Valerian a město tisíce planet

• Francie Valérian et la Cité des mille planètes (více)

CZRohlik

Je to wanna be star wars akční blbina, ale v rámci možností to tak nějak funguje. Taková výplachovka čas od času neuškodí. Příběh byl předvídatelnej, postavy nic moc a akce byla v rámci možností fajn. Efekty taky ušly (ty digitální byly fajn, na těch praktických šla vidět ta levnost). Celý to za mě tahá Dane DeHaan, který má s Carou solidní chemii, ona samotná byla ale strašný dřevo. A rád bych vypíchl tu naháněcí sekvenci kdy tu Valerian probíhal stěnou, to byl za mě peak celýho filmu... asi hlavně díky té hudbě. Když vypnete mozek tak vás to na ty 2 hodiny dobře zabaví... 6/10 ()

muti

Vizuál výborný, prestrelky, rasy, skvelý lore. Žiaľ zbytočné a klišé dialógy, ktoré sú častokrát len šablónovité ako samotné postavy. ()

Teoretik

A další film který už díky traileru vůbec nemusím vidět. Aneb dejte do filmu 2 úplný děcka a udělejte z nich super špičkový agenty . Že by pokračováni Spy Kids? ::D Ne děkuji. ()

kreion

Dobrý začiatok, dobrý koniec a medzi tým vizuálna vata, ktorá dej neposúva nikam a chémia medzi hlavnými predstaviteľmi nefunguje. Jedna hviezda za vizuál, druhá za Caru a tretia za Davida Bowieho. 3/5 ()

BlackAdder87

Vizuálně bombastické, příběhově průměrné, v závěru až trochu nudné, chybí tomu originalita, výraznější záporák a sympatičtější hlavní hrdina Dane DeHaan mi tam moc neseděl chtělo by to spíš někoho ala Chris Pratt. Celkově to ale není špatný film a pěkně se na to kouká, zvlášť vzhled mimozemšťanů se moc povedl. ()

v.indruchova

Vizuál je úžasný, příběh je jednoduchý. Patří se na to kouknout v kině. Někdo by řekl, že je to pohádka. Ale já tomu nemohu nic v zásadě vytknout. Nečekala jsem složitý "detektivní příběh. Rihanino vystoupení bylo krásné (A to jsem žena jen na muže :) Nějaké laškovaccí scénky byly najivní, ale co. Scénář mi přijde takový "americký". Není to ani krvavé, což je plus.  Nečekejte epiický snímek a dostaneteho, vaše očekávání je ten problém. Po letech jsem se na film podívala znovu a že mi uteklo několik zásadndích scén! a velký přesah filmu, mám pocit podle hodnocení, více lidí zcela nepochopilo toto dílko. Zvyšuji ze 4 na 5. Spostu detilů co mi uteklo hodnotím mnohdy v úžasu. ()

imaginer21

Být to prvotina nějakého Franty z Horní Dolní, kvitujem na potenciál jako sviň. Ale u Bessona nemůžu jinak, než být přísný. Zlatá "tetralogie" Hlubina-Nikita-Leon-Element opět nezískala přírůstek. Ne, že bych se nebavil, vizuál je doslova snový. Ale to si stejně tak můžu zajít do planetária na Lichtmond a vyjde to nastejno. Ten frajírek mě vysloveně štval a Cara svým sexy look-upem neutáhne všechno. Ve výsledku jen vyšperkovaná bezduchá sci-fi romance, která by si s ohledem na obsah zasloužila prokrátit. Je fajn, že aspoň Besson se bavil a splnil si další sen. Ale na diváky u toho asi zas tak nemyslel. Cožpak režisér, který kdysi definoval kariéru Jeana Rena, se dneska už nezmůže na víc než jen na naivní strojové pohádky bez špetky svojské invence? EDIT Po druhé projekci jsem se rozhodl přidat. Bessonovi sice neodpustím degradaci ve scénáristické hravosti, ale pro těch pár pevných morálních pravidel a minimum trapnosti v některých kýčovitých scénách oproti jiným podobným (americkým) produktům je to mírně nadprůměrné pokoukání, které drží nad vodou hlavně Cara a rajský "avataří" svět. ()

mr.twizta

Vypada Valerian nadherne? Vetsinou rozhodne ano a vizual je taky jediny duvod, proc tento film vubec videt. Co ale naplat, ze je nam tu kochaciho materialu hazeno po kyblech, kdyz Besson skace z mista na misto a vesele rozhazuje vydyndane penize. Troufam si odhadnout, ze za stejne prachy by Del Toro vyseknul dustojne zavrseni pekelne trilogie. Achjo, kdyby... Kdyby se treba podarilo do hlavnich uloh obsadit nekoho vhodneho! Caru bych jeste snesl, ale DeHaan v roli ultimatniho agenta a i svudce (pricemz ve filmu se Valerianovi nepodari dokazat ani jedno) je snad jeste vetsi castingovy fail nez tuhle Adrian Brody jako drsny predatorobijec. Celkovemu dojmu pak rozhodne nepridava opravdu spatny scenar a toporne vedeni hercu. Suma sumarum tu mame Jupiter Ascending pro rok 2017 a ja coby mistni expert na Psychora nepustim vic nez dve hvezdy. EDIT: po domaci projekci ve 3D a s predem aplikovanou rezignaci na kvalitni pribeh musim zpetne docenit Bessonovu vizi. DeHaan furt otresny, ale presto ve sluzbach vizualne uhrancive jizdy, ktera si urcite zaslouzi replay. Silne tri - ale s tim, ze Valeriana proste musite brat jako guilty pleasure. ()

