupno, bylo by to lepší. Takto to vypadalo jak laciný pilot k seriálu. A vůbec to nejhorší je omlazený PC Will Smith.Kdybych tohle v postprodukci viděl, šel bych se vyzvracet a pak bych s tím něco udělal... Lacinost je tam vidět hrozně moc a tento film pecka není. ()

HellsAngel

Gemini Man vo mne zanechal značne rozporuplné pocity. Obdivujem filmársku precíznosť akčných scén a chválim autorskú inovatívnosť bojových choreografií, ktoré v niektorých momentoch dokonca zatieňujú aj známeho pána Wicka. Mierne avšak dvíham obočie nad nekonzistentnou kvalitou efektov (digitálne omladený Will Smith pôsobí neskutočne uveriteľne, okolité prostredie už ale menej) a niekedy až neprirodzenou rýchlosťou pohybu. Nad klišovitým príbehom iba zívam, nehnevám sa za to, herecké obsadenie schvaľujem súhlasným pokývnutím hlavy. Aj keď nemám v úmysle byť prehnane kritický, neviem sa prinútiť ísť s hodnotením vyššie. Z traileru som bol totiž nadšený omnoho viac ako po kompletnom zhliadnutí. ()

argo.smile

Druhý x si to už určite nepustím. Digitálna tvár čerstvého Princa bola naozaj fajn, že občas som si myslel že ho naozaj pretiahol z minulosti. No zbytok je už také nemastné a neslané. Niekto píše, že je to žánrovica alá 90s ale mne to tak nepríde. Veľmi slabé 3*. A to možno časom uberiem jednu. ()

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Pokračování Avatara nebudou mít HFR

Pokračování Avatara nebudou mít HFR

23.10.2019

Režisér Ang Lee (Pí a jeho život, Ulička slávy) dlouhodobě vsází na to, že vyšší snímková frekvence (HFR) je budoucnost kinematografie. Jeho poslední pokus přesvědčit diváky, že má pravdu, nicméně… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018