Pension pro svobodné pány

• angličtina Bedtime Story (více)
TV spot

Dámské návštěvy zakázány! Chez Marcel je malý, chudý pension pro svobodné pány. Je však veden přísnou slečnou Mossieovou, která dbá na nekompromisní zákaz přijímat dámské návštěvy. Pokud některý z podnájemníků zákaz překročí, dostane nemilosrdně výpověď. Přesto však mladý pan Mulligan propašuje do svého pokoje slečnu Andělu. K ránu dívku nutí, aby opustila jeho teploučkou postel, neboť se má z plesu vrátit spolubydlící Halibut. Andělka se brání tak dlouho, až se musí chvatně schovat ve skříni, aby ji Halibut neviděl. A kolotoč nejneuvěřitelnějších situací se rozjíždí… Bláznivá česká komedie Pension pro svobodné pány vznikla v roce 1967 podle stejnojmenné divadelní hry irského spisovatele Seana O’Caseyho. Příhody jedné noci a časného rána, kdy byl trestuhodně porušen přísný řád solidního pensionu, zpracoval Jiří Krejčík nejdříve pro televizi a pak je uvedl na scéně Činoherního klubu. Po velkém úspěchu na divadle se rozhodl tuto lehkou konverzační komedii zfilmovat. Hereckou příležitost dal Ivě Janžurové, Josefu Abrhámovi, Jiřímu Hrzánovi, ale i hvězdě předválečného filmu Věře Ferbasové. (Česká televize)

dopita

Tohle že je klasika českýho filmu!? Navíc prej komedie jo? Nezasmál jsem se ani jednou. V hlavě mě utkvěli jen dvě věci. Naprosto strašný postavy, které ale hrajou výborní herci. Anděla (Iva Janžurová) je kráva takových rozměrů, že bych ji po deseti minutách filmu přetáh násadou po hlavě, a kdyby se náhodou ještě hejbala tak bych ji ještě přidal! Halibut (Jiří Hrzán) se choval taky jako pitomec a jeho účast ve filmu byla uplně zbytečná. Jen herecký výkony držej film zuby nehty nad vodou, jinak strašně mdlej film. ()

ondrula

Jednou za čas (fakt ne příliš často) kápnu na starou čs. komedii, která se mi zjeví z nicoty v celý svý někdejší kultovnosti a já z ní padnu na prdel. Pension pro svobodé pány, jak se zdá, pro mě bude takovým zjevením pro rok 2013. Herecký mistrovství Janžurový, Abraháma a Hrzána (a nakonec i toho Lanďáka) je dokonalý a některý komediální prvky jsou tak skvělý, že jsem občas hýkal smíchem jak psychopat. Zvlášť zábavná je eskalující vychcanost janžurky a nasraná zoufalost Abrahámova. Jinak si poslední dobou všímám, že je zajímavý, že ještě tak před 100 lety byl úředník ve společnosti pan Někdo. ()

sona123

Výtečná situační komedie - Janžurka "na zabití," Abrhám - no těžko říct, taky bych ho nechtěla, vykutálence jednoho...natrefit takhle v noci v tv na takový skvost, to je nádhera! ()

Vesecký

Asi to bylo slavné představení v Činoherním klubu a ani se nedivím, bylo báječné sledovat nádhernou konverzačku mezi Abrhámem a Janžurovou, zvláště Iva Janžurová předvedla i ve filmovém zpracování už jako mladinká jeden z vrcholných hereckých výkonů. Bohužel, v okamžiku, kdy se na scéně objevil Jiří Hrzán, změnil se slovní humor v humor spíše groteskní, ten byl ještě slušné kvality, ale závěr s šekovou knížkou, úprkem do noční ulice a zvláště zásah zřízenců blázince, to bylo úplně ujeté v záporném slova smyslu a jednu hvězdičku jsem musel ubrat. ()

hemul

Bravúra, virtuozita, majstrovstvo všetkých zúčastnených. Chaplin by smekol buřinku. Keď bol maestro Krejčík hosťom v pořadu Usmevy, sťažoval sa s ťažkým srdcom, že mu už nedávajú príležitosť, aká mu patrí. Hanzlík sa iba chichotal. Ale bolo to k plaču. ()

godycz

Abrhám byl pln elénu, Janžurka zase docela kočka a Hrzán....byl prostě pan herec. janzurka naprosto genialni mimika.... ()

Woodstock

"Make love, but very quietly!"     Majitelka penzionu, slečna Mossieová, očividně není květinový člověk - lásce moc nepřeje, natož pak mrzkému tělesnému chtíči. Ta stará rachomejtle se snaží svůj staromládenecký penzion udržet naprosto čistý, mravně neposkvrněný. Jenže Bertík tam svou Andělu stejně propašoval. Láska holt kvete všude, na tu je i sebepřísnější domovní řád krátký! A místní "recenzenti" se svými nespokojenými a hnidopišskými komentáři taky :-) ()

DannyBoon

Skoro celou dobu jsem si přál, aby už byl konec. (A aby se Věře Ferbasové vrátil prokazatelně chybějící sluch). Natvrdlý jak sušenka. ()

HappyDeath

Dobrá adptace na divadelní představení. Herecké výkony byly perfektní. Hvězdu dolů jenom za tu hroznou a arogantní ženskou, kvůli které se mi otvírala v kapse kudla!!!! (ikdyž za to pan režisér nemohl) ()

CarlCarlson

Ze začátku dobré, místy povedené humorné scénky, až se to změní v nudnou a trapnou podívanou s postupně více a více nepříjemnými postavami. Opravdu jsem si přál konec a zkrácení ne-li více než o půlku stopáže. ()

KUFI odpad!

Nebyl jsem schopnej to dokoukat, prislo mi to trapny a krecovity a nepomohlo tomu ani herectvi Janzurky a Abrhama. Ale to bude asi tim, ze nemam rad divadlo a tohle je spis divadelni dialog nez film. ()

Biopler

Hoci v snímku vystupuje Abrhám, ktorého uznávam a ktorý síce aj niektoré scény moc prehráva, aj tak je to fraška, lebo najväčším mínusom je príbeh. To je totálna fraška. ()

GIK odpad!

V každém souvětí musí minimálně dvakrát zaznít jméno „Ježíš“. To Krejčíkovi ke spokojenosti úplně stačí. Myslel jsem si, že dno filmu je, když Bert hledá ztracenou kabelku a rozhází kvůli ní celý kvartýr. Ještě horší sekvence ale nastane, když chytí Andělu kvůli kabele amok. Celý penzion by musel být vzbuzený již dávno před tím a recepční by na pokoj už musela alespoň dvacetkrát přijít, ale tohleto už opravdu přehnali ab absurdum. Konec, dál už jsem nemohl. Abrhám střídá dvě až tři grimasy a to mu ke štěstí taky stačí. 53:38 – Hrzán – devil horns. Proč říká Bert svůmu spolubydlícímu - chlapovi „kočičko“? Fuj tajbl. Docela pěkná hudba, ale neustálým opakování zazdili i tohle. Nejdřív orchestr, pak jedna postava, druhá, třetí a všichni do zblbnutí dáá da da dáá, dá da da dááá. ()