Pod jedním stromem

Pod jedným stromom

Under the Tree

Mysteriózní / Komedie / Thriller / Drama

Island / Polsko / Dánsko / Německo / Francie, 2017, 89 min

Je to něco mezi Válkou Roseových a Zítra to roztočíme drahoušku, ale vzhledem ke kvalitě a k úžasnému a vyhrocenému závěru je to blíže k prvně jmenovanému. Doopravdy je to svébytné sousedské drama, které začíná jen nevinným sporem o strom. Schválnosti a vtípky se méní a začínají stupňovat až vyústí v závěrečný masakr. Je to trošku mdlé, ale posledních dvacet minut je natolik strhujících, že mě to donutilo dát 4*.(7.11.2018)

Príjemný bizar. Zaujímavé postavy aj atmosféra (aj keď najmä iba vďaka hudbe). WTF zápletka aj tragické mikropríbehy hrdinov ma veľmi bavili. A zamyslenie nad tým, kto je v skutočnosti hýbateľom mužských životov a zdrojom ich problémov je iba taký malý bonus. Pri podobných látkach mi nevadí ani obrazová fádnosť. 8/10.(23.6.2018)

Komedie z islandu? Tak zo asi zrovna u tohohle snimku nebude. A nakonec jsem se ani nesplet. Ono je par druhu humoru. Pro bezmozky, normalni, cerny, britsky, a zda se ze pak ten sileny seversky a islandsky... Misty to je hodne pritazene za vlasy ale inge je proste pekna svine Atli uplne idiotsky blb, byt mu pred smrti jest odpusteno, ale jinak je to jen hodne ponure drama bez slunicka, inu, jak vetsina islandskych filmu.(7.11.2018)

• silentname

"Undir Trénu" je pre mňa mizerným filmom. Herecké výkony sú okey a téma nie je najhoršia, no reálne mám pocit, že tento film rozpráva 2 príbehy, a ani jeden nedokáže podať zaujímavo. Aspoň na môj vkus. Myslím si, že susedské spory lepšie spracovali komédie "Neighbors" a ak by ste chceli film, kde rodičia proti sebe vedia používať deti ako zbraň, tak si radšej pozrite slovenský film "Nina" alebo ruské "Nelyubov". Podali svoje príbehy oveľa lepšie a vyvrcholenie pôsobilo oveľa silnejšie. Alebo teda, ako sa to vezme. Myslím si, že film je najprv veľmi dlho veľmi nudný, tempo je veľmi pomalé a nič sa dokopy moc nedeje. A potom na posledných 20 minút sa rozhodnú tvorcovia podať všetko, čo ich napadne. A neviem čo si mám o tom myslieť. Pravda je taká, že postavy filmu nám často nie sú sympatické. Najmä Atliho mama pôsobí viac ako ježibaba, než ako reálna žena. Plus v tomto filme urobí také veci, že sa na to ani nedá niečo normálne povedať. Nechcem dávať spoilery, aj keď niektoré veci sa spomínajú v anotácii. A výsledne sa to tu premení na absolútne naturalistický susedský slasher, ktorý vôbec nebolo potreba. Aj keď tomu rozumiem, tak to nie je to čo by som od filmu čakal. A výsledne sa z nudného otravného filmu stane nepríjemný až hororový film. A čo mám na to viac povedať? Že by som to nepotreboval? No, taká je pravda. Vidím, že iní to tu viac ocenili, no to tempo, tie postavy a jednotlivé situácie ma skutočne ubíjali. A určite sa k tomu nevrátim. Hodnotenie: C-(17.9.2018)

No jasně, tohle je prostě totální úlet. Co také od Islanďanů čekat jiného. Většinu filmu si, v rámci rodin žijících kolem jednoho stromu, přijdete jak v českém Zítra to roztočíme, drahoušku s tím, že komediálně je to přeci jen trošku sušší, aby Vás závěr sejmul a utvrdil Vás v tom, že podobný film podruhý už jistě nezažijete.(20.3.2019)