tchempi

Každý čekal druhý Pátý element. Proč? Cameron taky netočí jen Terminátory nebo Troška Babovřesky. Vlastně jo, ten jo. Valerian je taková roztomilá blbina. Hezky se na ni kouká (nerdi u počítačů čarovali) a je v něm nápadů na padesát filmů (Besson musí brát nějaké skvělé houbičky). Akorát tomu chybí akce, napětí, šmrnc, kouzlo. Prostě něco, proč na to kouknout znovu. Je to jen hezký spořič obrazovky. ()

PenelopaW

Vizuálně velmi pěkná podívaná, co se děje týče, tak takový průměr, co neurazí, ale ani výrazně nenadchne. Za mne byl problém s tím, že jsem od začátku měla vyšší očekávání a vývoj děje mne spíše zklamával, nemluvě o tom, že vybraný herec pro hlavního hrdinu na mne rozhodně jako super agent a samec moc nepůsobil. Záporák byl předvídatelný, slibovaná pomsta Valeriánovi od pašeráků za to, že ukradl perlu, nepřišla, Rihanna byla trochu navíc, ale uznávám, že její vystoupení nebylo špatné. Spíše se mi líbily ty mraky emzáků, kteří filmem defilovali, stejně jako celý svět stanice Alfa nebo mezigalaktický market. ()

marrrrian

Ako útek z reality OK. Nad dve hodiny unášajúceho, podmanivého Bessonovského vizuálu, ktorým človek bezstarostne preletí. Trapas je ale obsadenie turbotalentovanej Rihanny, ktorej spev a herectvo sú na rovnakej intergalaktickej úrovni. Už keď som ju zazrel v traileroch, som sa bál, že si v kine nagrcám do popkornu. Našťastie som ho do jej nástupu na plac stihol zjesť. Tak či onak, na jej videoklip zaradený do stopáže som fakt zvedavý nebol, subjektívne mi to veľmi pokazilo celkový zážitok. Inak letná jednorázovka, netreba zatracovať. Film nestojí na kritikách a chvále a logike atď, ale na prostej bláznivej a farebnej roztopašnosti. ()

MrEdDy

Maximální spokojenost. Geniálně zfilmovaný průlom. Sice vztahový zápletky nějak nežeru a tady to není výjimkou, ale vynahrazeno efektama, který já prostě žeru! ()

wick

Hrozná nuda... a přestože Lucas kopíroval i tenhle francouzský comics, je to xtá kopie něčeho, co už jsme viděli. ()

Sharlis

Take slabsie Guardians of the galaxy. Akoby to bol side diel od guardianov :) Ale Luc Besson proste vie ako nas pobavit. A taky, ze som sa bavil. Inak Cara Delevigne, oh moj boh to je zena... ()

Hopeman

Dal bych tomu i plnej....Ale.....nevím jestli měl Luc sex s tím týpkem co paroduje Valeriana (s vizáží nosiče mlíka po probdělý noci s kruhama pod očima)....s Carou měl sex určitě(v pořádku i obočí OK) ...ale tomu hoškoj tu roli prostě nevěřím a ani to netáhne....není vtipnej.....hlasovej projev je něco mezi začínajícím mutujícím pubertálem a rádby drsným hlasem Shreka...bez jakýchkoliv emocí...a hlášky...vtipný hlášky kde jsou ..kdepak jsou?...vždyť když to fungovalo v Elementu proč né tady? viz"multipass" (to už měl obsadit třeba Levonarda)...ano Riri byla sqělá a sexy..pravda bod nahoru, ostatní herci taky celkem oukej,....ale prostě na úkor nevytěženého potenciálu se to zamazávalo všudypřítomnými počítačovými triky a odsouvá to film do kategorie "podíváme,zapomeneme a vícekrát si nepustíme" - bohužel na rozdíl od 5E. Jinak se mi film líbil i rychle utekl, ale toho DodoDedana jsem mu prostě nezkousnul.... jo a + hvězda za žánr:) ()

JiV

Je to velmi barevné, dosti jednoduché, dosti předvídatelné a dialogy jsou nadočekávání slabé. Stejně tak ústřední dvojci ty superagenty prostě nejde uvěřit. Rozhodně to mělo větší potenciál a šlo z toho vytřískat víc. Je to tak na 50%, ale půlhvězdy tu dát prostě nejdou, tak dávám(jako fanoušek sci-fi obecně) 60%. Ale Lucu, umíš to líp, příště zaber! Todle je snesitelný tak na nedělní odpoledne s kocovinou a pytlem chipsů. ()

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017