Reklama

Reklama

Tajní agenti si otevřou falešný hotel, který slouží jako zástěrka pro záchranu tisíců etiopských uprchlíků. Natočeno podle skutečných událostí. (Netflix)

Videa (1)

Recenze (53)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Přesně ten typ filmu, který člověka rozhodně informačně obohatí, ale já už jej nikdy nechci vidět. Popravdě bych se k takovému tématu už neodhodlal, nebýt toho, že se Netflix vytasil s prvotřídním castingem, v čele s Chrisem Evansem, kterého v posledních letech žeru všude. Opravdu hodně moc mi to připomínalo Argo, Red Sea Diving Resort ovšem na oscarech s určitostí rulovat nebude. Jeden z lepších filmů na této streamovací platformě, jež se tu produkci filmů stále učí...7/10 ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"The Red Sea Diving Resort" ma celkom príjemne prekvapilo. Chris Evans, Haley Bennett a Ben Kingsley v Netflix filme? Som zvedavý. Výsledok, ktorý nám tu Gideon Raff predstaví celkom funguje. Okey, nemôžem povedať, že pôjde o veľkú filmovú klasiku, no za pozornosť film určite stojí. Chris Evans je podľa mňa dobrý hlavný hrdina a celkom sa mi páči, ako pre funkčnosť toho plánu musia začať reálne improvizovať. A nakoniec sa z falošného hotela musí stať skutočný hotel, ktorý bude reálne ubytovávať hostí a súčasne v noci prevážať utečencov do Izraela. A je to veľmi dobré krytie. Uznávam. No čo film pre mňa ťahá dole je fakt, že máme tu film podľa skutočnej udalosti, ktorý ale pôsobí veľmi filmovo. Spolu so všetkými jednotlivými klišé. Film musí mať zloducha, musí mať vtipné momentky, musí mať funkčné časy, no potom na konci budeme mať dramatické momentky, aby sme s napätím očakávali, ako to celé dopadne. Vadí to nejako výrazne? Nemyslím si. Film má podľa mňa dobrú atmosféru, dobre spracované postavy a vedú medzi sebou aj celkom uveriteľné dialógy. A čo sa týka scénok, tak dokážu mať aj svoje momentky, kde som si nebol úplne istý, ako to celé nakoniec dopadne. Keby pôsobil film autentickejšie a nie spracovaný pre filmových divákov, bolo by moje hodnotenie vyššie. Výsledok teda znie, stojí za pozornosť. Hodnotenie: B ()

Reklama

Davies182 

všechny recenze uživatele

Chtěl bych tomuto šlechetnému, cílevědomě natočenému počinu strašně moc dát vyšší hodnocení, jenže na úkor oné věčně přítomné sentimentality a podivuhodného střídání žánrů (od feel good dramedy přes akční heist movie až po válečný thriller) to prostě nejde. A navíc se už zase trochu víc bojim, že Evans bude mimo MCU stejně marnej, jako nethorovskej Hemsworth. Jestli by si někdo od Disneyho za x let zasloužil seriál, je to právě Captain America s Chrisem, třeba jako padesátníkem ve What If realitě... ()

castor 

všechny recenze uživatele

Tak do izraelského letiště nakonec zdárně dorazili. A slíbili, že se vrátí I pro další strádající. Tenhle hotel představoval vyšší pravdu. Nenechal nikoho trpět, což ale pochopitelně přineslo nespočet problémů. V čele skupiny, která zachránila tisíce etiopských židů uvězněných v súdánském uprchlickém táboře, je Kapitán Amerika (Chris Evans střídá právě velké produkce s menšími projekty), sekunduje mu několik hvězd nižší svítivosti, včetně promiskuitní mršky z Dívky ve vlaku Haley Bennett. Zlé to rozhodně není, ale téhle humanitární agitce chybí konstantnější napětí, silnější poselství nebo jednoduše scény, které bych si chtěl přehrát znovu. Pár zajímavých momentů sice přijde, ale na 130 minut je jich zatraceně málo. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Izraelský agent Chris Evans a jeho tým jsou odhodlaní zachránit etiopské uprchlíky. Jak? Pořídí si v Súdánu hotel, přes den se starají o turisty a v noci pomáhají s evakuací stovek lidí. A vědí, že je jen otázka času, než se to celé nějak podělá. Red Sea Diving Resort slušně vypadá, má dobré herce i vcelku zajímavou zápletku, ale je v něm málo napětí, emocí nebo čehokoliv, co by ho povyšovalo nad průměr. V tomhle žánru vzniklo dost lepších filmů. Ale i horších. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (2)

  • Situace, kdy súdánská armáda spustila palbu na pláž, protože si myslela, že jde o pašeráky a Gad Shimron je seřval, že střílí po turistech, kteří se účastnili nočních ponorů, se doopravdy udála. (Jirka_Šč)
  • V reálu se zařízení jmenovalo Arous Holliday Village a fungovalo tři roky. Název mise zněl Operation Brothers. (Jirka_Šč)

Reklama

Reklama