Pod jedním stromem

• Island Undir trénu (více)
Trailer 3

Na zahradě klidného předměstí stojí vysoký košatý strom. Strom vrhá velký a studený stín na druhou zahradu. U každé zahrady je dům a v nich bydlí lidé. Sousedé, kteří bydlí ve stínu stromu, se ale nechtějí smířit s tím, že se nemohou pořádně slunit na vzácném letním slunci. Rádi by, aby se strom alespoň prořezal. „Na ten strom nikdo ani nesáhne“, zní ale pevné a jasné stanovisko z druhé strany plotu. Dohadování se promění v hádky, nevhodné poznámky v osobní obvinění a nadávky, na řadu přijdou propíchnuté pneumatiky, pak se jedněm sousedům ztratí kočka a druhým brzy na to pes. Proslýchá se taky, že jeden ze sousedů byl viděn s motorovou pilou. Pod jedním idylickým stromem se obyčejné sousedské neshody rozrostou v naprosto neočekávanou spirálu násilí, která se vymkne kontrole. (Bontonfilm)

Trailer 3

SAINTS

Film o tom ako banalny problem môže eskalovat a prerast do važneho konfliktu.Filmu nechyba špecificky seversky humor,aj ked len tažko tento film označit za komediu.Postava Inge bola evidentne psychicky narušena a nikto z jej rodiny to neriešil.Však kto normalny by nechal vypchat susedovho psa.Postava Altiho bola tiež zaujimava,s nim sa rozchadza manželka preto lebo ho prichiti onanovat pri videu na ktorom si to rozdava so svojou byvalou.Taketo bizardnosti vedia vymysliet hadam len škandinavci.Baldvin otec Altiho a manžel Inge sa zase chodi odreagovat do mužskeho spevokolu.Zaver filmu pôsobi ako bizardny horor,ale na Islande asi taketo filmy považuju za komedie. ()

Malarkey

No jasně, tohle je prostě totální úlet. Co také od Islanďanů čekat jiného. Většinu filmu si, v rámci rodin žijících kolem jednoho stromu, přijdete jak v českém Zítra to roztočíme, drahoušku s tím, že komediálně je to přeci jen trošku sušší, aby Vás závěr sejmul a utvrdil Vás v tom, že podobný film podruhý už jistě nezažijete. ()

kurzan

Moc hezká severská psychokomedie s výbornou atmosférou a úžasným vycpaným psem. Co mi na tom lehce vadilo byla lehká rozvleklost začátku - těch 89 minut je na tento film prostě moc. Hodilo by se to spíše jako jedna z několika povídek do delšího filmu. Toho by se dalo lehce docílit proškrtáním scén s tou hysterickou manželkou a bojem o dítě - i když na druhou stranu si říkám, že možná jen středoevropané nejsou vhodné publikum a pro místní to působí jako zdařené upozornění na místní absurdní přístup k pojmům jako je domácí násilí, znásilnění atd...protože se zdráhám věřit, že by postava Agnes neměla být odstrašující karikaturou. Celkem takové silnější tři a půl. ()

zette

Scena s vycpanym psem je vazne vtipna, jinak ale nechapu zarazeni do komedialniho zanru. Jinak stroze a dobre podane drama o dvou rodinach se sousedskym sporem, dejove trochu odbocuje zivot syna jedne z rodin. Rada absurdnich situaci, tvurci mohli klidne vice zatlacit na pilu, i tak jsem byl ale spokojeny. Na celkem nezname herce dobre herecke vykony, slusna kamera. Seversky rukopis citelny. Videno v ostravskem Minikine, 9 divaku. ()

marhoul

Kam se hrabou Janžurka se Zázvorkovou! Viking se s tématem: "sousedské vztahy" párat nebude... Pozor spoiler: podle toho, kdo se zhostil role psychopatické matky, bylo ihned jasné, že takové psí hovno, vrženo na sousedovic dvorek, bude jen slabou premedikací celého spektáklu. Parádní herecké výkony, výstižná atmosféra, úsměvný kontrast mezi Islanďany "kultivovanými" versus Islanďany, kterým neštěstí přerostlo přes hlavy. Celé dobré, plus fajn hudba. ()