Ve státě Mississippi řádí motocyklový gang zvaný Bratrstvo. Jeho vůdce Chains (Lance Henriksen) obchoduje s drogami a nemilosrdně likviduje duchovní a soudce, kteří mu stojí v cestě. Do gangu se včlení tajný policista John Stone (Brian Bosworth), který jej má postavit mimo zákon. Získá si důvěru šéfa gangu, ale později je jeho identita prozrazena a Johnovi jde o život. (videofil)

Jara.Cimrman.jr

"Lepší je bejt první v pekle, než druhej v nebi." V nebi ani v pekle jsem ještě nebyl, tak pravdivost prohlášení šéfa Bratrstva nemohu potvrdit ani vyvrátit. Nicméně je to jedno, protože tady jde o infiltraci do motorkářského gangu a ta ani v béčkové kategorii "Intersonic uvádí" nepatří k nejzdařilejším. Ale pro všechny zájemce, kteří chtějí vypadat stejně jako prkenný Brian Bosworth, tady mám jeho recept na vydatnou snídani: snickers, chipsy, vejce, banán a chilli omáčku rozmixujeme v džusu a dobrou chuť. Já si to nedám a stejně tak se nebudu znovu dívat na tento snímek. ()

ondrula

Vzpomínka na mé útrpné mládí. Listoval jsem časopisem Cinema, donekonečně si četl o filmech jako je Stone Cold nebo Martial Law a byl tak nějak stále v zajetí atmošky 80. let. Pak jsem si půjčil VHS v půjčovně od týpka, kterej vypadal jako ghůl a všechny tyhle sračky uměl očividně nazpamět a s vytřeštěnýma očima jsem se na ten spektákl podíval. Zajímavý je, že ačkoliv jsem tehdy ve svém otroubeném dětství neměl žádný velký kvalitativní nároky, vzbudil ve mně Stone Cold odpor, protože to bylo třeba ve srovnání s filmem Ve stínu gangu dost špatný. Myslím, že dneska bych se asi nepodíval na film, kde je na posteru odbarvenej týpek s odhalenou hrudí, za nímž kuriozně hoří Kapitol. Byla holt jiná doba a zaplaťpámbu, že je pryč. ()

sniper18

Brian Bosworth mal byť nová akčná hviezda, preto už na svoj prvý film dostal až prekvapivo slušný rozpočet, no neviem, ako na to niekto prišiel, ale dopadlo to presne tak, ako sa aj dalo čakať, sláva sa nedostavila a tak Studený ako kameň je jeho prvý a zároveň aj posledný väčší film. Ale pritom film vôbec nie je zlý, len paradoxne práve Bosworth je asi jeho najväčšou slabinou. Osobne uprednostňujem skôr iné typy záporákov, radšej si v akčnom žánri pozriem boj proti teroristom, mafiánom alebo nejakým bežným gangsterom, než problémy s motorkárskym gangom, ale zase nie je to ohrané, má to svoj životný štýl a tak aj niečo do seba. Určite by som ocenil trochu akčnejšie prevedenie, toto je skutočne hlavne o tom pobyte v rámci gangu a tým väčším zločinom sa film s výnimkou úvodu a záveru ani moc nevenuje, inak sú zobrazení skôr len ako nejakí neškodní motorkári, ale aj tak si film drží svoju úroveň, prvok s agentom v utajení má vždy svoju atraktivitu a nejaké to napätie a samostatnou kapitolou je záverečná štvrťhodina v budove súdu, ktorá je ako z iného filmu, je to minimálne o triedu lepšie a konečne je to skvelá žánrová zábava. Inak celkovo tu akcie skutočne moc nie je, ale keď už sa objaví, tak sa väčšinou je na čo pozerať. Tých pár súbojov nestojí za nič, ale inak sa tu nájde pár efektných výbuchov, nejaká tá naháňačka a hlavne celé spomínané finále so skvelo natočenými prestrelkami, dostatkom zabitých a množstvom výborných momentov. Presne ako z nekompromisných osemdesiatych rokov, v ktorých sa protivníci bez milosti likvidovali. Nesklame ani obsadenie, jedine ten Brian Bosworth mi tu moc nesedí, svaly síce má, ale charizma mu chýba úplne a ani v akcii toho nemá moc čo ponúknuť, taký Dolph Lundgren by tu sedel omnoho lepšie, ale sedeli mi vedľajšie postavy a hlavne skvelí záporáci Lance Henriksen a William Forsythe. Režijne tu nemám žiadny problém, film mal evidentne slušný rozpočet a tak sa na to dobre pozerá, pričom tá akcia vyzerá skutočne dobre, len škoda, že jej je tak málo. Takže zmeniť hlavného hrdinu a pridať akciu, bola by to akčná klasika, ktorú by som videl už mnohokrát, ale aj takto je to solídna zábava, ktorú som vďaka záporákom a efektnej akcii už pár krát videl. 68% ()

neoBlast

Pamatuji si to jako dneska, kamarád měl VHSku s tím super cool obrázkem kde vybuchuje Kapitol na pozadí sluncem ošlehaného blonďatého svalovce. A já dvě pak třetiny života přemýšlel, co to tenkrát byl ten film s tím Dolphem Lungrenem. O dvacet let později sleduji mé oblíbence Red Letter Media jak se vracejí k trashi let devadesátých a je to ta VHSka, kterou jsem hned rozpoznal. Konečně. Zjišťuji, že tahle osmdesátka nemá Slye, Dolpha ani Arnieho, ale nějakého fotbalistu s náušnicí což jenom umocňuje 80s feeling (a trochu pomrkává na Carpentera). Spouštím... A jo, dočkal jsem se. Je to retro pecka. Studený jako kámen je ten nejlepší prefabrikát tehdejších "tupých" svalovců, který si zaslouží místo po boku Kobry, Harleye a Marlbora, nebo Tanga s Cashem. Tohle je prostě díra do minulosti, kterou jsem se radostí velmi rád propadl.   80 % ()

Iwus.ka

Zde je několik dobrých rad, jak se vmísit mezi motorkářský gang: Být drsný, mít silný stroj a pořádně prořízlou hubu. Navíc budete muset zainvestovat do šatníku, páč tihle hoši rádi kůži a nezájem, že se v tom paří koule nebo jeden vypadá jako prominentní host Modré ústřice. Na svou dobu ucházející akčňák. Teda aspoň já, když jsem byla ještě základní školou povinna, to žrala. ()

• Původní originální název filmu byl The Brotherhood. (Fenk)
  • V čase 01:18:25 rozstřílí vojáci čelní sklo náklaďáku, ale v následujícím záběru je sklo nepoškozené. (HellFire)
  • Na režisérské křeslo byl dosazen Bruce Malmuth. Ten ale nepochopil, že se má jednat o čistokrevný akční snímek a v jedné scéně měl dokonce nechat Joa Huffa (Brian Bosworth) plakat. Rychle ho nahradil Craig R. Baxley. (Fenk)