Reklama

Reklama

Pod jedním stromem

  • Island Undir trénu (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Na zahradě klidného předměstí stojí vysoký košatý strom. Strom vrhá velký a studený stín na druhou zahradu. U každé zahrady je dům a v nich bydlí lidé. Sousedé, kteří bydlí ve stínu stromu, se ale nechtějí smířit s tím, že se nemohou pořádně slunit na vzácném letním slunci. Rádi by, aby se strom alespoň prořezal. „Na ten strom nikdo ani nesáhne“, zní ale pevné a jasné stanovisko z druhé strany plotu. Dohadování se promění v hádky, nevhodné poznámky v osobní obvinění a nadávky, na řadu přijdou propíchnuté pneumatiky, pak se jedněm sousedům ztratí kočka a druhým brzy na to pes. Proslýchá se taky, že jeden ze sousedů byl viděn s motorovou pilou. Pod jedním idylickým stromem se obyčejné sousedské neshody rozrostou v naprosto neočekávanou spirálu násilí, která se vymkne kontrole. (Bontonfilm)

(více)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (34)

silentname 

všechny recenze uživatele

"Undir Trénu" je pre mňa mizerným filmom. Herecké výkony sú okey a téma nie je najhoršia, no reálne mám pocit, že tento film rozpráva 2 príbehy, a ani jeden nedokáže podať zaujímavo. Aspoň na môj vkus. Myslím si, že susedské spory lepšie spracovali komédie "Neighbors" a ak by ste chceli film, kde rodičia proti sebe vedia používať deti ako zbraň, tak si radšej pozrite slovenský film "Nina" alebo ruské "Nelyubov". Podali svoje príbehy oveľa lepšie a vyvrcholenie pôsobilo oveľa silnejšie. Alebo teda, ako sa to vezme. Myslím si, že film je najprv veľmi dlho veľmi nudný, tempo je veľmi pomalé a nič sa dokopy moc nedeje. A potom na posledných 20 minút sa rozhodnú tvorcovia podať všetko, čo ich napadne. A neviem čo si mám o tom myslieť. Pravda je taká, že postavy filmu nám často nie sú sympatické. Najmä Atliho mama pôsobí viac ako ježibaba, než ako reálna žena. Plus v tomto filme urobí také veci, že sa na to ani nedá niečo normálne povedať. Nechcem dávať spoilery, aj keď niektoré veci sa spomínajú v anotácii. A výsledne sa to tu premení na absolútne naturalistický susedský slasher, ktorý vôbec nebolo potreba. Aj keď tomu rozumiem, tak to nie je to čo by som od filmu čakal. A výsledne sa z nudného otravného filmu stane nepríjemný až hororový film. A čo mám na to viac povedať? Že by som to nepotreboval? No, taká je pravda. Vidím, že iní to tu viac ocenili, no to tempo, tie postavy a jednotlivé situácie ma skutočne ubíjali. A určite sa k tomu nevrátim. Hodnotenie: C- ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Príjemný bizar. Zaujímavé postavy aj atmosféra (aj keď najmä iba vďaka hudbe). WTF zápletka aj tragické mikropríbehy hrdinov ma veľmi bavili. A zamyslenie nad tým, kto je v skutočnosti hýbateľom mužských životov a zdrojom ich problémov je iba taký malý bonus. Pri podobných látkach mi nevadí ani obrazová fádnosť. 8/10. ()

Reklama

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Jiný kraj, jiný mrav a nenávist plodí zase nenávist... až do doby, než narazí na někoho, kdo ji zastaví. No a tady nikdo takový evidentně nebyl po ruce. Dosti nezáživná rozvodová linie budí podezření, že vznikla jen pro potřeby příběhu hlavního a zbytečně odvádí pozornost od událostí, směřujících k pointě, která táhne děj ... a že bych se nějak zvlášť nasmála... ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

No jasně, tohle je prostě totální úlet. Co také od Islanďanů čekat jiného. Většinu filmu si, v rámci rodin žijících kolem jednoho stromu, přijdete jak v českém Zítra to roztočíme, drahoušku s tím, že komediálně je to přeci jen trošku sušší, aby Vás závěr sejmul a utvrdil Vás v tom, že podobný film podruhý už jistě nezažijete. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Nesourodý mix žánrů a koprodukujících zemí sliboval neobvyklou podívanou. A té se mi i dostalo, ačkoliv…Pod jedním stromem nepatří k těm „nejdiváčtějším“ snímkům. Film je totiž atmosférou, přístupem k protagonistům, ale i samotnému publiku dost odtažitý, chladný, odosobněný. A pokud jde o postavy, měl jsem docela problém se na ně nějak navázat, poněvadž mi byly všechny nesympatické, snad s jedinou výjimkou Baldvina (ačkoliv i na něj „došlo“). Film není žádnou veselohrou, ale pokud má divák už nějakou tu filmovou zkušenost se severskou tragikomedií (a je vcelku jedno, o jakou zemi se skandinávským křížem na vlajce se jedná), pár míst k hořkému zasmání si tu určitě najde. Škoda ale, že postupné gradování konfliktu 2 znesvářených stran, které rozhodně mělo svůj potenciál (a pokud si člověk osobně zažil nějaký ten dlouholetý sousedský spor, tak si dokáže jistou míru frustrace min. vzdáleně představit), bylo rozmělňováno nepříliš zajímavou rozvodovou linkou, pak už to ani vyhrocený závěr nezachránil. Vidím to na čistý průměr. ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama