Pension pro svobodné pány

• angličtina Bedtime Story (více)
TV spot

Dámské návštěvy zakázány! Chez Marcel je malý, chudý pension pro svobodné pány. Je však veden přísnou slečnou Mossieovou, která dbá na nekompromisní zákaz přijímat dámské návštěvy. Pokud některý z podnájemníků zákaz překročí, dostane nemilosrdně výpověď. Přesto však mladý pan Mulligan propašuje do svého pokoje slečnu Andělu. K ránu dívku nutí, aby opustila jeho teploučkou postel, neboť se má z plesu vrátit spolubydlící Halibut. Andělka se brání tak dlouho, až se musí chvatně schovat ve skříni, aby ji Halibut neviděl. A kolotoč nejneuvěřitelnějších situací se rozjíždí… Bláznivá česká komedie Pension pro svobodné pány vznikla v roce 1967 podle stejnojmenné divadelní hry irského spisovatele Seana O’Caseyho. Příhody jedné noci a časného rána, kdy byl trestuhodně porušen přísný řád solidního pensionu, zpracoval Jiří Krejčík nejdříve pro televizi a pak je uvedl na scéně Činoherního klubu. Po velkém úspěchu na divadle se rozhodl tuto lehkou konverzační komedii zfilmovat. Hereckou příležitost dal Ivě Janžurové, Josefu Abrhámovi, Jiřímu Hrzánovi, ale i hvězdě předválečného filmu Věře Ferbasové. (Česká televize)

Lasombra

Výborně jsem se bavila! Výkony prakticky tří herců, kde Iva Janžurová opravdu excelovala ruku v ruce s Abrhámem. ()

Jonatána

Crazy comedy, ovšem s vynikajícími hereckými výkony. Pánové Abrhám a Hrzán stejně jako paní Janžurová mě několikrát rozesmáli nahlas a příjemně mě bavili po celou dobu. Usmívala jsem se a lituji, že už jsem prošvihla možnost vidět tohle na divadle zrovna s nimi. Ale když tehdy jsem ještě nebyla na světě... Z mého pohledu jasné čtyři hvězdičky. ()

Flexaret

Na divadelních prknech je tato konverzační komedie jistě evergreenem, ale filmové zpracování je bohužel značně statické. Všichni herci ze sebe vydávají to nejlepší ale celému filmu chybí život a vizuální styl filmového vyprávění. ()

qvark

První polovina je především díky nedostižným hereckým výkonům Janžurové a Abraháma vynikající konverzační komedie jednoho hochštaplera a zlatokopky...s příchodem Hrzána na scénu se celek posune k fraškovitosti, která naruší původní intimitu a může se časem stát pro leckoho mírně otravnou.... ()

Amonasr

Podobný humor bláznivých komedií není můj šálek kávy. Neoslovil mě kdysi před lety a nic se na tom nezměnilo ani dnes, je to stále stejná nuda. Uznávám, že herci hrají jak o život, ale z mého pohledu o ničem. Nicméně proti gustu žádný dišputát, nemůžeme mít všichni stejný vkus... ()

Marat

Bohužel tento druh komedií mi až tak moc nesedí. Není to můj styl. ale tím rozhodně nechci říct, že film je špatný. Je to jen mlj subjektivní dojem ()

Pitryx

Tak má to švih, je to celkem i legrace, ale na rozdíl třeba od komedie „Uspořená libra“ si to asi nebudu pouštět tři krát do roka. Herci jsou skvělí, párkrát jsem se i zasmál, ale prostě tomu něco chybí. /////Nelze vložit souk. poz.///// ()

Tominni

Mini příběh z penzionu pro svobodné pány, kde jsou dámské návštěvy zakázány. Dobré herecké výkony, ze začátku celkem vtipná konverzační hra, která ale bohužel po neustálém protahování tak trochu nudí (přestože devadesát minut není žádná dlouhá stopáž). Jen z úcty k hereckým výkonům to nakonec vyjde na tři hvězdičky. ()

ostravak30

Sean O'Casey je ten pán, co napsal například Uspořenou libru. Pravda je, že Pension pro svobodné pány mě až tak nebavil. A to přesto, že se všichni herci ve svém bláznění vyřádili. Možná, že na divadle vypadá hra skvěle. Ale bohužel je snímek ždímán na maximum a jednotlivé situace tak spíše působí, že se až moc tlačí na pilu a přehrává se. A v tomto případě, neboť sledujeme samé skvělé herce, si myslím, že jde v prvním případě o chybu režisérského vedení. Snaha vyždímat nejen z představitelů, ze situací, ale i ze scénáře jako takového co nejvíc se ale míjí účinkem a je spíše na škodu. ()

gotham

První polovina se mi hodně líbí, mezi ústředním duem to opravdu jiskří, dialogy jsou velice kvalitní, poté však film upadá do průměru a konec je nemastný neslaný, jako kdyby tvůrci nevěděli, jak mají tento příběh ukončit. Přijde mi, že režisér až příliš spoléhal na herecké umění Josefa Abrháma, a i když ten předvedl vynikající výkon, nedostatky v příběhu překrýt nemohl. 60% ()

Mistle_

"Tak víš co, já jsem ti chtěl pár liber dát, než se teda najde ta tvoje TORNA, ale ... tohle ti povídám Andělo ... to je teda úúúroveň ..." :o) ()